Informacje

OŚWIĘCIM. Pali śmieci, spalił już swoją szopę, a dziś spalił swój garaż

W niedzielę 19 kwietnia w godzinach porannych, emerytowany milicjant znów bawił się ogniem. Tym razem spłonął cały jego garaż. To kolejne niebezpieczne zdarzenie z jego udział. Mieszkańcy z sąsiedztwa apelują o pomoc, służby i urzędnicy wydają się w tej sprawie bezradni.

[masterslider id=”40″]

 

Zdjęcia nadesłane przez czytelników. Pierwsze trzy zdjęcia zrobione kilka dni przed dzisiejszym pożarem.

O włos od tragedii, w domu były małe dzieci

Przypomnijmy, w piątek 3 marca, człowiek ten najprawdopodobniej sam zaprószył ogień w swojej małej szopie ogrodowej, która spłonęła doszczętnie. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale zagrożenie było wielkie, ponieważ zaledwie kilka metrów dalej, znajdowały się już domy jednorodzinne, w których mieszkają rodziny z małymi dziećmi.

– To już kolejne niebezpieczne zdarzenie z udziałem tego człowieka – mówią okoliczni mieszkańcy. Nikt nie jest w stanie powstrzymać tego szaleńca. Walczymy w Oświęcimiu o czyste powietrze, a ten człowiek w ciągu dnia potrafi spalić stare meble czy inne drewniane i plastikowe odpady. Gdzie są odpowiednie służby? Czy ktoś kontroluje tego truciciela? Czy musi dojść do jakiejś tragedii? Dziś ogień sięgał aż do pierwszego piętra, czy możemy spać spokojnie? Dodają mieszkańcy okolicznych zabudowań.

foto: www.oswiecim112.pl

* zdjęcie płonącej szopy udostępnione dzięki uprzejmości serwisowi „Oświęcim 112


 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. Kłopot w tym, że niezbyt dokładnie rozumiem o czym pisze pan Nijaki. A pisze mniej więcej tak: zdrajcy, „eyty”, kradną, spisek, międzynarodowy, na pasku sił, buhaha.

 2. Obawiam się, panie Stefanie, że z tym szacunkiem może być jednak problem. Państwo Nijacy uważają nas po prostu za zdrajców (to taki brutalny, łatwy epitet), my zaś ich za – powiedziałbym ostrożnie – surowych intelektualnie, z IQ w rejonie 80. W słuszności przekonań Nijakich utwierdza Kaczyński, używając kilku prostych, ale skutecznych socjotechnik. Wobec których jesteśmy dość bezradni.

 3. Dajcie już spokój. To jest bez sensu gadanie. Nikt w ten sposób do swoich racji nie przekona nikogo. Na ten moment wystarczy że wszyscy wzajem będziemy się ,choć w jakimś minimalnym stopniu ,szanować.

 4. Panie Nijaki. Przeczytałem z pewnym wysiłkiem pański obszerny tekst i zauważam, że zawiera tylko wyzwiska. Nieco w tle zaś – że zagranica jest zła, spiskuje oraz mąci. Konstruktywną propozycją byłoby więc pańskim zdaniem wybudowanie wzdłuż granic Polski muru i totalne odizolowanie się od świata, tak?
  Oczywiście jest to jakiś pomysł. Realizowany w czasach CCCP przez Józefa Stalina.

 5. @masterkosa

  Moje argumenty brzmią jak kompleksy? ŻE WHAT?! – pisze osoba, która uważa, że zagraniczne pany wiedzą lepiej i bierze to za prawdę objawioną. Z kolei Twoich argumentów w ogóle nie ma. Są tylko wymysły, wnioski na bazie zagranicznych publikacji. Ponadto jaką alternatywę dla Polski proponujesz? Żadnej. Oto Twoja ocena rzeczywistości: było źle, jest źle, a będzie jeszcze gorzej.
  Pójdźmy dalej – skoro masz taki dogłębny dostęp i wiedzę z 10 poziomu bezpieczeństwa z zagranicznych publikacji, to dlaczego nie przekładasz tego na czyny? Dlaczego NIC nie robisz, aby było lepiej w Polsce? (taktyka na smerfa marudę? i tak przez całe życie zasuwasz?) Ale jeśli ten rząd chce zrobić bądź robi takie straszne rzeczy, to opublikuj własne wikileaks 2.0. Zakasaj rękawy! Działaj! Nie potrafisz? Wolisz prześmiewczo stwierdzić, że ktoś, kto chce żyć w dumnej, wielkiej i sprawiedliwej Polsce jest debilem, nieukiem i przede wszystkim naiwniakiem. Masz świadomość, że w ten oto sposób podsumowałeś samego siebie?

