Informacje

OŚWIĘCIM. Wojsko i policja sprawdza osoby na kwarantannie

Dzielnicowy z oświęcimskiej komendy Policji oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej realizując zadania związane ze sprawdzaniem osób znajdujących się na kwarantannach domowych podjęli interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny, który zasnął na ławce w wiacie  przystankowej. Na podobne przypadki reaguje wielu mieszkańców powiatu oświęcimskiego, za co bardzo dziękujemy.

W poniedziałek (13.12.2021) przed południem dzielnicowy Osiedla Zasole w Oświęcimiu  wraz z żołnierzem sprawdzali czy w miejscach zamieszkania znajdują się osoby poddane kwarantannom domowym. Przechodząc ulicą Garbarską zauważyli, że na ławeczce w wiacie przystankowej siedzi mężczyzna ze spuszczoną głową. Mundurowi podejrzewając, że zasnął on w oczekiwaniu na autobus, podeszli do niego. Mężczyzna był nietrzeźwy i początkowo nie reagował na wołanie. Kiedy mundurowi dobudzili go ustalili, że jest to 30 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna przyznał, że przesadził z alkoholem. Następnie w drodze do domu, którą rozpoczął dwie godziny wcześniej chciał jedynie odpocząć na ławeczce, lecz zasnął. Mundurowi przewieźli nietrzeźwego do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny.

W nocy z piątku na sobotę (10.12.2021) tuż po godzinie 1 mieszkaniec Brzeszcz wracając do domu chodnikiem wzdłuż ulicy Dąbrowskiego w Brzeszczach zauważył leżącego nietrzeźwego mężczyznę.  W związku z tym natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112.  Policjanci ustalili, że nietrzeźwym jest  40  – letni mieszkaniec Brzeszcz. Został oddany pod opiekę rodziny.

W sobotni (11.12.2021) wieczór dwoje pieszych idących ulicą Trakcyjną w Jawiszowicach powiadomiło o mężczyźnie leżącym w rejonie wiaduktu kolejowego. Jak wynikało z relacji zgłaszających wynikało, że obok mężczyzny znajduje się pies, którzy nie pozwala podejść do właściciela. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach. Ustalili oni, że jest  to 50 – letni mieszkaniec Jawiszowic będący pod lekkim wpływem alkoholu. Mężczyzna przekazał, że podczas spaceru z psem pośliznął się i upadł, po czym ze względu na śliską nawierzchnię nie mógł wstać.  Mundurowi przekazali go pod opiekę rodziny.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13.12.2021) tuż po godzinie 22 mieszkanka Oświęcimia zauważyła mężczyznę leżącego na ławeczce przy ulicy Konarskiego w Oświęcimiu. Kiedy podjechali policjanci mężczyzna  przebudził się i stwierdził, że do domu wróci sam.

Wczoraj (14.12.2021) tuż przed godziną 15.00 mieszkanka Osiedla Zasole w Oświęcimiu przed jednym z bloków przy ulicy Orłowskiego zauważyła starszego zdezorientowanego mężczyznę. Kiedy zapytała czy potrzebuje pomocy senior przekazał, że nie potrafi wrócić do swojego mieszkania. Policjanci ustalili, że jest to 85 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Policjanci przekazali go pod opiekę rodziny.

Również wczoraj tuż przed godziną 20 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem mieszkańca Oświęcimia,  dotyczącym   nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w wiacie przystankowej przy ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu. W trakcie podjętych czynności mundurowi ustalili, że jest to 45 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Został on przewieziony do miejskiej ogrzewalni.

Za wszystkie zgłoszenia bardzo dziękujemy. W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.

Apelujemy również do mieszkańców,  aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Być może potrzebują wsparcia i pomocy.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub dzielnicowego.

Wykaz placówek dla bezdomnych w powiecie oświęcimskim:
1.     Oświęcim Schronisko Miejskie dla osób bezdomnych ulica Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65
2.     Oświęcim Ogrzewalnia Miejska ulica Dąbrowskiego 139, tel. 33 842 03 65
3.     Brzeszcze Schronisko Miejskie dla osób bezdomnych ulica Mickiewicza 6, tel. 32 211 12 51
4.     Kęty Ogrzewalnia Miejska ulica Spacerowa 2 , tel. 33  845 28 70

 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Wspaniały artykuł. Tytuł do treści kupy się nie trzyma, ale przecież trzeba wsadzić wątek sprawdzania kwarantanny. Dobry clickbait! Ministerstwo Propagandy bije brawo.

Send this to a friend