Informacje

PORĘBA WIELKA. Znany jest sprawca śmiertelnego potrącenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu przeprowadzili czynności w efekcie których ustalili kierowcę podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego. 65 – letni mieszkaniec Śląska, kierując samochodem ciężarowym marki Renault potrącił mieszkańca gminy Oświęcim, a następnie nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

Do tego tragicznego wypadku drogowego doszło w piątek (11.03.2022) po godzinie 21. Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców o odnalezieniu pieszego z obrażeniami ciała, leżącego na poboczu przy ulicy Wadowickiej w Porębie Wielkiej.

Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. Pieszy nieprzytomny z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny, podczas których w niedalekiej odległości zabezpieczyli między innymi fragmenty obudowy lusterka samochodu ciężarowego, mogące pochodzić z pojazdu sprawcy. Następnie funkcjonariusze zajęli się poszukiwaniem pojazdu oraz ustalaniem sprawcy potrącenia.

Już po kilkunastu godzinach w efekcie przeprowadzonych wielu czynności dochodzeniowych w ramach których między innymi przeprowadzono analizy nagrań monitoringów policjanci ustalili, że związek ze zdarzeniem mogła mieć ciężarówka marki Renault. Właściciele pojazdu była jedna ze śląskich firm. Tam policjanci ustalili kierowcę wykonującego transport w piątkową noc przez Porębę Wielką.   Okazał się nim 65 – letni mieszkaniec Śląska. W chwili, gdy policjanci byli na terenie firmy mężczyzna wykonywał kolejny transport,  tym razem zagraniczny.  W związku z powyższym został on zobowiązany do stawienia się w oświęcimskiej komendzie Policji.

W niedzielę 65 – letni mieszkaniec Śląska został przesłuchany, natomiast samochód ciężarowy marki Renault został zabezpieczony do szczegółowych oględzin przez biegłego z zakresu badania wypadków drogowych.

Za spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. W przypadku sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia Sąd może zaostrzyć odpowiedzialność karną.

Ogromne podziękowania należą się zarówno mediom za szybką publikację informacji o poszukiwaniach sprawcy wypadku śmiertelnego oraz  internautom, którzy przeczytali komunikat, a następnie poruszeni tym tragicznym zdarzeniem informowali Policję o spostrzeżeniach mogących pomoc w ustaleniu pojazdu oraz jego kierowcy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Przy tej ilości kamer na drogach i budynkach nie ma co liczyć na to, że się uda wywinąć od odpowiedzialności karnej. Jak na złość trafiają się też świadkowie. Niestety ucieczka przez Sąd jest surowiej traktowana.

Send this to a friend