  To pozwoliłeś sobie napisać o mnie (masz świadomość, że to też określa Ciebie, jakim jesteś człowiekiem?): „Coś gdzieś tam pika pod kopułką?” „Nie wiem jaką sieczkę w głowie i jakie klapki na oczach trzeba mieć, żeby się na to nabierać”…
  Następnie piszesz takie coś: „Po innych twoich wpisach widzę, że starasz się ściągnąć adwersarza w dół do swojego poziomu by potem pokonać go doświadczeniem.” …
  Hmm zastanówmy się…. kto tu kogo ściąga do świata lęków, aby obca retoryka była uznawana za swoją? Masz mądre słówko (za mądre słówko dostanę dodatkowe 10 punktów? buahaha) – bo bez nich nie wiesz, jak żyć i co do gara włożyć? 😀 Skoro nie potrafisz pisać na poziomie, to niechętnie, acz dostosowuję się do Twojego stylu, jak widzisz. Ponadto jeśli musisz napisać komuś, że jest od Ciebie niby mniej inteligentny, aby poczuć się wreŚcie kimś i lepiej ze sobą, to sam jesteś w matni omamów.
  I zmień sobie nick na beta niewolnik, bo się przecież nic nie da. Syćko jest trudno i syćko jest źle. (Jak znajdujesz chęć do życia z takim nastawieniem – pytam retorycznie, bo tak naprawdę mnie to w Twoim przypadku nie interesuje). I nawet złota sobie nie kupiliśmy, tylko przywieźliśmy co nasze (ale to ja podaję faktoidy buahahaha)…

  Z całą stanowczością muszę przyznać, że dyskusja z Tobą jest bezcelowa. W sumie masz prawo do swojego świata lęków i rozbuchanego ego. Ja kompleksów nie mam, w przeciwieństwie do Ciebie. Czy z braku argumentów komentuję Twojego nicka? Master kosa miało dodać Ci animuszu? A co do mojego – któż mógłby pomyśleć, że nie można traktować go dosłownie, lecz przekornie? Przecież człowiek ynteligentny wiedziałby od razu, co nie? 😀
  Powtórzę – ja podaję argumenty, Ty serwujesz wnioski i to w dodatku nie swoje, lecz z zachodnioeuropejskoamerykańskich publikacji + plus jakieś marnej jakości cytaty + że wybory korespondencyjne w Polsce to nie wybory (bo przecież w takich Niemczech to jednak są wyborami) + 7 dni Sasina chłe chłe. Gdy z kolei na coś odpowiadam niezgodnie z Twoją wersją, to zaczynasz mnie atakować z innego punktu i tak w kółko… znajdź sobie inny obiekt dla swoich pseudointeligenckich nawalanek. That’s all.

 6. @Nijaki

  Twoje argumenty brzmią jak kompleksy:
  Bezrobocie będzie, no ale przecież wszędzie będzie… Mieszkasz tu czy „wszędzie”?
  Zyje się lepiej bo dali „piniondze”…
  Podatki, podwyżki – mowi ci ti coś? Coś gdzieś tam pika pod kopułką?
  Nigdzie nie napisalem, że w zachodnich publikacjach zamieszczono opinie ze Polska sobie nie radzi. Zmyśliłeś to bo brakuje ci argumentów.
  Po innych twoich wpisach widzę ze starasz się ściągnąć adwersarza w dół do swojego poziomu by potem pokonać go doświadczeniem.

  W swojej wypowiedzi nie przytoczyłeś ani jednego faktu tylko same faktoidy (doczytaj co to takiego). Naoglądałeś się TVP i sluchasz wszystkiego co tam mówią jak świnka grzmotu. Potem wypluwasz bez namysłu papkę pełną ogólników.

  Nikt pisowi nic w szprychy nie wklada. Fani PO używają tego samego argumentu w odniesieniu do swojej partii. Żenada. Jeśli jednak chcesz używać tej retoryki to wyglada to tak: Rzad PiS juz nie ma szprych w rowerze bo na nim jeździł a zapomniał że należy go rowniez serwisować. Ponadto wjechał na drogę pod prąd i wrzeszczy na wszystkich, że jadą w zlym kierunku.

  Kwiatek z dzisiaj:

  Jacek Sasin powiedział, że 7dni przed wyborami poczta będzie dostarczać do wyborców pakiety do głosowania. Nie widział problemu w tym, że stanie się to najpewniej jeszcze zanim wejdzie w życie ustawa dot. wyborów korespondencyjnych.
  Myślę, ze nawet ktoś taki jak ty ogarnia co jest nie tak z tym pomysłem.
  Nie nazywaj tego wyborami to będą co najwyżej quasiwybory.

