Kultura

OŚWIĘCIM. Zmiana na stanowisku dyrektora Oświęcimskiego Centrum Kultury

Monika Świętek-Smrek

Prezydent Miasta Janusz Chwierut powołał nowego dyrektora Oświęcimskiego Centrum Kultury. Została nim p. Monika Świętek-Smrek, pełniąca dotychczas funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Promocji Miasta Oświęcim. Kadencja nowego dyrektora rozpocznie 28 lipca br. i potrwa 5 lat.

Decyzja o powołaniu nowego dyrektora OCK związana była z faktem przejścia na emeryturę Pani Apolonii Maj.  Prezydent Miasta podziękował dotychczasowej dyrektor za profesjonalizm oraz wieloletnie współtworzenie kulturalnego życia miasta i rozwój instytucji kultury w Oświęcimiu. Wyraził także uznanie za organizację przedsięwzięć, dzięki którym Oświęcimskie Centrum Kultury jest dziś ważnym ośrodkiem na mapie kulturalnej regionu, a nawet Polski.

Nowa kandydatka na to stanowisko, zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, przedstawiła Program funkcjonowania Oświęcimskiego Centrum Kultury na lata 2021-2026, który uzyskał akceptację Prezydenta Miasta.

Monika Świętek-Smrek jest z wykształcenia historykiem sztuki, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. W samorządzie pracuje od roku 2008, od 2014 roku była zastępcą naczelnika Wydziału Promocji Miasta. Wcześniej pracowała w organizacji pozarządowej. Posiada doświadczenie zawodowe w zakresie działalności kulturalnej. W jej dotychczasowym dorobku znajduje się organizacja wystaw i wystaw plenerowych oraz kampanii wizerunkowych,  w tym kampanii outdoorowych, filmowych, wydawniczych oraz wydarzeń promujących miasto Oświęcim, jak również współpraca z artystami, prywatnymi kolekcjonerami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami miejskimi oraz podmiotami z Polski i zagranicy.

Nowa dyrektor jest rodowitą oświęcimianką. Jest zamężna, ma 11-letnią córkę.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

Send this to a friend