Informacje

POWIAT. 19 latek z cofniętymi uprawnieniami

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas nocnego patrolu zatrzymali 19 – latka, który wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, a także łamiąc sądowy zakaz kierowania. Nastolatek wpadł dzięki spostrzegawczości mundurowych którzy zapamiętali chłopaka jako „nocnego mechanika amatora”

W nocy z wtorku na środę (1/2.02.2022) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż po godzinie 2 na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu zauważyli volkswagena golfa za którego kierownicą siedział 19 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Policjanci wiedzieli, że nastolatek wsiadając za kierownicę złamał sądownie orzeczony zakaz kierowania.  Ustaleń takich dokonali dwie noce wcześniej kiedy przejeżdżając obok jednego z ciągów garaży znajdujących się na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu podjęli interwencję wobec mężczyzny który manipulował przy jednym z samochodów. Podczas legitymowania okazało się, że od roku posiada on sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami, a także zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. Wtedy nastolatek oświadczył, że naprawia samochód swojej mamy.

Mając więc pewność, że 19 – latek nie powinien prowadzić pojazdu policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się. A kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej podczas której zatrzymali nastolatka.  Trafił on do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend