Informacje

OŚWIĘCIM. Uwaga na fałszywe konto prezydenta Janusza Chwieruta, sprawę bada prokuratura

Ktoś założył fałszywe konto prezydenta Oświęcimia w portalu społecznościowym Facebook. Sprawa została zgłoszona do właściciela serwisu i policję.

13 lutego 2024 roku, na Facebooku, pojawiło się fejkowe konto prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta. Opublikowano w nim moje dane, zdjęcie i wysłano zaproszenia do polubienia profilu. Bezprawnie wykorzystano mój wizerunek. Dlatego na podstawie art. 190a paragraf 2 Kodeksu Karnego, który mówi w szczególności, iż karze pozbawienia wolności do lat trzech podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej złożyłem zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

Stworzenie fałszywego konta traktuję jako kolejny element brudnej gry politycznej, związanej z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Nieprzypadkowo dzieje się to kilka dni po oficjalnym ogłoszeniu przeze mnie powołania komitetu wyborczego i startu w wyborach samorządowych, w których będę ubiegał się o urząd Prezydenta Oświęcimia. Fałszywe konto ma na celu dezinformację oraz zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców, a w konsekwencji ma wywołać negatywny odbiór mojej pracy. Nie ma mojej zgody na prowadzenie nieuczciwej i bezprawnej kampanii, która może mieć wiele negatywnych i niepożądanych skutków.

Apeluję o uczciwą rywalizację. Na argumenty i programy, w duchu fair play i wzajemnego szacunku wobec kandydatów, ale przede wszystkim mieszkańców Oświęcimia.

Janusz Chwierut
Prezydent Oświęcimia

Poprzedni artykułNastępny artykuł

58 komentarzy

 1. Ja bym powiedział bez kozery milion bilionów. I tysiąc procent inflacji na początku 2024 za pięćset plus.

 2. Co ty bredzisz jakie leki bierzesz.Co Tusk w ciągu 3 miesięcy zrobił ten dług przecież to Towarzysz Kaczyński przez ostatnie 8 lat rządził Polską ,i to on zrobił ten dług około 2 biliony.

 3. W Oświęcimiu jest 33.000 mieszkańców z czego 60 + 11.000 co stanowi 33%

 4. „Rząd od 2011 roku Oświęcimem. Oskarżaj radnych opozycji, że nic nie zrobili dla miasta.” Logika level russka propaganda. Płakać się chce od tej tępej propagandy.

 5. Gumisiu dodaj do tego jeszcze długo oświęcimian przez kredyty Chwieruta. Bodajże 62 miliony na 36 tysięczne miasteczko czyli ponad 1700 zł na mieszkańca. Ale jakie potrzeby finansowe ma 38 milionowe państwo a jakie 36 tysieczny Oświęcim? Porównując to proporcjonalnie do populacji to dług wygenerowany przez Chwieruta gdyby był prezydentem Polski wyniósłby ok 1milion 700 tysięcy złotych na Polaka. Jest rozrzutność

 6. Teraz są ceny rynkowe nie ma miejsca na cudy nad Wisłą.Na kiełbasy wyborcze.To ,że coś drożeje lub za chwilę podrożeje to będą ceny rynkowe.Koniec z zadłużaniem Polski, i Polaków.Koniec z drukowaniem pieniędzy bez pokrycia.Dłóg publiczny już dawno przekroczył 2 biliony zł. co daje nam około 42 tyś zł na jednego mieszkańca .

 7. Jestem coś tam coś tam:
  Nie znasz przypadkiem Pinokia albo Kaczorka lub Obsrajtka ?

 8. @Japko poczekaj na wybory. Zobaczysz jak mieszkańcy ocenia wasze pomysły czytaj rozdawnictwo. Ale nie ma się co dziwić, sam nazwałeś wyborców „głupimi ludźmi”.

 9. W okłamywaniu Polaków jest tylko jeden lider ,i nikt nigdy go nie pobije .To PiS z Kaczyńskim, Morawskim,i Obajtkiem na czele.

 10. ZIBI
  Gdyby to jeszcze były plakaty wyborcze… Dla was kłamstwo to chleb powszedni. Na banerach wyborczych na pewno nie będą się wstydzić. Porównamy plakaty Chwieruta i Przewoźnika i zobaczmy kto się wstydzi partii. Wtedy oczekuje przeprosin.

