Informacje

POWIAT. Będzie remont najstarszego orlika w Oświęcimiu przy szkole „Chemik”

350 tys. złotych zabezpieczył Zarząd Powiatu na renowację najstarszego Orlika w w Oświęcimiu.

Jeśli uda się pozyskać dotację z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, zmodernizowany obiekt przy powiatowym „Chemiku” wraz z sąsiednim kompleksem sportowym (m.in. bieżnia 400-metrowa, trybuna, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią), którego budowa dobiega końca, stanie się jednym z centrów sportu i rekreacji w naszym powiecie.

Po kilkunastoletnim, intensywnym użytkowaniu Orlika, część obejmująca boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę wymaga gruntownej renowacji – mówi wicestarosta Paweł Kobielusz.

– Zabezpieczyliśmy już własne środki na ten cel. Równocześnie wystąpiliśmy do Urzędu Marszałkowskiego o dotację celową z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 245 tys. zł w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS”, co umożliwiłoby realizację tej inwestycji. Liczę na to, że samorząd wojewódzki kierując się kryteriami merytorycznymi, a nie politycznymi, mając na względzie dobro mieszkańców wyda pozytywną decyzję. Wówczas od razu ogłosimy przetarg i będzie można przystąpić do renowacji części Orlika – zapewnia wicestarosta.

Całkowita szacowana wartość zadania wynosi około 600 tys. zł.

Fot. RafLor / powiat oświęcimskie

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend