Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Już w niedzielę „Wigilia Oświęcimska”

Prezydent Miasta Oświęcim wspólnie z grupą “Oświęcimianie-Oświęcimianom” zapraszają wszystkich chętnych na „Wigilię Oświęcimską”, która odbędzie się w dn. 19 grudnia br. (niedziela) w sercu miasta na oświęcimskim Rynku.

To tradycyjne spotkanie organizowane po raz 13 pod patronatem władz samorządowych; jest wspaniałą okazją do wspólnego spotkania mieszkańców ziemi oświęcimskiej, złożenia świątecznych życzeń, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Niestety, w tym roku z uwagi na pandemię covid-19, nie będzie można podzielić się bezpośrednio opłatkiem i skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw. Jednak Organizatorzy przygotują specjalne paczki ufundowane przez dobroczyńców.

W tym roku będzie też możliwość otrzymania Betlejemskie Światło Pokoju dostarczonego do Oświęcimia przez harcerzy z Hufca ZHP Oświęcim. W związku z tym zalecamy zabrać ze sobą lampiony, świeczki, itp. Rozpoczęcie Wigilii Oświęcimskiej o godz. 16.00 – zapraszamy! Wstęp wolny!
Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i innych wymogów sanitarnych określonych w przepisach.

Organizator główny:
Grupa Oświęcimianie-Oświęcimianom

Współorganizatorzy:
Urząd Miasta Oświęcim
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu

Sponsorzy:
Grupa “Oświęcimianie-Oświęcimianom” zachęcają wszystkich chętnych do wsparcia organizacji tego przedsięwzięcia. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 606 352 798. Zapraszamy do współpracy i udziału!

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend