Informacje

OŚWIĘCIM. Zarząd powiatu dał podwyżkę dyrektorowi szpitala, kwota jest oszałamiająca

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu uchwałą z 19 września podniósł wynagrodzenie dyrektora Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. To obecnie kwota 29 tysięcy złotych miesięcznie. Skąd taka stawka?

Uzasadnienie uchwały Zarządu Powiatu jest dość lakoniczne i generalnie niewiele z tego wynika, dlaczego Edward Piechulek otrzymał tak wysokie wynagrodzenie?

Przypomnijmy, w 2019 roku Sabina Bigos-Jaworowska ówczesna dyrektor szpitala powiatowego w Oświęcimiu, po 19 latach pracy złożyła wypowiedzenie. Zarząd powiatu w październiku 2019 roku powołał na stanowisko nowego dyrektora Edwarda Piechulka.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. Przypomnij sobie ile zarabiała Bigosowa za poprzedniej kadencji Pana Jurzaka, i ile zarabiają inni dyrektorzy szpitali.

 2. Pinędzy w mieście i powiecie nie ma dla mieszkańców za to PO dzieli się kasą że swoimi i kumplami . Tak działa władza w starostwie.z PO Radą.

 3. To chyba jednak trollu błąd. Tak wielkie i powtarzalne chamstwo czyni pisowi więcej szkody niż pożytku.

  Więc może byś się przynajmniej na jeden dzień schował do tej waszej pisowskiej szafy (choć z Macierewiczem może być wam duszno)?

 4. Szpital rozwija się dobrze , Piechulek doprowadził do kilku inwestycji na jego terenie . Czy jego płaca jest wysoka ? Dla wielu tak ale porównajmy to zarobków dwóch najważniejszych radnych powiatowych PiS zajmujących wysokie stanowiska . Dyrektor ośrodka zdrowia w Zatorze Adam Merta jak wynika z oświadczenia majatkowego w 2022 r. zarobił brutto 432 tys. zł czyli średnio 36 tys. zł na miesiąc . Prezes Nadwiślańskiej Spólki Mieszkaniowej w Brzeszczach radny Jarosław Jurzak -główny krytyk Piechulka zarobił w 2022 r. 393 tys. zł czyli 32,5 tys. zł na miesiąc . Pewnie w 2023 r. zarobia jeszcze więcej . Piechulek ma chyba więcej roboty i odpowiedzialności niż w/w .

 5. Oczywiście Dziadu Borowy, że na temat. Pokazuje, że tego rzędu zarobki dyrektorów szpitali w Polsce są normą. I że Piechulek nie ma – jaki pisowska Bigosowa – dodatkowo wielkich obrywów z tytułu zasiadania w różnych radach nadzorczych państwowych spółek. Nie mogę jakoś uwierzyć, że pani Bigosowa zna się i na lecznictwie i na piłce nożnej i na bankowości. A gdyby Bigosowa została mianowana na wiceprezesa państwowej spółki „Polskie Narodowe Loty Kosmiczne” – to też by Dziadowi nie przeszkadzało?

  Cel zamieszczenia dziś tego tekstu (niepodpisanego) jest jasny: dyrektor szpitala tyle zarabia, a dzieci głodują; patrzcie jakie pełowskie bizancjum.

  No to bizancjum pisowskie jest co najmniej dwa razy większe.

 6. Jak mówiła Beatka ta kasa muu się należy.Zarząd powiatu przyznał mu za skargi i kary jakie ZOZ zapłacił ale zarząd na te skargi odpowiada że nie zasadne mimo kar nałożonych przez NFZ na szpital. Rączką rączkę myje

 7. Czy ta kwota jest naprawdę duża jeśli porównamy ją np.z zarobkami lekarzy? To tak naprawdę ok 20 tys na rękę dla managera który musi całym tym Szpitalem zarządzać i co chwilę walczyć z personelem i brakiem lekarzy.
  Może porównajmy to z spółkami Skarbu Państwa ale nawet nie z TOP 20 tylko tymi słabszymi/mało znanymi.
  Oczywiście jak na realia powiatu wydaje się to kwota oszałamiająca ale… Świat oszalał jakieś 2-3 lata temu…

 8. @ jak zwykle nie na temat. Uspokój się i przeczytaj tytuł artykułu. Zabieraj głos jeśli masz coś do napisania w temacie szpitala i zarobku dyrektora lub zamilcz

 9. To jest podane do publicznej wiadomości by zmotywować podwładnych do lepszej i wydajniejszej pracy. Bo nie pytaj co oni mogą zrobić dla ciebie ale opowiedz sobie na pytanie co ty możesz zrobić dla nich.

 10. „Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używać słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. – Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach”.

  Nie posądzam trolla o czytanie Schopenhauera, ale ewidentnie ktoś go przeszkolił.

 11. „Bigos-Jaworowska swoją drogę zawodową rozpoczęła w PSS „Społem” w Bielsku-Białej jako stażystka, pracownik działu zaopatrzenia, a następnie kierownik działu. W latach 1994-2000 kierowała gminnym zakładem opieki zdrowotnej w Brzeszczach, gdzie poznała późniejszą burmistrz tej miejscowości Beatę Szydło. Obie panie od tamtej pory łączy przyjaźń.

  Jak wynika z najnowszego dokumentu za 2022 rok, w radzie nadzorczej banku Pekao i spółce PL.2012+ (stadion narodowy w Warszawie) zarobiła łącznie 236,2 tys. zł. Z kolei na stanowisku dyrektora szpitala w Bielsku-Białej – 242,7 tys. zł. Dodatkowo otrzymała z placówki zasiłek chorobowy w kwocie 872,6 zł. W sumie otrzymała więc 480 tys. zł.

  Jej oszczędności to 226,1 tys. zł i dwa tysiące sztuk obligacji skarbowych wartych 207,7 tys. zł. Jest właścicielem domu o powierzchni 198 mkw. wartego 420 tys. zł i działki o wartości 100 tys. zł. W jej garażu stoją dwa samochody: Hyundai Tucson (2016) i kupiona w ubiegłym roku Mazda CX5 (2022). To drugie auto kosztuje ok. 150-200 tys. zł”.

 12. Piękna kasa, jak na Oświęcim. Czy inni pracownicy szpitala, też dostali jakieś podwyżki? Czy zgodnie z zasadą, mają pracować za miskę ryżu?

Send this to a friend