Informacje

OŚWIĘCIM. Weszli do zadymionego domu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu starszy sierżant Ivo Kopijasz oraz starszy sierżant Paweł Zieliński weszli do zadymionego domu w którym odnaleźli dwóch śpiących mężczyzn.  Mundurowi bezpiecznie wyprowadzili ich na zewnątrz budynku. Dzięki  błyskawicznej ewakuacji mężczyźni nie zatruli się dymem.

W niedzielny (14.08.2022)  poranek  tuż przed godziną 6 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru do którego doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Oświęcim.

Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Funkcjonariusze szybko dotarli pod wskazany adres. Przed posesją zastali dwie kobiety 45 – latkę, która powiadomiła służby oraz 78 – letnią właścicielkę posesji. Kobieta zdążyła opuścić zadymiony budynek o własnych siłach.  Z jej relacji wynikało, że wewnątrz domu na pierwszym piętrze pozostał jej 56 – letni syn oraz jego 42 – letni znajomy.  Pomimo dużego zadymienia policjanci podjęli decyzję o wejściu do wnętrza budynku. Po kilku minutach funkcjonariusze odnaleźli dwóch śpiących mężczyzn. Obudzili ich, a następnie wyprowadzili na zewnątrz budynku. Dzięki szybko przeprowadzonej ewakuacji żaden z mężczyzn nie potrzebował pomocy medycznej.

Strażacy wstępnie określili, że powodem zadymienia budynku było zwarcie instalacji elektrycznej w wyniku  czego zwęgleniu uległy panele ścienne i sufitowe. Po oddymieniu  domu mieszkańcy mogli wrócić do domu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Szeryf Roberto odnotował sukces, ujął amatorów kwiatków .Dalej same porażki, tolerowany bajzel z parkowaniem w Starym Mieście: Rynku, Plebańskiej, Solskiego, Jagiełły, Mickiewicza etc przy pełnym aplauzie Straży Miejskiej-ci to już dawno nie są zdolni do podejmowania jakiejkolwiek roboty.

Send this to a friend