Informacje

Kiedy ograniczniki skrajni są niezbędne? Sprawdź!

Separatory parkingowe są spotykane przede wszystkim na prywatnych parkingach. Potocznie są nazywane ogranicznikami parkingowymi. W niniejszym artykule przedstawiamy czym się charakteryzują.

Ograniczniki skrajni podnoszą bezpieczeństwo

Ograniczniki skrajni są konieczne przy parkingach wielopoziomowych. Dzięki nim kierowcy są informowani o tym, gdzie kończy się parking, a także jest to zabezpieczenie przed ewentualnym wjechaniu za skraj parkingu. To niebezpieczna sytuacja, kiedy samochód może zawisnąć pomiędzy piętrami. Pomocniczo w takich miejscach stosowane są barierki ochronne, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Poza tym, stosuje się także separator drogowy. Ten element z kolei pomaga w wydzieleniu miejsc parkingowych. Separator służy także do oznaczenia miejsca służącego dla personelu lub wyjścia ewakuacyjnego. Zatem ogranicznik skrajni służy oznaczeniu tych miejsc, w których auta nie mogą parkować. Dodatkowo pozwalają na wyznaczenie pasów ruchu dla pojazdów oraz chodników dla pieszych.

Poprawa widoczności w trudnych warunkach

Ograniczniki skrajni powinny być dobrze widoczne, a także odporne na przeciążenia. Zdarza się bowiem, że auto pomimo widocznego oznaczenia najdzie na ogranicznik. Muszą być one również mocno przymocowane do podłoża, by opony pojazdu nie mogły go przesunąć. Najczęściej zalewa się je betonem, co zapewnia ich stabilność. Z reguły ograniczniki są wyposażone w odblaski lub napis “STOP”, co znacznie poprawia ich widoczność. Malowane są na jaskrawe kolory – czerwony lub żółty. Odblaski z kolei odbijają światło od reflektorów, co także poprawia ich widoczność, nawet przy wyłączonych światłach na parkingu.

Co jeszcze warto wiedzieć o ogranicznikach skrajni?

Separator parkingowy jest wystarczający, kiedy oddziela pasy ruchu lub oddziela koniec wyznaczonego miejsca parkingowego. Jest stawiany przed ścianą w celu uniknięcia niechcianych zderzeń samochodów. Niestety nie każde auto posiada czujniki ruchu lub ma tak ustawioną maskę, by kierowca widział ile miejsca ma jeszcze przed sobą. Ogranicznik parkingowy może jednak nie być wystarczający, zwłaszcza jeśli za wydzielonym pasem znajduje się przejście dla pieszych, chodnik lub skraj drogi. Wtedy należy zastosować zarówno ograniczniki parkingowe oraz barierki drogowe. Są one dodatkowym zabezpieczeniem, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo kierowców i przechodniów. Barierki są wymagane szczególnie przy parkingach koło skarp lub w przypadku parkingów wielopoziomowych.

Ograniczniki parkingowe o różnych długościach można zakupić na stronie dla-przemyslu.pl. Na stronie znajdują się również bariery przemysłowe, odbojniki, oznakowanie powierzchni oraz pachołki odgradzające. Wszystkie wykonane są zgodnie z wytycznymi oraz mają wysoką jakość, co przekłada się na ich trwałość. Wybór infrastruktury parkingowej nie jest prostym zadaniem, dlatego warto przekonsultować swój wybór z osobą mającą doświadczenie w tym obszarze. Sprzedawcy w sklepie dla-przemysłu.pl pomogą Państwu w wyborze odpowiednich elementów, które odgrodzą miejsce parkingowe i sprawią, że parkowanie stanie się bezpieczniejsze i łatwiejsze.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend