Wideo

POROZMAWIAJMY O. Wybory za nami, kampania przed nami. O polityce i Oświęcimiu z posłem Mariuszem Krystianem

Jedne wybory za nami, tymczasem szybkim krokiem zbliżają się kolejne, wiosenne wybory samorządowe. W „Porozmawiajmy O” dyskutują poseł Mariusz Krystian i radni miasta Oświęcim Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński oraz Paweł Plinta.

Nowo wybrany poseł Mariusz Krystian podsumowuje wyniki PiS w okręgu wyborczym. Rozmawiamy o kuluarach. Mariusz Krystian opowiada o tym jak przebiegała kampania, mówi o wielu rozmowach z mieszkańcami, ale wspomina też m.in. o nagminnym niszczeniu materiałów wyborczych. W Oświęcimiu wyborczy wynik KO i PiS był zbliżony. Poseł ocenia, że ten dobry wynik PiS, na terenie gdzie od lat rządzi PO, wynika także z dużej lokalnej pracy, wiarygodności i dotrzymywania obietnic. Przypominamy np. zwycięską walkę Mariusza Krystiana o przywrócenie połączeń kolejowych do Oświęcimia. Nowy poseł, a do niedawna wójt Spytkowic, ma duże samorządowe doświadczenie, co będzie teraz istotnym wsparciem w rozwiązywaniu problemów regionu.

Na koniec rozmowy zadajemy sobie zasadnicze pytanie. Czy w Oświęcimiu potrzebna jest nowa jakość. Czy wraz z wiosennym ociepleniem nadejdzie wiatr politycznych i samorządowych zmian? Myślimy, że jest to potrzebne. Zapraszamy do oglądnięcia odcinka.

Tradycyjnie zachęcamy Państwa do zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia z nami kolejnych odcinków „Porozmawiajmy O”.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend