Informacje

OŚWIĘCIM. Czy OTBS potrzebuje wiceprezesa?

21 lutego rada nadzorcza Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki. 9 marca upłynął termin składania aplikacji. Sprawą zainteresował się radny Waldemar Łoziński z PiS. W tej sprawie napisał list otwarty do Mieszkańców Oświęcimia i Prezydenta Miasta.

Wśród wymagań stawianym kandydatom na stanowisko wiceprezesa OTBS można znaleźć m.in.: wykształcenie wyższe, staż pracy co najmniej pięć lat, w tym co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek, znajomość przepisów prawnych dotyczących spółek prawa handlowego, ustaw i przepisów wykonawczych związanych z działalnością spółki oraz z sektorem, w którym działa spółka, czy pełna zdolność do czynności prawnych.

– Dziwię się, że w spółce zatrudniającej 12 osób potrzeba dodatkowego stanowiska członka zarządu – stwierdza radny Łoziński. – Wymagania postawione kandydatowi na wiceprezesa OTBS nie są wysokie – dodaje Waldemar Łoziński.

– Przypomnę tylko słowa Prezydenta Janusza Chwieruta, który w ostatnim czasie bardzo często mówi, że pracodawcami pracowników miejskiej sfery budżetowej są wszyscy mieszkańcy Oświęcimia. Czy zatem rada nadzorcza OTBS i Janusz Chwierut zapytali mieszkańców o zdanie? – pyta radny. – Tworząc dodatkowe stanowisko członka zarządu spółki miejskiej generuje się ogromne koszty. Czy stać na to Miasto Oświęcim? – pyta retorycznie Łoziński.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

49 komentarzy

 1. @masterkosa. Wystarczy poczytać twoje prostackie posty,by naprać pewności co do moich PO-dejrzeń.PS. Pamiętaj,że mi Niemcy w 45-roku szkołę spalili,więc miej pretensje do nich za moją ortografię.

 2. @hotin

  naprawdę uroiłeś sobie, że administruję tą stroną?

 3. „87 proc. Polaków jest zmęczonych polaryzacją społeczną i polityczną widoczną zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. A 92 proc. chciałoby, żeby ludzie, dotąd do siebie wrogo nastawieni, doszli do porozumienia – wynika z badań Infuture Institute wykonanych w pierwszych dniach wojny w Ukrainie”.

 4. @hotin

  Uświadamianie twojej osoby nie leży w moim obowiązku…

  PS. Wykształciuch piszemy przez „sz”…

 5. Mam propozycję dla tych jednego – dwóch pisowskich aktywistów, rozpisujących się tutaj o personalnych gierkach i podchodach w radzie miasta, których prawdziwości mieszkańcy Oświęcimia nie mają żadnej możliwości zweryfikować. Ani chęci chyba też. Więc załóżcie sobie jakieś konto na fejsbuku, tam wylewajcie swoją żółć i frustracje. Pa.

 6. Zastanawiające czy członkowie Rady Nadzorczej przeprowadzający tą farse”konkurs” nie mają kaca moralnego?!, Pan Białecki sam spadł ze stanowiska po wymianie Rady nadzorczej przez Prezydenta Marszałka. Oj krótką pamięć ludzie mają.

 7. Do Do Onka:

  Oczywiście, że było dzisiaj spotkanie pracowników UM z Solidarnością o godzinie 15:30 w Sali Ślubów Urzędu Miasta. Spotkanie trwało ponad 2 godziny i ustalono dalsze działania w walce o godziwą płace. Na spotkaniu było kilkudziesięciu pracowników UM oraz strona związkowa z Oświęcimia i centrali w Bielsku.

 8. W całej Polsce urzędnicy państwowi i samorządowi mało zarabiają. Państwowi – bo po prostu rząd na nich oszczędza, żeby mieć na pińćsetplusy i piętnaste emerytury dla swoich niepracujących wyborców. Samorządowi – ponieważ rząd systematycznie tnie dochody samorządowe, w celu jak wyżej.
  Mam więc dla urzędników przykrą nowinę: nie zanosi się, aby rząd zmienił wobec was swoją politykę. Będziecie zarabiać tyle samo co dotąd lub minimalnie więcej, co zresztą wkrótce zeżre wam inflacja. Jeśli chcecie polepszyć swoje dochody – po prostu trzeba się zwolnić i szukać pracy gdzie indziej.

 9. Oj Onka, jaka Ty naiwna jesteś🤣 Coś tego spotkania jednak dziś nie było. Zapamietaj, w mieście rządzonyn przez mafie POwską, macki sięgają bardzo daleko, a pracownicy miejscy to pisdusie, wolą rypać za miske ryżu, niż postawić się dyktatorowi

 10. @masterkosa. Witam i o podstawę prawną redaktorka pytam w sprawie tego bana.

 11. @Człowiek

  „Kierownik jednostki może pomyśleć nad wyznaczeniem na czas swojej nieobecności zastępstwa w osobie innego pracownika niż główny księgowy. Może to być np. kierownik działu, czy naczelnik.”

