Informacje

OŚWIĘCIM. Wzorowy obywatel ujął nietrzeźwą kierującą

Mieszkaniec Oświęcimia wzorowo zareagował widząc przestępstwo drogowe. Mężczyzna ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwą kierującą. 46 – letnia mieszkanka Oświęcimia, wsiadła za kierownicę mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29/30 kwietnia 2020. Tuż po godzinie 22.00 na ulicy Nojego w Oświęcimiu mężczyzna zauważył, że jadący przed nim samochód marki Ford wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy.  W związku z tym pojechał za nim, w międzyczasie informując Policję. Po chwili dostrzegł, że ford wjechał na parking pobliskiej stacji paliw, więc podążył za nim. Kiedy ford zaparkował, mężczyzna podszedł do samochodu, za którego kierownicą siedziała nietrzeźwa kobieta. W związku z powyższym, aby uniemożliwić dalszą jazdę zabrał jej kluczyki od pojazdu, które następnie przekazał policjantom.  Mundurowi  przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 46 – letniej mieszkanki Oświęcimia, które wykazało 2 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 48 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwej kierującej, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ta  kontynuowała jazdę.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. brawo Panu, ale co zrobić gdy auto nie ma kluczyka (bez kluczykowy system rozruchu)?
    Nie wolno dotykać/wyciągać z auta innej osoby, bowiem można narazić się na oskarżenie np o napaść seksualną etc bardzo szeroka jest skala „innych czynności” zarówno wobec kobiet jak tez mężczyzn?

  2. Oznacza to, że wypiła prawie 0,5 litra wódy i ledwie kontaktowała. Wielkie dzięki ci mężczyzno z ulicy Nojego, mieszkam niedaleko i ta narąbana pinda mogłaby zabić mnie, moją żonę albo dzieci. Co teraz? Mandat 300 złotych?

Send this to a friend