Kultura

OŚWIĘCIM. Tegoroczny XI Jarmark Kasztelański odwołany

Muzeum Zamek w Oświęcimiu poinformowało na swojej stronie internetowej, że XI Jarmark Kasztelański został odwołany.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu od początku swojej działalności ma na celu popularyzację historii, dziedzictwa, kultury i tradycji ziemi oświęcimskiej wśród szerokiej grupy odbiorców, zróżnicowanych pod kątem wieku, wykształcenia czy pochodzenia. Poprzez organizację licznych wydarzeń zachęca publiczność do poznawania lokalnej historii wzmacniając jednocześnie poczucie tożsamości.

Jednym z takich wydarzeń jest coroczny Jarmark Kasztelański, który stał się dużą, plenerową imprezą historyczną w naszym mieście. Daje możliwość interaktywnego udziału w pokazach i działaniach historycznych, odbywających się w przestrzeni starego miasta. Pozwala widzowi na osobiste „doświadczenie” i „dotknięcie” historii w sposób łatwy, zrozumiały, a jednocześnie wyważony pod względem przekazu.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Na szczęście we wszystkich miastach rządzonych przez pisowskich burmistrzów odbędą się masowe biegi wilczym tropem, czterdziestodniowe zbiorowe nabożeństwa podczas których tłumy Prawdziwych Polaków będą modlić się o zdrowie dla Umiłowanego Przywódcy, itd., itp.. Chcesz – jedź. Przynajmniej odetchniemy trochę od ciebie.

Send this to a friend