 12. Zastępca szefa w firmie zawsze jest potrzebny. Szef bywa nieobecny z powodu choroby, urlopu itp. i dlatego wtedy potrzebny jest ktoś decyzyjny, z uprawnieniami do podpisywania dokumentów. To jasne.

  Z drugiej strony są też oczywiście w naszym miłym kraju tworzone ostatnio na potęgę stanowiska – synekury, dla kumpli politycznych, ciotek wujków kuzynów, dzięki czemu ludzie u żłobu nie muszą już wcale kraść, wystarczy że od czasu do czasu podpiszą listę obecności. Proste i genialne, bo po zmianie władzy nie będą mogli być stawiani przed sądem za zdefraudowanie pieniędzy, które „przecież uczciwie zarobili”. Proponuję tylko radnym z pis trochę ciszej pyskować, ponieważ ludzie pamiętają np. pewnego znanego oświęcimskiego pisowca, który brał przez ostatnich kilka lat w Krakowie kupę kasy za nicnierobienie.

 13. Odpowiadając na komentarz do mnie to wiedz, że Skrzypinski to całkiem inny człowiek niż Chwierut. Pierwsze co zrobił po objęciu stanowiska starosty to urealnił place w starostwie dając 600 złotowe podwyżki z wyrównaniem od stycznia. Pracownicy mopsu, otis, zbmu i urzędu miasta nic nie mają do PO, PiSu czy KOSU jedynie do Chwieruta jako człowieka pozbawionego honoru i godności człowieka.

 14. Jest pełna racja, zastępca w TBS i ZBM jest potrzebny jak dziecko wikaremu.

  PiS = PiWo

 15. @ …
  Stanowisko Zastępcy Dyrektora ZBM prawdopodobnie utworzono żeby wynagrodzić sprawy mobbingowe na I piętrze Urzędu Miasta przy ul. Zaborskiej i zmian w naczelnictwie i m.inn. doszlo do roszady, gdzie ktoś z nizin (wcale nie powiązany rodzinnie z obozem władzy PO w mieście) stanął nad byłym szefem bez pleców.

 16. Co ty za głupoty opowiadasz, jaki strajk? Związki zawodowe w miejskich spółkach to fikcja. Główny przewodniczący skupiajacych zwiazki jest z KOS2018 i boi sie wychylić żeby mu wice starosty nie sciągli ze stołka.
  Jedna banda

 17. Mam pytanie. A co takiego się stało, że w ZBM po 20 latach przywrócono stanowisko z-cy dyrektora. Komu to potrzebne i kto to wymyślił? Następna przechowalnia i mnożenie kosztów płacowych?

 18. prezydent utworzył ciepły stołeczek wiceprezesa dla wiceprzewodniczącego rady miasta oswiecim… jak to jest, że niby jest nabór na wiceprezesa, a już cały oświęcim wie że wygrać ma dana osoba zanim konkurs się zakończył. to jest chwierutowa uczciwosc? takim ustawianiem konkursów powinna zajac się prokuratura.

 19. Uważajcie, bo wiem że do jednej spółki już chwierut podrzucił takie kukułcze jajo. Nie ma to zupelnie pojęcia o branży, więc zgrywa najmądrzejszego z racji swojego stanowiska. Swoje niskie ego lubi też pobudzić reklamą. Słyszałem o nim wiele i szacunku on raczej nie zyska.

 20. Nie Oszukujmy się Wice Przewodniczący Rady Miasta i tak ten stołek dostanie, kompetencje elokwencja mizerne skoro do PEC nawet poprawnie aplikować nie umiał. Mierny bierny ale wierny. Gratulacje Panie Prezydencie

 21. prezydent chwierut wyczarował z jak on to mówi „pustej kasy miasta” ćwierć miliona żeby stworzyć fikcyjne stanowisko dla swojego radnego, a nie ma minimalnej krajowej aby zatrudnić kogoś na puste od miesięcy wakaty w mopsie… takie jajca tylko u chwieruta

 22. Chwierut załatwił radnemu pracę wiceprezesa za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie w miejskiej spółce liczącej 12 pracowników. Na miejscu po ex-radnym wskoczy do rady kolejna osoba z listy PO i dostanie za nic ponad 2500 zł na czysto do rączki. Chwierut dba o kolegów i koleżanki z Platformy żeby nie zbiednieli. Uczynił z miejskiej kasy koryto dla swoich… A wy dalej będziecie słono płacić na kolesiów z PO ze swoich podatków hahhahaha

 23. Dobra rada panie Chwierut: te pieniądze możesz pan po prostu dodrukować.

 24. To może rząd zrezygnuje z kretyńskich, durnych, nikomu teraz niepotrzebnych igrzysk europejskich i przekaże te pieniądze na podwyżki dla budżetówki?
  „366 925 000 zł to zakładane koszty organizacyjne igrzysk europejskich w Krakowie i Małopolsce w 2023 r. z wyłączeniem zawodów lekkoatletycznych, które mają się odbyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W tym m.in. ponad 15 mln zł ma zostać wydane na ceremonię otwarcia igrzysk, 10 mln zł na ceremonię zamknięcia, 15 mln zł na branding* i dekoracje, 8,5 mln zł na ubrania, a ponad 3 mln zł będą kosztować wydawnictwa, gadżety i pakiety powitalne, 600 tys. zł przebój igrzysk, 150 tys. maskotki olimpijskie. Kosztowne będzie wytworzenie sygnału TV – na to rezerwowane jest aż 60 mln zł”.
  *Branding to budowanie świadomości marki z wykorzystaniem różnych narzędzi i działań z zakresu zarządzania i marketingu.

