Informacje

OŚWIĘCIM. W sobotę otwarcie nowego Parku Pokoju

Oświęcim ma kolejną atrakcję. Miasto po przebudowie oddaje park Pokoju na osiedlu Chemików. Z nowego miejsca rekreacji będzie można korzystać już od jutra, 3 lipca. Parkowe bramy otworzą się o godzinie 8. Na mieszkańców czekają place zabaw dostosowane do różnych grup wiekowych, staw z tryskającą fontanną, galeria rzeźb zwierząt parkowych. Do aktywnego wypoczynku w parkowej scenerii będą zachęcać ścieżki rowerowe. Dla spacerowiczów przygotowano ławeczki. Są również toalety.

W parku jest 20 budek dla ptaków, 10 hoteli dla owadów i 10 schronień dla jeży. Wzbogacono też dotychczasowy drzewostan o nowe nasadzenia, w tym 103  drzewa z gatunków: tulipanowiec amerykański, platan klonolistny, lipa krymska, klon srebrzysty, wiąz górski, wiśnia ozdobna, buk pospolity, jabłoń ozdobna, miłorząb japoński, 6774 krzewów z gatunków: dereń biały, lilak Meyera, hortensja bukietowa, tawuła japońska, tawuła brzozolistna, jaśminowiec wonny, trzmielina europejska, tawuła szara, hortensja bukietowa, berberys Thunberga, forsycja pośrednia, krzewuszka cudowna, jaśminowiec wonny, azalie w odmianach, lilak pospolity, pęcherznica kalinolistna, berberys Thunberga, Irga błyszcząca. Jest też 980 bylin i traw ozdobnych z gatunków: funkia, miodunka, zawilec, bodziszek, kosaciec syberyjski, miskant, rozplenica i 5660 krzewów żywopłotowych z gatunku grab pospolity.

Obiekt jest ogrodzony i całodobowo monitorowany przez system kamer. Utrzymaniem będzie zajmował się Miejski Zakład Usług Komunalnych. W sezonie, od marca do października, park będzie czynny od godziny 6 do godziny 22, a okresie zimowy, od listopada do lutego, od 6 do 20.

Inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł, z czego blisko 4, 3 mln zł miasto pozyskało z pieniędzy unijnych. Pozostałą kwotę dołożyło z budżetu miasta.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

32 komentarze

 1. czesc dla seniorow super tylko dodac wiecej koszy na smieci oraz wiecej lawek w cieniu

 2. @wazeliniarz

  Oj tam, oj tam. Wszyscy widzimy, że ciebie coś w pupcię kłuje…

  PS. (Do niezorientowanych)
  Nie karmcie trolla…

 3. Każda propozycja odrywająca dzieciaki od kompów i smartfonów jest na wagę złota! Zatem brawo!

  Ps. Panie prezydencie, prosimy oddać nam Zamek !!!

 4. Park super! Jak się popatrzy na to co było, a co jest!
  A pisowskie gnoje własnych sąsiadów by widłami zadźgały, gdyby tylko poszedł rozkaz od prezesa albo episkopatu. Patologiczna sekta.

 5. Czesław TY marudzisz jakbyś był z „familii”, której ustawowo zabrano 25% emerytury. Trochę empatii dla swojego Miasta.

 6. Bardzo przykre jest czytanie „hotinowskich” komentarzy na dosłownie pod każdymi newsami na tym portalu.

  Zwróciłem się do redakcji o blokadę IP dla tej persony.

  Jak słusznie zauważył niejeden czytelnik tego nawet nie da się czytać, ani nawet patrzeć. Nie mówiąc już o jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Komentarze są pozbawione jakiejkolwiek wartości o niskolotnych aspektach już nie mówiąc. Może jak każdy zwróci się do redakcji to coś się zmieni?

  Warszawa ma swoje „chajzerowe”, a Oświęcim ma „hotinowe” 🙁

 7. Najbardziej podobał mi się ten wers o usmażonych jądrach Pana Marka.

 8. Poszedłem tam z żoną
  nie czekając ani chwili
  Ujrzałem fontannę… ogrodzoną
  (dla debili?)

  Po kręgach sztucznej trawy
  w pełnym słońcu z nią chodziłem
  Aż byliśmy zlani potem
  (a ja jajka usmażyłem)

  A finał spaceru
  jak pewnie dobrze wiecie
  najlepszy jest zawsze
  w luksusowej toalecie

  Prześliczna lecz droga
  jak pałac lub zamek
  (Aż dziw że nie zrobili
  w tym szalecie
  drzwi bez klamek)

  🙂

 9. A jak Paw odpowie na hotinowe: „palancie”? Może: „Azaliż, azaliż hotinie, opamiętaj się”, albo: „I ja tobie wybaczam i innym winowajcom, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”? Może Pan Paw podpowie.

