Informacje

OŚWIĘCIM. To policjanci ewakuowali mieszkańców bloku

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji starszy aspirant Bogusław Hałat oraz sierżant sztabowy Mateusz Kowalówka, widząc kłęby dymu wydobywające się z jednego z mieszkań, błyskawicznie przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Z palącego się mieszkania bezpiecznie wyprowadzili parę seniorów.

Do zdarzenia doszło wczoraj  (02.02.2021) w jednym z bloków na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 10.00 dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli, że z okien jednego z mieszkań wydobywa się dym. Policjanci natychmiast wbiegli do bloku i szybko zlokalizowali mieszkanie w którym wybuchł pożar. We wnętrzu znajdowało się  starsze małżeństwo. Policjanci wyprowadzili seniorów na zewnątrz budynku, po czym ponownie wrócili do bloku z którego wyprowadzili jeszcze dwie kobiety. Po kilku minutach na miejscu byli już strażacy, którzy ewakuowali pozostałych mieszkańców i rozpoczęli akcję gaśniczą.

Na miejscu zdarzenia interweniowali także policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oraz patrol  ruchu drogowego. Mundurowi przejmowali ewakuowanych mieszkańców, których umieszczali w radiowozach z uwagi na panujący chłód.

Pogotowie ratunkowe do szpitala na leczenie przewiozło 84 – letnią seniorkę, która doznała poparzeń próbując ugasić ogień, natomiast jej 83 – letnim mężem zaopiekowała się rodzina. Do szpitala na badania została również przewieziona jedna z mieszkanek bloku oraz jej dwuletnie dziecko.

Po trwającej półtora godziny akcji ratowniczo – gaśniczej strażakom udało się ugasić pożar i oddymić blok, więc mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Strażacy wstępnie określili, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Dziękuję policjantom za opiekę nad moją córką podczas ewakuacji

  2. Jak widać są jeszcze dobrzy policjanci. Nie tylko ci, którzy za tysiąc podwyżki są gotowi bić ludzi i lizać swoim pisowskim szefom.

Send this to a friend