Wideo

Oświęcim trzeba rozruszać. Skład „Porozmawiajmy.O” zadaje pytania

Rotacyjny skład „Porozmawiajmy.O”, czyli Waldemar Łoziński, Jakub Przewoźnik i Paweł Plinta, dyskutuje o rozpoczętej właśnie akcji zadawania pytań o pomysły i rozwiązania, które ułatwią życie mieszkańcom i zwiększą atrakcyjność Oświęcimia. – Dzięki tej społecznej akcji chcemy, aby Oświęcimianie mogli wspólnie zastanowić się nad realnymi problemami miasta, w którym żyjemy. Moje zdanie jest takie, że Oświęcim trzeba wreszcie rozruszać i unowocześnić – mówi dr Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.

Na terenie Oświęcimia w ostatnich dniach zawisły pierwsze banery oraz bilbordy z pytaniami dotyczącymi przyszłości miasta i spraw, o których oświęcimianie rozmawiają już od lat.  – Czy jesteś za organizacją imprezy sylwestrowej na oświęcimskim Rynku? Czy jesteś za budową otwartego kąpieliska w Oświęcimiu? Czy jesteś za zamrożeniem podatków w Oświęcimiu? To m.in. te pierwsze kwestie, które sygnalizujemy w tym odcinku. W mojej ocenie, każda z tych spraw jest do załatwienia niemal od ręki. Trzeba tylko chcieć – mówi Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim.

Kolejne pytania i tematy są impulsem i zachętą do otwartej dyskusji. Bo jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, jak to mówią starzy oświęcimianie. Od nas samych zależy, jak będzie wyglądał Oświęcim. Dlatego liczymy na Państwa zaangażowanie – dodaje Paweł Plinta.

Tradycyjnie zachęcamy też do zgłaszania własnych propozycji tematów i współtworzenia z nami kolejnych odcinków „Porozmawiajmy.O”.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend