Biznes, Informacje, Kultura, Sport, Wideo

OŚWIĘCIM. Kolejna miejska zbiórka dla miasta partnerskiego Sambor

Oświęcim przygotowuje kolejny transport darów do miasta partnerskiego SAMBOR na Ukrainie. Pierwszy został już przekazany 4 marca. Ponownie zapraszamy mieszkańców Oświęcimia do włączenia się do tej akcji pomocy.
Na liście najpotrzebniejszych rzeczy są:
_ duże plecaki turystyczne w ciemnych kolorach,
– suche, gotowe do jedzenia produkty,
– konserwy,
– śpiwory,
– karimaty,
– materace,
– buty typu wojskowego,
– kamery termowizyjne,
– środki opatrunkowe,
– łóżka rozkładane,
– zestawy pościeli, kołdry,
– wiadra, beczki o pojemności 30-60 litrów,
– koce termiczne,
– ręczniki,
– kosmetyki osobiste: pasty do zębów, szczoteczki do zębów, ręczniki papierowe, środki antyseptyczne itp.
Bardzo prosimy, aby dostarczane rzeczy były nowe i zapakowane.

Punkty zbiórki darów:

 • Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24, w godz. 8.00-20.00
 • Osiedlowy Dom Kultury Zasole, ul. Obozowa 16, w godz. 9.00-19.00,
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu Galeria Książki, ul. Nojego 2b w godz. 9.00-19.00 – punkt prowadzony przez Klub HDK im.” Dzieci Oświęcimia”

Uwaga! Firmy, które chcą włączyć się do akcji proszone są o kontakt pod nr telefonu 33 842 91 50 lub 605 202 129 w celu ustalenia miejsca dostawy większych ilości darów.

POMOC FINANSOWA
W Oświęcimiu prowadzona jest także zbiórka pieniędzy na pomoc Polakom i Ukraińcom mieszkającym w Samborze. Organizatorem akcji jest Klub „Samborzan” posiadający konto w Banku Pekao SA O/Oświęcim nr 71 1240 4155 1111 0010 3890 3651.

Zebrane pieniądze poprzez Dom Polski, Towarzystwo Kultury Polskiej i Dom Zakonny w Samborze trafią do najbardziej potrzebujących.

OKAŻMY POMOC SAMBOROWI!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. No i mamy pokłosie głupich wypowiedzi tow. Jarosława. Nie dość, że dostaliśmy z… od USA i NATO, to nam się jeszcze kolej „popsuła”.

 2. fr na pewno entuzjastycznie? Parę państw ma wątpliwości po słowach Kaczyńskiego, których z nikim nie konsultował. Kaczyński jak zwykle wyszedł przed orkiestrę. Wszyscy się teraz zastanawiają jakie będą konsekwencje i nie chodzi o wizytę, tylko o słowa jakie tam padły. Inna sprawa, że nie składa się pustych deklaracji w takich okolicznościach.

 3. Postękaliście, postękaliście a świat a zwłaszcza Ukraińcy przyjęli tę wizytę entuzjastycznie.

  Siemka ludzie. Zacznijcie myśleć pozytywnie.

 4. Pajechali i odjechali. Na uwagę zasługuje druga w życiu podróż zagraniczna Jarosława Kaczyńskiego.

 5. hh to po co było się wygłupiać z sankcjami? Co do oleju, to nie chce mieć „masła” w baku. Do spalania potrzeba jest specjalna instalacja, która utrzyma wysoką temperaturę oleju od baku do silnika. Z tym wyjazdem jest ciekawa sprawa. Podobno Unia nic o tym nie wie. Więc kogo tak naprawdę Kaczyński reprezentuje i czy to aby nie jest z jego strony prowokacja? Ciekaw jestem jakie będą konsekwencje tego wyjazdu?

 6. @:D
  Jasne, przywal rządowi lejąc do baku olej kujawski.

  A tak poważnie. Te dostawy zostały najprawdopodobniej zamówione i opłacone wcześniej. Zapłacić i nie odebrać – to byłoby bohaterskie.

 7. Po co Kaczyński jedzie do Kijowa, bo pewnie chce zostać męczennikiem i spocząć obok brata.

 8. Jak rząd wspiera Ukraińców? Ano kupuje od Rosjan ropę. W tej chwili w gdańskim porcie stoi tankowiec z rosyjska ropą. Pisowcy z gęby robią sobie … Na pokaz robią sobie wycieczkę do Kijowa, a po cichu wspierają rosyjska gospodarkę hipokryci.

 9. Radni z oPOzycji zagłosowali za bratnią pomocą dla miasta Sambor i teraz szukają wsparcia u mieszkańców? A może tak przekazecie jakieś grosze ze swych diet,a władarz miasta dorzuci ze swej skromnej pensyjki?

Send this to a friend