Informacje

OŚWIĘCIM. Pierwsze próby tablic wypadły dobrze

Tablice informacji pasażerskiej, które montowane są w Oświęcimiu przeszły już pierwsze testy z użyciem agregatów prądotwórczych. Na elektronicznych ekranach podawany jest rzeczywisty czas przyjazdu i odjazdu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji, a także informacja o opóźnieniach. Łącznie będzie ich 11.  Cztery stoją już wzdłuż ulicy Dąbrowskiego na przystanku przy kościele parafialnym, naprzeciwko placu T. Kościuszki i przy cmentarzu żydowskim. W tym miejscu ledowe ekrany są po obu stronach ulicy. Na razie nie będą wyświetlać informacji.  Wymaga to bowiem skoordynowania z rozkładem jazdy oraz zawarcia umowy na dostawę i dystrybucję energii od spółki Tauron. Formalności są w toku.

Do połowy roku kolejne tablice informacji pasażerskiej pojawią się też przy ul. Powstańców Śląskich, ul. Stanisławy Leszczyńskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego i al. Juliusza Słowackiego. Podróżni będą mogli skorzystać z trzech biletomatów.

Tablice informacji pasażerskiej to część inwestycji komunikacyjnych, które są realizowane przy wsparciu pieniędzy unijnych i służą usprawnieniu podróżowania środkami transportu miejskiego. Inwestycja kosztuje 1,35 mln zł. Miasto pozyskało dofinansowanie unijne w wysokości 1 mln zł.

Tablice z czarnym tłem są  dwustronne. Wyświetlana jest na nich informacja o linii, kierunku i minutach do odjazdu. Dla osób niewidomych przewidziano komunikaty głosowe. Na tablicach jest też miejsce na nazwę przystanku i herb miasta, logo Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz zegar. Z kolei biletomaty będą miały cztery wersje językowe.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Wydaje mi się, że bardziej sensowne i do wykorzystania w szerszym zakresie byłoby zamówienie aplikacji śledzącej autobusy instalowanej w telefonie. Podobnie jak to mają taksówki. Wiem, że nie wszyscy by mogli z tego korzystać, tablice też nie będą na każdym przystanku. Aplikacja „jak dojadę” też nie funkcjonuje w Oświęcimiu, a szkoda. Podejrzewam, że rozwiązanie tańsze i bardziej przyszłościowe. Najlepiej aby autobusy jeździły zgodnie z rozkładem. Co za zysk jeśli dowiem się, że autobus ma 7 minut opóźnienia bo akurat przytrafił się korek. Będąc już w autobusie też akurat można utknąć w korku i zawsze trzeba zaplanować te 10 czy 15 minut rezerwy.

 2. Szmaciak pozostanie szmaciakiem, mój ty złotousty rysioszmaciaku

 3. Szkoda że nie ma tablicy z galopujacym długiem publicznym albo dotacjami torunskimi .Ale obawiam się że tablice musiałyby mieć rozmach ekranu imax żeby pomieścić te kwoty. 🙂

 4. Za to Mlaskacz nie mówić w żadnym obcym języku i nigdy nie być za granicą. Zaiste przywódca na miarę XXI wieku.

 5. Nie podobają ci się tureckie seriale w telewizji narodowej? Za dwa miliardy rocznie polski widz ma dzięki temu kontakt z wysoką kulturą. W czasach tfuska były tylko filmy niemieckie, wszyscy dobrze pamiętamy.

 6. A teraz „Więzień miłości” odc. 482. Przez intrygę Yldiz, Azize źle odbiera intencje Oouza. Nie ma to jak polskie patriotyczne filmy na tvpiss.

 7. Kupiłem telefon komórkowy sprzedawany w tysiącach egzemplarzy.
  Zrobiłem test (włączając go).
  Telefon działa (test był pomyślny).
  Ogłosiłem sukces.

 8. To bardzo niedobrze, że działają. Byłoby znacznie lepiej, gdyby się zepsuły.

Send this to a friend