 11. ZULU GULA to dobrze, że PO nie zbiera podpisów wśród pracowników urzędów gdzie rządzą. Ciężko byłoby wtedy odmówić szefowi. Można było być źle postrzeganym przez szefa za odmowę. Ale na szczęście PO tak nie robi. Nigdy! Przy żadnych wyborach!

 12. Pan Łoziński,i Przewoźnik na swoich banerach wyborczych w ogóle nie używają nazwy swojej partii co wstydzą się,że są z PiSu boją się, że ich ludzie oleją,i zagłosują na inną partię .Cieniasy jesteście panowie.

 13. Po raz kolejny PiS w perfidny sposób próbuje wykorzystać starszych ludzi. Robi szopkę wyborczą pod kościołem Parafialnym.Ludzie przyszli się pomodlić, a oni zbierają podpisy wyborcze. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej wyborców mają u ludzi po 70 . Młodzi, i w średnim wieku nie głosują na PiS. Był też kandydat na prezydenta Oświęcimia. Panowie jesteście żałośni.

 14. A ja rządam aby Janusz Chwierut startował z listy swojego ugrupowania czyli Platformy Obywatelskiej, a nie mydlił oczy wyborcom jakimiś Komitetami Wyborczymi. To dopiero wydaje się nieuczciwe wobec mieszkańców. Wstydzi się swoich poglądów? Wstydzi się firmować swoim nazwiskiem niespełnionych obietnic Tuska i swojej partii? Przeciwnik jakoś się nie wstydzi i nie mydli oczy mieszkańcom przybierając inne barwy polityczne. To jest uczciwe.

 15. Podniesienie kwoty wolnej od podatku to jeden z „konkretów PO”, które mają zostać zrealizowane w ciągu 100 pierwszych dni rządów. „Obniżymy podatki. Osoby zarabiające do 6000 zł brutto (także na działalności gospodarczej) i pobierające emeryturę do 5000 zł brutto nie będą płaciły podatku dochodowego. Podniesiemy kwotę wolną od podatku – z 30 tys. zł do 60 tys. zł, w przypadku podatników rozliczających się według skali podatkowej, w tym także przedsiębiorców i emerytów” – tak brzmi czwarty „konkret” Platformy. Jak jednak donoszą media, ta fundamentalna obietnica Platformy Obywatelskiej może nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Jak do tej pory rząd zaczął pracę jedynie nad 12 ze 100 konkretów Tuska. Zegar tyłka,za chwilę minie 100 dni nierządu. A ja wam mówię, że bajki Tuska nigdy nie będą zrealizowane. Służyły tylko i wyłącznie aby nabrać fajnopolactwo i usadzić się w stołkach na parę lat.

 16. A dla mnie najlepszą rozrywką będzie patrzenie jak za 4 lata ci co głosowali teraz za PO będą głosować przeciwko PO gdy dojdzie do nich, że nic co Tusk obiecał nie zostało spełnione i żyje im się znacznie gorzej. Tak samo jak w 2015 roku. Wystarczy tylko dorosnąć i otworzyć oczy na fakt, że bajeczki Tuska można położyć na półce obok baśni braci Grimm.

 17. @Japko rozrywkę powiadasz? Dla mnie najlepszą rozrywką było oglądanie szturmu Jarosława i spółki na sejm oraz nieco wcześniej na zakłady karne. Te obrazki przejdą do historii. Jeden tam nawet coś bełkotał o przedterminowych wyborach…

 18. Po co komisje śledcze? Po to żeby dać głupim ludziom rozrywkę i odwrócić uwagę od nierealizowania postulatów wyborczych i zagarniania stołków dla swoich. Co tam gospodarka, co tam obrona ojczyzny, co tam niezależność energetyczna, co tam przymusowa relokacja. Ważne że paru pisowców się przetrzepie ku uciesze lemingów.

 19. @Japko Ta, poprzednicy dawali rady…. To po co tyle komisji śledczych jak tak dobrze i uczciwie rzadzili

 20. A czy to wina Tuska, że baryłka ropy poszybowała tak wysoko, i dolar zyskał w stosunku do złotego.

 21. Kiedy w końcu Donald Tusk zareaguje na ceny benzyny i ON. Obiecał po 5 zł a tutaj już powoli do 7 zł dobijają.

 22. Gumisiu potwierdzasz tylko że zwolennicy PO nie umieją czytać ze zrozumieniem. Jasno jest na pisane, że chodzi o wszystkie kadencję również tą przyszłą gdy wybuduje lodowisko i kładkę duchów 2024+ 5 lat kadencji to 2029 rok. Chwierut w Oświęcimiu jest od 2011. 2029-2011= 18. Czyli prawie 20 lat. Dokładnie tak jak jest napisane. Może więcej książek a mniej propagandy PO i nie będziesz robił z siebie błazna.