 25. Jutro spotkanie pracowników UM ze związkami zawodowymi. Będzie przygotowanie pod ogólnooświęcimski strajk jednostek miejskich ze względu na rażąco niskie płace i brak chęci podjęcia rozmów przez Janusza Chwieruta. Oj kończy się panowanie Doży z Old Staw.

 26. Choć niektórzy są jednak bardzo biedni. Na przykład taki radny pis: zgodnie z jego deklaracją majątkową nie ma ani domu, ani mieszkania, ani żadnych oszczędności. W ogóle nic nie ma. Nie dziwię się więc, że bardzo chciałby zostać takim dyrektorem.

 27. Mieszkańcy OTBS „cieszą się” pewnie na samą myśl o powiększeniu składu zarządu spółki. Walne zgromadzenie pokryje koszty utrzymania nowego członka zarządu z własnego kieszonkowego czy odczują to w czynszach najemcy substancji mieszkaniowej OTBS-u? Operacja haos nie spodziewam się obniżenia kosztów zarządu nieruchomościami miejskiej spółki.

 28. Mirku jak obsadza popaprancami to wszystko zginie i znowu nie bedzie pinindzy!

 29. Drodzy czytelnicy. Mamy tutaj jak zwykle odczyniania z putinowską wizji świata. Radni jeden partii wytykają rozwój miejskiej spółki, kiedy samo oblepili wszystkie spółki skarbu państwa. Czy ktoś to jeszcze zauważa?

 30. PiS jest WIELKI,a sam PiSlam is immortal forever! Brawo PiS i jazda z zaprzańcami !

 31. I to mówi członek partii, która bije światowe rekordy w tworzeniu urzędów – synekur i której rząd liczy obecnie 21 ministerstw i 112 ministrów lub wiceministrów. Czy to już jest szczyt bezczelności? Znając pis – jeszcze nie.

 32. No właśnie! Przezież Chwierut mugby zamiast tego dać PIENIĄŻKI matkom kture nie mają na swoje bombelki Dżesiki i Brajanki,

 33. A cóż to za wielka korporacja OTBS? Raptem 12 osób! I żeby było potrzeba aż dwóch prezesów? Hit! Program „stołek plus” w wykonaniu P. Chwieruta i rady nadzorczej w składzie Panowie Błasiak, Białecki i Peschak.

 34. Chyba wiem dlaczego Pan Prezydent nie odpisuje na te listy. Zasady skutecznej komunikacji mówią o tym, że należy się z rozmówcą komunikować podobnym językiem. Czytam ten list i z przykrością stwierdzam, ze nie potrafiłbym się dopasować, a nawet gdyby jakimś cudem mi się udało to było by mi wstyd. A Pan Łoziński gdyby tego MBA skończył i zapoznał się może z ładem korporacyjnym, przepisami dotyczącymi spółek handlowych to może i by się dowiedział, albo chociaż domyślił po co 12 osobowej spółce vice Prezes

 35. Prezydent w ramach wdzięczności za podniesienie mu pensji o 100% musi teraz poobsadzać miejskie spółki radnymi PO-KO i KOS2018

  Głosujcie dalej na Chwieruta i cieszcie sie podwyżkami czynszów i opłat lokalnych żeby móc wykarmić nienażarte gęby radnych z PO.

 36. Stary pyskuje, że na podwyżki dla zwykłych pracowników nie ma, ale 200 000 tysięcy aby kolego radnego usadzić w miejskiej spółce to ma. Ciekawe co na to prezes synthosu, że jego pracownik chce się zwinąć do miejskiej spółki?

 37. Do Pracownicy Urzędu i społek Miejskich. Dawajcie sie tak dalej dymać złodziejowi !

 38. Bardzo dobrze Panie Łoziński , dobre pytanie. A pracownicy UM niech pracują za darmo albo dla idei najlepiej.

 39. jeżeli spec pokroju Balcerowicza – to będą gratulacje???? No, słabo mi.

 40. A tak POwcy narzekali na Prezesa Glapińskiego i Obajtka,a sami na lokalnych podwórkach królują po samorzadowych PO-sadkach ze az strach! PS. Czyżby w lokalnych strukturach Platformy zacżęło już brakować ciepłych posadek dla wiernych zołnierzyków?

Send this to a friend