Informacje

OŚWIĘCIM. Uczniowie pomogli uporządkować zabytkowy cmentarz żydowski

W piątek 6 października po raz kolejny, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zaborzu porządkowali zabytkowy cmentarz żydowski w Oświęcimiu 🇵🇱🇮🇱. Pomysł został zainicjowany kilka lat temu przez Piotr Jan Daczyński.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Panie Piotrze to kiedy rusza Pan z hasłem:: sprzątamy cmentarz Parafialny. Jest to stary cmentarz z poprzedniego wieku ma ponad 100 lat ,i jest bardzo zaniedbany . Można by zrobić tam porządki. Jest wiele zapomnianych opuszczonych grobów. A może dyrektorzy innych szkół Oświęcimskich wsparli by tą inicjatywę. Warto to przemyśleć.

  2. To nie „cudzy cmentarz”, tylko miejsce spoczynku również oświęcimian, przed wojną połowy mieszkańców naszego miasta. Z którymi nasi pradziadkowie i prababcie chodzili do szkoły. Jak cię to nie interesuje i nie poczuwasz się, to po co zabierasz głos?

  3. Dlaczego wykorzystuje się Polską młodzież do sprzątania cudzych cmentarzy, kiedy posprzątają cmentarz Parafialny .Po co te wycieczki młodzieży żydowskiej do Auswitz mogliby se posprzątać swoje groby. Ale gałęzi wiszących nad głowami przechodniów nikt nie podcina Jak komuś spadnie na głowę to może ludzie odpowiedzialni za to bekną

Send this to a friend