  Zdrowia życzę.

 7. @masterkosa

  Jak widać pieniądze się znalazły i ludziom żyje się coraz lepiej (przynajmniej do czasu przed koronawirusem). Są to fakty niezaprzeczalne.

  „wyrok może i nie jest sprawiedliwy ale za to zgodny z prawem” – nie wiem, w jakim kontekście i kto to powiedział, bo wyrwane zdanie, to sobie można… użyć to typowej manipulacji.

  W jaki sposób PiS miał zrobić porządek w ciągu paru lat z zaniedbaniami kilkudziesięcioletnimi? Jesteś fantastą, takim Dyziem Marzycielem, o leżę sobie i cyk natychmiast ma być poprawa, bo Dyzio żąda. A jak nie będzie efektów, to powie, że w zachodnich publikacjach piszą, że Polska sobie nie radzi. Wiesz, ja nie mam kompleksów, więc mnie takie opinie nie ruszają. Ale jak Ty lubisz na kolanach, to … co mi do tego.
  Poza tym PiS ma ciągle wkładane szprychy w koła – już zapomniałeś co się działo, gdy wygrali? Przecież to był obłęd, który zresztą trwa, trwa, trwa.

  Oczywiście, że zgadzam się ze stanowiskiem, że wybory należy przeprowadzić jak najszybciej, bo opozycja się zapluje. Poza tym i tak nie potrafią nic dobrego wymyślić, zrobić dla Polski, więc trzeba im ulżyć w tym okresie przedwyborczym. Rząd walczy z koronawirusem, a ci walczą o wymianę kandydata, żeby mieć jakiś nikły cień na załapanie się na II turę.

  No i bezrobocie – tu już całkiem pojechałeś – argumenty na poziomie piaskownicy. W którym kraju na świecie nie będzie? A i z góry napiszę, jeżeli poprawi Ci to humor, to tak, PiS również jest/będzie* odpowiedzialny za wylądowanie kosmitów/za nie wylądowanie* (właściwe skreślić)

  P.S. Z Konfederacją nigdy nie będzie mi po drodze, bo jeżeli mam wybierać, to wolę zachód aniżeli wschód. Poza tym bez podatków – sztandarowy argument tej partyjki – byłoby w Polsce tak, jak na zapyziałej ruskiej wsi. Czyli jedno wielkie NIC.

  A teraz Nijaki wchodzi do mysiej dziury i będzie płakusiał, bo mu pojechałeś po nicku buahahahahaha

 8. @Nijaki

  Zaczynam rozumieć dlaczego uzywasz takiego nicku…

  Twoja bezrefleksyjność w stosunku do rzeczywistości aż poraża.

  Sądy w wydaniu PiS – cyt.: „wyrok może i nie jest sprawiedliwy ale za to zgodny z prawem”.

  Odnośnie statusu materialnego Polaków – to juz się dzieje. Czeka nas rekordowe bezrobocie i kryzys ekonomiczny. Z roku na rok placisz więcej w sklepach i za usługi. Naprawdę jesteś az tak zaślepiony zeby zaprzeczać faktom? Epidemia spadła rządowi z nieba bo bedzie mozna na nią zrzucić nieudolność i niewydolność. Napisałeś o złocie – Czyżby PiS je wydobył lub pomnożył? Ono nie zostalo odebrane komuś ktonje nam zagrabił – zwyczajnie zmienilo miejsce przechowywania i nic ponadto. Czyzby nie było w tym celu? Finansowanie obietnic kosztuje kolego…

  Polityka PiS wobec Polaków na przestrzeni lat:
  2015 – Wystarczy nie zabierać.
  2016 – My wam nie zabieramy , nam się to należy.
  2017 – Poprzednicy też zabierali.
  2018 – Inni zabierali więcej.
  2019 – Zabieramy, ale zgodnie z prawem.
  2020 – Zabieramy i co nam zrobicie?

  Na koniec kwiatek z wczoraj:
  Fragment wypowiedzi p. Szydlo
  „… Przeprowadźmy jak najszybciej te wybory i w tym trudnym czasie kryzysu zajmijmy się tym, co jest najważniejsze dla Polski…”
  To wprost pokazuje system wartości PiS – nie ma nic wazniejszego niż utrzymanie się przy władzy. Polska schodzi na dalszy plan. Skoro urzędujący prezydent jest faworytem to czego boi sie PiS?

