Informacje

OŚWIĘCIM. Pierwsze próby tablic wypadły dobrze

Tablice informacji pasażerskiej, które montowane są w Oświęcimiu przeszły już pierwsze testy z użyciem agregatów prądotwórczych. Na elektronicznych ekranach podawany jest rzeczywisty czas przyjazdu i odjazdu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji, a także informacja o opóźnieniach. Łącznie będzie ich 11.  Cztery stoją już wzdłuż ulicy Dąbrowskiego na przystanku przy kościele parafialnym, naprzeciwko placu T. Kościuszki i przy cmentarzu żydowskim. W tym miejscu ledowe ekrany są po obu stronach ulicy. Na razie nie będą wyświetlać informacji.  Wymaga to bowiem skoordynowania z rozkładem jazdy oraz zawarcia umowy na dostawę i dystrybucję energii od spółki Tauron. Formalności są w toku.

Do połowy roku kolejne tablice informacji pasażerskiej pojawią się też przy ul. Powstańców Śląskich, ul. Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego i al. Juliusza Słowackiego. Podróżni będą mogli skorzystać z trzech biletomatów.

Tablice informacji pasażerskiej to część inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych i służą usprawnieniu podróżowania środkami transportu miejskiego. Inwestycja kosztuje 1,35 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości 1 mln zł.

Tablice z czarnym tłem są  dwustronne. Wyświetlana jest na nich informacja o linii, kierunku i minutach do odjazdu. Dla osób niewidomych przewidziano komunikaty głosowe. Na tablicach jest też miejsce na nazwę przystanku i herb miasta, logo Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz zegar. Z kolei biletomaty będą miały cztery wersje językowe.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

 1. Wydaje mi się, że bardziej sensowne i do wykorzystania w szerszym zakresie byłoby zamówienie aplikacji śledzącej autobusy instalowanej w telefonie. Podobnie jak to mają taksówki. Wiem, że nie wszyscy by mogli z tego korzystać, tablice też nie będą na każdym przystanku. Aplikacja „jak dojadę” też nie funkcjonuje w Oświęcimiu, a szkoda. Podejrzewam, że rozwiązanie tańsze i bardziej przyszłościowe. Najlepiej aby autobusy jeździły zgodnie z rozkładem. Co za zysk jeśli dowiem się, że autobus ma 7 minut opóźnienia bo akurat przytrafił się korek. Będąc już w autobusie też akurat można utknąć w korku i zawsze trzeba zaplanować te 10 czy 15 minut rezerwy.

 2. Szmaciak pozostanie szmaciakiem, mój ty złotousty rysioszmaciaku

 3. Szkoda że nie ma tablicy z galopujacym długiem publicznym albo dotacjami torunskimi .Ale obawiam się że tablice musiałyby mieć rozmach ekranu imax żeby pomieścić te kwoty. 🙂

 4. Za to Mlaskacz nie mówić w żadnym obcym języku i nigdy nie być za granicą. Zaiste przywódca na miarę XXI wieku.

 5. Nie podobają ci się tureckie seriale w telewizji narodowej? Za dwa miliardy rocznie polski widz ma dzięki temu kontakt z wysoką kulturą. W czasach tfuska były tylko filmy niemieckie, wszyscy dobrze pamiętamy.

 6. A teraz „Więzień miłości” odc. 482. Przez intrygę Yldiz, Azize źle odbiera intencje Oouza. Nie ma to jak polskie patriotyczne filmy na tvpiss.

 7. Kupiłem telefon komórkowy sprzedawany w tysiącach egzemplarzy.
  Zrobiłem test (włączając go).
  Telefon działa (test był pomyślny).
  Ogłosiłem sukces.

 8. To bardzo niedobrze, że działają. Byłoby znacznie lepiej, gdyby się zepsuły.

 9. Próby wypadły dobrze,a oczekujący na autobus pasażerowie mieli wyświetlone ile minut będą wynosiły opóznienia.

Send this to a friend