 23. Pomyliły ci się nazwiska Chwierut jest prezydentem 13 lat ,a niejaki pan Łoziński jest radnym od około 20 lat.

 24. Dlaczego Platforma Obywatelska usunęła ze swoich profili filmiki propagandowe gdzie obiecują, że jak będą rządzić to nikt kto pracuje i zarabia do 6 tysięcy złotych nie zapłaci ani złotówki podatku? Obiecali, oszukali i udają że nic się nie stało. A lemingi głosowały… 100 dni rządu się zbliża i praktycznie nic co obiecywali, że w tym czasie zrobią nie zostało spełnione. Znów głupcy dali się nabrać rudemu. Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha. Jeszcze zagłosować za Dożą z Old Staw, który sprytnie nie startuje z listy PO. Wstydzi się poglądów czy chce oszukać niektórych wyborców? Znów poobiecuje Smart City lub inne niespełnione mrzonki, a głupcy pójdą i oddadzą na niego i jego bezradnych głos. Deweloperzy już zacierają rece. Sprzedadzą za krocie mieszkania bez parkingu bo parking wybudują im przecież mieszkańcy ze swoich podatków. A mieszkańcy znów zostaną bez miejsc do parkowania. Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha. Jeszcze tylko lodowisko za 150 milionów, most duchów za kilkadziesiąt milionów na ostatnią kadencję. I zostanie piękny pomnik głupców którzy dali się zwieść pięknym obietnicom i dali mu rządzić przez prawie 20 lat. I oczywiście dziesiątki milionów długów do spłacenia przez przyszłych prezydentów.

 25. Serio? Bardzo amatorska robota, aby zwrócić na siebie uwagę i zrobić z siebie męczennika.

 26. Panie Łoziński skąd macie pieniądze na tą komunistyczną gazetę Kurier Oświęcimski .Przedtem była finansowana z pieniędzy spółek skarbu państwa ale teraz władza przejęła te spółki więc skąd macie środki pieniężne na finansowanie tej gazety ( około 10 tyś zł) miesięcznie.

 27. Panie Łoziński, gdzie są faktury imienne za banery którymi odbstawiliscie całe miasto?

 28. Ja nie mam nic wspólnego z Januszem Chwierutem, zagłosuje na niego bo:
  1) w okresie jego rządów Oświęcim stał się ładnym, schludnym miastem, tak się składa że lubię fotografować miasto
  2) znacznie poprawiły się: stan ulic, zieleni i infrastruktura miejska
  3) kandydaci PiS nie odcięli się od swojej partii, która jest antysamorządowa (centralne zarządzanie finansami na inwestycje), antyeuropejska (konflikt z władzami UE), co nie przeszkadza im czerpać profitów z instytucji, które tak krytykują)
  4) sprawując przez ostatnie lata władzę PiS nie traktował inwestycji samorządowych merytoryczne, wspierał swoich a mimo to, samorządowcy z PO dali radę.

 29. Tu JCh płacze bo jest jakiś profil który ma 40 obserwujących 😂
  A co z hejterskim Flipem i Flapem? To się podoba panu JCh? To może być? Nie damy się już a kwietniu nabrać na sztuczki PO.

 30. Tak ujadacie tu od kilku miesięcy na prezydenta miasta. Oby wam w kwietniu nie zabrakło jaj do przyjęcia z godnością klęski. Jarek i spółka do dziś mają z tym problem.

 31. Czy to. Nie auto reklama dla PO lokalnego od kiedy Sowa w komisji badani. Ps nasi radni miejscy z PO nawet nie odróżniają SIRO od Budżetu Obywatelskiego . Pomimo pięknie przedstawionej i pokazanej na sesji informacji przez Panią Szymeczko.

 32. To ludzie z PSL-u od Hołowni. Po huczku w mediach i po 18 dniach oboje zrezygnowali. Uważam, że i tak powinni ponieść jakąś karę, np. po 20 tysięcy wpłaty na cel dobroczynny. Może należałoby ich dla przykładu wylać.

