Informacje

OŚWIĘCIM. Za rok pojedziemy wyremontowanymi ulicami Szpitalną i Wysokie Brzegi

ul. Wysokie Brzegi

10 sierpnia władze powiatu oświęciskiego oraz miasta Oświęcim podpisały umowę na realizację inwestycji pn.„Przebudowa drogi powiatowej nr 1893K ul. Wysokie Brzegi oraz 1894K ul. Szpitalna w Oświęcimiu”.

Zadanie dotyczy rozbudowy ul. Wysokie Brzegi na długości 739,11 m oraz remontu ul. Szpitalnej na długości 372,18 m.
Inwestycja w wysokości  5 389 193,60 zł jest współfinansowana przez Powiat Oświęcimski, Miasto Oświęcim oraz Skarb Państwa.
Wykonawca robót: Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD”.
Planowany termin wykonania prac to wrzesień 2024 r. 
Inwestycja realizowana w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego – Etap VI 2021-2025
ul. Szpitalna
Nowa ulica łącząca ul. Wysokie Brzegi z ul. Chopina
Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Jak to kładka duchów nie istnieje? A ja myślałem, że jest. Tutejsze pisiorki w kółko krytykują za nią Chwieruta, więc byłem przekonany, że już dawno – zbudował.

 2. Tak dla faktu. Kładka nie istnieje a została wielokrotnie przywołana przez radnych PiS jako argument. Póki co jeden z radnych bardziej zainteresowany jest piłką nożną a drugi pewnie bawi się klockami lego.

 3. Tak dla prawdy : kładka na Kamieńcu ( zwana potocznie mostem duchów ) jest wpisana w Strategi Miasta w latach 2021 – 2030 …. na sesji w zeszłym roku ( marzec lub kwiecień ) pytałem o „przyszłość” tej budowli i przyznał że jeśli znajdą się pieniądze zewnetrznie to on chętnie dołoży brakującą kwotę ( mówi się o 20-25 % ceny ) przy założeniu że projekt może w przyszłości kosztować ok. 35-38 mln , czyli p. Prezydent mógłby dołożyć z naszych podatków ok . 8-9 mln ….. 😱

 4. @Jan Adamaszek

  Trochę umknął Panu wątek. Ja mam na myśli skalę globalną. Nie ważne czy chodzi o miasto, region, województwo czy kraj. Nie ważne jest również jaką opcję reprezentują politycy.

  @ass

  Tyle, że most duchów istnieje jedynie w twojej bujnej fantazji.

 5. Oklaskiwanie Morawieckiego że otworzył przeprawę mostowa na wiosce w górach po którym już od roku mieszkańcy jeżdżił jest totalną kompromitacją rządu.Podobnie było na zaporze w Świnnej Porębie jak Szydłowa otwierała coś co już było otwarte

 6. ….. ZDECYDOWANIE popieram komentarz jak poniżej …… ” podniecają się ” wladze miasta oraz komentatorzy sprzyjający władzy a to wszystko przecież w ramach zadań własnych . Bardzo dobrze ze się buduje i remontuje drogi ( zwłaszcza tą na wysokich brzegach , bo to jest istny ser szwajcarski ) 🙂👍

 7. @:D

  Oklaskiwanie polityków gdy powstaje nowa droga jest jak oklaskiwanie bankomatu za to, że wypłacił Ci twoje pieniądze…

 8. Budują drogi żle nie budują też żle to się wyprowadż z Oświęcimia. Typowa Pisowska mentalność.

Send this to a friend