Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Zdjęcia nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz

15 czerwca 2023 r. rozpocznie swoją działalność nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz rozpocznie działalność. W tym miejscu, przez podziemny tunel wszyscy turyści rozpoczną zwiedzanie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Zobacz pierwsze zdjęcia.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Kontrowersyjna inwestycja, ale może mylę się
  i odniesie ona sukces, czas okaże i praktyczne jej wykorzystanie.

 2. Chwierut działa tak jak cała platforma obywatelska im gorzej tym lepiej!

 3. A propos konsultacji samego projektu…

  Podobno prezydent Chwierut przespał czas wnoszenia uwag do nowego Centrum Obsługi Zwiedzających i zapomniał zgłosić potrzebę zaprojektowania lokalu pod prowadzenie miejskiej informacji turystycznej. Będzie jakaś prowizorka typu wyspa i krzesła barowe.

 4. Hehe…nie ma to jak przejść przez środek ksiegarni 😉
  To jak zwiedzając Muzeum Nauki przejść przez McDonaldala 😉

 5. Skoro wizualizacja była już w 2019 przed boomem turystycznycznym, to ciekawe z którego roku jest projekt i czy jest dostosowany do dzisiejszych realiów jeśli chodzi o liczbę turystów, pracowników, przewodników, służb ochrony itp.?

 6. Jak sprawdziłem informacje o budowie nowego parkingu muzeum wraz z planami i wizualizacjami pochodzą z 2019 roku. Także tu były publikowane, na tym portalu. Był więc wtedy czas, aby – jeśli się coś komuś nie podobało – protestować, proponować jakieś zmiany. Aż tu nagle, na 2 tygodnie przed otwarciem podniosło się larum.

  To się okaże, ale prawdopodobnie znaczna część ruchu turystycznego odbywać się będzie od zjazdu z S-1 i Legionów wprost do muzeum z pominięciem osiedla Zasole. Jeśli pojawiłby się problem z jakąś wielka liczbą autobusów jeżdżących Obozową albo Więźniów Oświęcimia, można postawić znaki „zakaz wjazdu autobusów”. Jednak obawy takie uważam za przesadzone. O ile wzrośnie ruch w tych miejscach, o 50 samochodów na godzinę i to tylko w godzinach porannych – wczesnopopołudniowych?

 7. Mieszkańcy Zasola I dziękują władzom Muzeum Auschwitz za zwiększenie ruchu ulicznego na ul. Więźniów Oświęcimia.

Send this to a friend