  Uśmiechnięta – bawi cię to, bo – naiwniacy – za czasów pis żadna siła by ich ze stołków nie ruszyła?

 33. Nowa wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz wybrała na swojego przedstawiciela w radzie WFOŚiGW w Gdańsku nowego wojewodę warmińsko-mazurskiego Radosława Króla. Z kolei Król wskazał, że jego przedstawicielem w radzie WFOŚiGW w Olsztynie będzie wojewoda Beata Rutkiewicz.

  I tak się zbija kasę. A kretyni od 5 rano w kolejce do lokalu wyborczego stali. Hahaha

 34. Wielu pewnie słyszało, że Janusz ma węża w kieszeni. Ale żeby po 20 latach przy korycie Nie zrobić sobie nowego zdjęcia? Tylko jakieś stare komunijne?

 35. Nie od dziś wiadomo, że Pisowcy chcą przejąć władzę w Oświęcimiu.Przez 8 lat im się to nie udało dlatego będą chwytać się każdego sposobu aby podważyć autorytet prezydenta Chwieruta. Ale mieszkańcy Oświęcimia naród nie głupi rozum swój mają i nie dadzą się wykorzystać do niecnych celów PiSu. Sami państwo widzicie ,i oglądacie w telewizji co zrobili z Polską ile nakradli, ile afer przekrętów. Tego byście chcieli w Oświęcimiu wątpię.

 36. Nie zgodze się , to jest bowiem bardzo ważny fakt , że ktoś działa stosujac chwyty ponizej pasa sprowadzając walkę polityczną do poziomu chlewu. . Oczywiście można to zlekceważyć , daje się jednak zauwazyć zwiazek pomiędzy tym incydentem a np. próbą obrzydzenia Wielkiej Orkiestry ŚP , jak i prezydenta Oświęcimia , wystawiajac na licytacje te niesławne kamienie z posadzki rynku . Ja widzę w tym brudną grę kogoś absolutnie bez skrupułów i sumienia .

 37. Dlaczego nie piszą takich newsów jak powyższy na innych, konkurencyjnych portalach? Dlaczego akurat tutaj wylewa się tyle jadu przeciw prezydentowi miasta zarówno w artykułach jak i w komentarzach? Dlaczego piszą tu wciąż o sukcesach Kraków Airport, o życiu w Tychach, Zatorze, Chrzanowie i Pszczynie – miastach mlekiem i miodem płynących.

  Wszystko to ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, ale ma jeden cel: służyć promocji kandydatów PiS. Skończy się jak zwykle… Czyli klęską.

 38. Z cyklu: pogadajmy se o….

  Czy jesteś za……
  – darmowymi mieszkaniami dla tych co jeszcze ich nie mają?
  – nieograniczonym dostępem do darmowego internetu w cały mieście?
  – miejską, darmową stacją benzynową?

  Głosuj tylko na nas. P… ci da

 39. stefanB. – no widzisz, pisior Janusz łyknął.
  To nie jest „ważny fakt”. Owszem, pokazuje pisiorską mentalność, brak skrupułów i skłonność do oszustw. Ale realnie: 99,99% wyborców tego konta nie zauważy.

 40. @ nie mam pewności czy ty to ty, bo po raz pierwszy napisałaś coś mądrego, może małpo z czasem zmądrzałaś i po prostu człekokształtniejesz

 41. Nie widziałam żeby ten profil publikował coś kompromitującego lub siał jakąś dezinformację. Ile jest na FB stron poświęconych politykom, gwiazdom szołbiznesu, które wcale nie są stworzone i zarządzane przez nich? Chyba ktoś ma za wysokie ego i mniemanie o sobie. JCh jest osobą publiczną i dalej się nie przyzwyczaił że jest na świeczniku.

 42. To rzecz jasna nie jest sprawka lokalnych pisiorów. Bo ja myślę, że to oczywista i haniebna prowokacja pełowców. Widać, że są już zmęczeni. Nie mogą znaleźć żadnych kontrargumentów wobec genialnych pisowskich planów darmowej komunikacji miejskiej, budowy nowej stacji kolejowej Oświęcim – Wschód i stadionu piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, itp, itd, przy jednoczesnej obniżce podatków. I dlatego imają się takich skandalicznych metod.

Send this to a friend