Informacje

Policjanci z Oświęcimia pomogli zaginionemu chłopcu z domu dziecka

Policjanci z Oświęcimia oraz mieszkaniec Witkowic pomogli zaginionemu chłopcu z Domu Dziecka, który przyjechał do Oświęcimia w poszukiwaniu swojej babci. Dzięki ich interwencji chłopiec wrócił bezpiecznie pod opiekę.

Policjanci z Oświęcimia Pomogli Zaginionemu Chłopcu z Domu Dziecka

Mieszkaniec Witkowic oraz policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji pomogli małoletniemu, który oddalił się z jednego ze śląskich Domów Dziecka. Chłopiec przyjechał do Oświęcimia w poszukiwaniu swojej babci.

Zgłoszenie i Interwencja

W piątek, 28 lipca 2024 roku, tuż po godzinie 18, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Witkowic dotyczące małego chłopca bez opieki spacerującego chodnikiem przy ulicy Kolbego w Oświęcimiu. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci podziękowali zgłaszającemu za pomoc udzieloną chłopcu. Zabrali 9-latka do radiowozu, gdzie zaczęli ustalać jego dane oraz okoliczności, w jakich znalazł się na terenie Oświęcimia.

Historia Chłopca

Od chłopca dowiedzieli się, że jest podopiecznym jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych na Śląsku. Jak przekazał, chciał jechać do swojej babci, więc wsiadł do przypadkowego pociągu i w ten sposób znalazł się w Oświęcimiu. Mundurowi ustalili również, że babcia małoletniego nie mieszka w Oświęcimiu. W związku z tym, że chłopiec był głodny, funkcjonariusze pojechali do jednej z oświęcimskich restauracji, gdzie kupili mu posiłek i napoje.

Współpraca z Policją Śląską

W międzyczasie oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji ustalił, że poszukiwania małoletniego, który oddalił się z jednego z Domów Dziecka, wszczęła jedna ze śląskich komend powiatowych Policji. W związku z tym powiadomiono śląską jednostkę o odnalezieniu zaginionego na terenie Oświęcimia, a następnie przekazano chłopca pod opiekę śląskich policjantów.

Podziękowania za Prawidłową Reakcję

Wielkie podziękowania za spostrzegawczość oraz prawidłową reakcję należą się panu Konradowi z Witkowic. Zauważył zdezorientowane dziecko, zainteresował się jego losem, a następnie wezwał Policję. Dzięki jego szybkiej reakcji oraz współpracy mieszkańca z policjantami, chłopiec bezpiecznie wrócił pod opiekę odpowiednich służb.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend