Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent Jaworzna lobbuje za rozbudową węzła przy A4 w Jeleniu

Stalexport, zarządca 60-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem zaproponowała władzom Jaworzna projekt rozbudowy węzła autostradowego przy A4 w Byczynie.

Prezydent Jaworzna nie wyraził zgody na propozycję spółki. Włodarz Jaworzna akcentuje, ze w interesie gospodarczym miasta oraz samorządów z Małopolski Zachodniej jest uruchomienie nieczynnego od lat węzła na A4 w Jeleniu.

W ostatnich miesiącach br. samorządowcy z Jaworzna spotkali się z przedstawicielami samorządów Oświęcimia, Chełmka i Libiąża w celu omówienia kontynuacji budowy projektu Drogi Współpracy Regionalnej  (DWR) w województwie małopolskim. Spotkania te zakończyły się skierowaniem opinii i stanowisk do małopolskiego zarządu dróg wojewódzkich. Prezydent Jaworzna podkreślił, że wspomniany odcinek drogi numer 903 powstał jako pierwszy etap Drogi Współpracy Regionalnej (DWR).

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. ,,ONI”jak piszesz to Matołki ,a sam napisałeś ,,Chipokryta”przez CH no wspaniale.

 2. Po zakończeniu sezonu w Enerdzilandi zostaną zlikwidowane niektóre pociągi gdyż były to sezonowe kursy.

 3. Spróbujcie w wyszukiwarce pisowskiej kolei sprawdzić jak po 10 grudnia jeżdżą pociągi i kupić bilet. Życzę powodzenia.

 4. Podobno Orlen ma produkować bioetanol jako dodatek do benzyny E10 ze słomy pozyskanej od rolników. Rolnicy pewnie się ucieszą i będą siać zboża. Jest tylko jeden mały problem. Cały czas się modyfikuje zboża tak aby było jak najmniej słomy. Pewnie wrócą do starych odmian, które niestety nie są tak wydajne. Chociaż z tym nie powinno być problemu bo rolnicy i tak nie maja komu sprzedać zboża. Kiedyś elektrownie spalały słomę by uzyskać energię. Jeżeli jeszcze to robią będą się musiały podzielić słomą z Orlenem.

 5. Gdzie można zobaczyć wnioski Chwieruta o budowę obwodnicy? Proszę udostępnić na forum.

 6. To wuefista, który był wicewojewodą Małopolski blokował wszystkie wnioski PJCH.Nawet nie umiał napisać uzasadnienia odrzucenia wniosku .Taki to z niego patriota, Chipokryta, nieudacznik ,totalne zero,zdrajca .

 7. 85% kasy dała ta znienawidzona Unia Europejska. To nie fanzol ,że oni coś zrobili.

 8. Pech bo ryży pewnie odnowi koncesje wąsaczowi bo to kumple komuchy i dalej będą bramki i okradanie Polaków!

 9. Podziękuj rządowi Matołuszka kłamczuszka że zatwierdzili budowę obwodnicy Oświęcimia z mostem na sole w takim właśnie wariancie.To wina także naszych lokalnych polityków Łozińskiego i Przewoźnika którzy lobbowali za tym projektem.Wychwalają się w tej swojej komunistycznej gazecie ( Kurier Oświęcimski ). Myśmy załatwili kasę na tą inwestycje ,nie Unia Europejska dała dofinansowanie.

 10. Ja się zastanawiam jak duże będą korki na rondzie przy Chemików po otwarciu budowanej obwodnicy. Przebudowując ulicę Chemików powinno się pomyśleć o rondzie turbinowym.

 11. Pan Prezydent ma rację, że wystarczy otworzyć stary węzeł. Mieszkańcy Jaworzna mogą z niego korzystać jadąc w kierunku Katowic, ale w stronę Krakowa już nie. Nie rozumiem dlaczego tak jest. Dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego nic to nie wnosi. No chyba, że zbudują planowaną drogę od Chełmka do Jaworzna. Przez Jeleń można dojechać, ale można śruby pogubić. Cześć drogi jest z kostki granitowej, która została tak ułożona by wymusić powolną jazdę.

Send this to a friend