Informacje

POLANKA WIELKA. Piknik wojskowy z czołgiem Leopard, KTO Rosomak i wiele innych atrakcji

W imieniu Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do Polanki Wielkiej w niedzielę 13 sierpnia 2023 r. Piknik wojskowy odbędzie się w Dworskim Parku Rekreacyjnym przy ul. Długiej 2. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Będziemy wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich Święta. Podczas pikniku zobaczycie, to co w Wojsku Polskim najlepsze – nowoczesny sprzęt wojskowy m.in.:

czołg Leopard, KTO Rosomak, WR-40 Langusta, moździerz samobieżny M120 Rak,

spróbujecie prawdziwej wojskowej grochówki, a w tle czas Wam będzie umilać wojskowa muzyka.

Dostępny dla Państwa będzie również ambulans wojskowy z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy.

W trakcie pikniku w Polance Wielkiej wystawione będą punkty informacyjno – promocyjne m.in. Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, gdzie będzie możliwość złożenia wniosku o powołanie do służby wojskowej. Jako że możliwości jest wiele, każdy będzie mógł dowiedzieć się jakie są rodzaje czynnej służby wojskowej, sprawdzić co proponuje wojsko oraz jakie wynikają korzyści ze służby w polskiej armii.

Fantastycznym elementem pikniku będzie koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa, który zaplanowany jest na godzinę 13:00. Ponadto w programie pikniku znajdą się również: pokazy pierwszej pomocy, malowanie twarzy dla dzieci, przejażdżki quadem oraz wiele innych atrakcji.

„15 sierpnia i wszystkie towarzyszące pikniki będą pokazem siły jedności, tego wszystkiego, co dzieje się przy granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Będzie to ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Pokazujące, że Polacy stoją murem za polskim mundurem. Pokazujące, że żołnierze Wojska Polskiego są świetnie wyszkoleni, że dysponują nowoczesną bronią.” (Szef MON)

 

Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Było super. Gołym okiem można było zobaczyć, że Polanka powoli zmierza aby zostać liderem pośród gmin powiatu oświęcimskiego. Cieszę się że moja wieś staje się znaczącym graczem w regionie. Imprezę zepsuł jedynie poseł Marek Sowa ze swoją świtą propagujący swój program wyborczy i rujnujący dobrą zabawę. Usłyszał trochę gorzkich słów od mieszkańców Polanki i się zmył.

  2. kolega hot płaszczyk (czy cuś tam) jako zwolennik „patologii obywatelskiej” , grzecznie oglądający tylko „tv niemiecka” zatracił troszkę zdrowy rozsądek.
    …ale to normalne w niektórych przypadkach….

  3. Na pikniku każdy licealista będzie mógł podpisać kontrakt z siłami zbrojnymi RP i przeżyć w swoim życiu prawdziwą przygodę 🧑🏻‍🦽

  4. Szanowni Mieszkańcy Polanki Wielkiej,
    UWAŻAJCIE!!!! Po zakończonym pikniku, a nawet w jego trakcie, zwracajcie uwagę na odpadnięte części uzbrojenia, samo uzbrojenie, itp. na trawnikach, ulicach Polanki i miejscach gdzie poruszał się sprzęt wojskowy😉 Pamiętajcie kto zaprasza i w imieniu kogo😅

Send this to a friend