 10. (dla niezorientowanych) W komentarzach ma miejsce dyskretna aplikacja wazeliny.

 11. No właśnie. Jak Paw odpowie chamowi Czesławowi na tekst pt.: „popuściłeś?” Ciekaw jestem mądrych porad Pana Pawia.

 12. Dobry czas wybrano na podwyżki abonamentu za parkowanie. Co następne? Śmieci dawno nie zdrożały.

 13. Hotin w pierwszym poście napisał prawdę. reszta to kodziarstwo.

 14. @człowiek Popuściłeś? Przecież nazwy typu park pokoju, miasto pokoju, LGBT to czysty komunizm. Więc powinieneś być zadowolony. Ja nie jetem i nic ci do tego.

 15. Panie Paw – może warto sprawić sobie mocniejsze okulary? Rzut oka w dół i co Pan widzisz? Najpierw bluzg hotina. On chyba tu bezustannie czatuje na pojawienie się nowego wątku, aby być pierwszym i od razu zanieczyścić atmosferę. Jako wróg numer jeden POjawia się oczywiście Chwierut. Zastanawiam się, co by napisał pod tekstem, że Chwierut uratował ptaszka który wypadł z gniazda albo przeprowadził babcię o lasce przez ulicę. Pewnie: „a dlaczego Chwierut nie zbudował tam przejścia podziemnego?!!!” i zwyczajowa porcja pomyj. Więc Panie Paw o naukę proszę i o przykład: jak człowiek uczciwy ma reagować na takie chamstwo? Z godnościom i kulturom osobistom? Bezustannie nadstawiając drugi policzek? Po pewnym czasie robi się to jednak denerwujące.

 16. Tak ,,świetny” i oczywiście nie tendencyjny opis komentarzy .Najpierw agresywne,chamskie i bezczelne głupki z Pis-u,a następnie do rozmowy dochodzą pod ich wpływem sprowokowani-spokojni ,inteligentni,kulturalni i mądrzy ludzie z przeciwnej strony barykady, rzekł bym z PO.Skoro zaś dali się sprowokować ,,głupkom” to tylko świadczy o braku tych przymiotów u tych drugich

 17. I czym sie jarac tak parki wygladaja w normalnym swiecie ,gdyby u nas byla normalnosc to byloby miasteczko komunikacyjne jakie kiedys bylo i bylo ewenementem na cala Polske lacznie z wypozyczaniem rowerow za zlotowke .

 18. @Czeslaw – tak, sprawdźmy kolejność wpisów. Najpierw w nowym wątku pojawia się agresywny, chamski, bezczelny i głupi wpis hotina. Potem wtóruje mu Czesław. A później – tak to już jest, że ludzie rozsądni, sprowokowani w ten sposób, też tracą umiar i zaczynają się bluzgi po obu stronach. Jak widać pisowski patent na sprowadzenie dyskusji do poziomu rynsztoka – działa.

 19. Zapraszam Cię hotinie.
  Kolejny już raz. Tym razem do parku pokoju.
  Ty sobie licz milijony, milijardy a ja tymczasem pójdę z rodziną na spacer

 20. hotinie łaski nie robił, bo to są nasze pieniądze a nie PiS-u. Fajnie się wydaje cudzą kasę.

 21. Mam pytanie.
  Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pod każdym artykułem na tym portalu jacyś ludzie (chyba, nie wiem?) w komentarzach piszą tylko że PiS to a PO tamto, że ci są tacy a tamci tacy, że ci to matoły a ci towarzysze. Czy wy ludzie nie macie już żywcem czego robić? Weźcie się za siebie, idźcie do jakiegoś dobrego psychiatry, przepisze wam leki i będzie dobrze. No bo już nie mogę czytać że Park Pokoju jest sprawą polityczną a przy okazji banda napaleńców obrzuca się błotem na lewo i prawo jak dzieci w nota bene piaskownicy. A poza tym te dzieci to czytają, nie wstyd wam?

 22. Kodziarz. Jakim trzeba być Chwierutowym draniem, żeby nie pamiętać, że kasę wyłożyło województwo. Ale pisz te draństwa dalej, może ludzie cię pokochają.

 23. Hotina szczypie ta pisowska dupa, że nie wybudowano pomnika papieża jak mu się to marzyło rok temu.

 24. No i bardzo fajnie. Gdyby w Oświęcimiu rządziły pisowskie matoły to budowane byłyby tylko kościoły i pomniki.

 25. Panie Hotin, proszę nie marudzić. Miasto wzbogaciło się o piękny i atrakcyjny park. Mieszkam na Zasolu i z przyjemnością przejadę przez całe miasto, aby córka mogła się tam pobawić.

Send this to a friend