Informacje

POWIAT. 104 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego zatrzymali prawo jazdy trojgu kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50km/h.

10 czerwca 2020 po południu  policjanci patrolowali Północną obwodnicę Oświęcimia. O godzinie 13.00 zmierzyli prędkość samochodu marki Opel, pędzącego z prędkością 120km/h ulicą Chemików przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mundurowi natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą ma    45 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

12 czerwca po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa na ulicy Kasztanowej w Polance Wielkiej. O godzinie 13.45 zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault, który jechał z prędkością 104km/h. Za jego kierownicą siedziała  41 – letnia mieszkanka Polanki Wielkiej. Kobieta na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechała  104 km/h.

Godzinę później policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Przeciszowa. Tuż przed 15.00 na ulicy Podlesie zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, za którego kierownicą siedziała 27 – letnia mieszkanka Przeciszowa.  Kobieta na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h jechała  z prędkością 118 km/h.

Za przekroczenie prędkości  o powyżej 50 km/h policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne , a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. @wredny – takich jest w okolicy na pęczki. Trzeba kupić kamerkę samochodową, nagrywać zdarzenie i wysyłać gdzie trzeba. Udokumentowane wykroczenie. Przepisy? Jakie przepisy? Dla nich jest tylko bezprawie. Dostaną wezwanie na KPP i przestaną udawać jarząbka. Wczoraj pokazano w TV jak 18 letni „miszcz” kierownicy potraktował innych uczestników ruchu – rowerzystów (ratowników TOPR-u). Nasze lokalne „jeniusze” kierownicy w czarnych BMW serii 3 też myślą, że im wszystko wolno: wyprzedzanie na podwójnej ciągłej w terenie zabudowanym, na łuku drogi a kawałek prostej jak Konopnicka Legionów czy Krakowska to tor wyścigowy. Oczywiście wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym i hamowanie przed innymi uczestnikami ruchu to stały asortyment. Liście na szybach dla takich to obowiązek.

  2. A co z tymi, którzy na ul. Dąbrowskiego nie dość że przekraczają prędkość to wyprzedzają na podwójnej ?????

Send this to a friend