  Napisalem o fachowych publikacjach. Nie chodzi o sugerowane przez ciebie artykuly z rosyjskich mediów. PiS wykreował wyimaginowanego wroga (nie tylko za wschodnia granica) by mieć czym straszyć ciemny lud – Niestety sprawiasz wrażenie osoby, ktora polega na faktoidach a nie na faktach. Raczej nie dotrze do ciebie to co napisano (w USA i Europie Zachodniej) na przestrzeni ostatniej dekady w temacie przemian w Polsce.

 9. @Przytomny

  1.”Katechetka i entomolog dbają o bezpieczeństwo” wpisz sobie w google. (Min. Piotrowska i Niesiołowski).
  2. Przypadek menadżera „z rozdania” PO-PSL, któremu – według niego – spółka zobowiązała się „płacić pensję aż do emerytury, łącznie 2 miliony złotych”.
  3.”Innym przykładem pazerności jest także branie pieniędzy za nienależną pracę. (…)
  4.Jedna ze spółek zleciła opracowanie strategii rozwoju i zapłaciła zewnętrznej firmie za tę usługę, a dokładnie za 50 stron opracowania, z czego połowa to są ogólne informacje o sytuacji makroekonomicznej. Kwota, którą zapłacono – 900 tys. złotych, a następnie za przyjęcie tej kupionej przecież strategii, członkowie zarządu otrzymali po 250 tys. premii”
  źródło:wnp.pl
  Punkty 2-4 wynikają z audytu spółek skarbu państwa za czasów rządów PO-PSL.

  Co do rezerw – za to za czasów PO-PSL to dopiero mieliśmy rezerwy buahahaha Takie, że aż trzeba było je zabrać z OFE, żeby jakoś budżet posklejać. Nie wiem, czy wiesz, bo Twoja telewizja nie wszystko pokazuje (tak jak np. dzisiaj), sprawdź ile w NBP mamy złota, a ile mieliśmy za czasów Twoich ulubieńców.

  Dlaczego złodzieje nie siedzą w więzieniu? Zapytaj w sądzie ewentualnie pana posła Neumanna. Pan poseł dobitnie wyjawił na taśmach – „ja ci gwarantuję, że sądy nic nie zrobią, będą przeciągać sprawy rok, dwa”. Naprawdę szkoda mi czasu na odpowiadanie Tobie.

  @masterkosa

  Sądownictwo nie będzie niezależne? A do tej pory było? Bo przecież byli tacy sędziowie na telefon, więc…? Więc po czym wnioskujesz, że nie będą? Bo teraz będzie można złożyć skargę np. na przewlekłość postępowania? Więc sędziowie przez to nie czują się, nie będą niezależni?

  Nie będę się odnosić do kłamstwa smoleńskiego – jak dla mnie sprawa jest niewyjaśniona do nadal.

  Co do Kaczyńskiego – stokroć wolę to, co robi dla Polski, nawet jeżeli nie wszystko jest takie, jak być powinno. A co do tego, z jakim statusem materialnym Kaczyński zostawi Polaków, to się jeszcze okaże. Ponadto piszesz o zagranicznych opiniach, czyli jakich? Russia Today? Nie, dziękuję. Russia nigdy nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Więc obudź się kolego.
  B/O

 10. Przejezdzalem tamtedy ostatnio na rowerze. Facio przygotowal sobie cos jakby totem z gratów do spalenia. Chwilę potrm interweniowała policja. Jak widac festiwal bezradności trwa. Mam wrażenie, że zanim ktoś zrobi z tym cokolwiek to najpierw musi dojść do tragedii.

  @Nijaki

  Obudź się kolego. Sądownictwo po przewrocie przeprowadzonym przez PiS nie może byc nazwane niezależnym. To z zasady wyklucza dalszą polemikę. PiS swój „sukces” zbudował na klamstwie. Gdy klamstwo smoleńskie przestało być paliwem a stalo sie ciężarem kontynuowano tą politykę (tak jest do teraz). Przyklad? Ostatnia zmiana retoryki w temacie programów socjalnych (panstwo juz nie daje – teraz oddaje część podatków) Napisałeś, ze chcesz żyć w Polsce wielkiej, dumnej i sprawiedliwej… Powodzenia, jednak nie oczekuj że stanie się to za czasów PiS lub PO. Nie wiem jaką sieczkę w głowie i jakie klapki na oczach trzeba mieć żeby się na to nabierać. Poczytaj troszke fachowych publikacji (zwlaszcza zagranicznych) to może zrozumiesz co mam na myśli. Oderwij się na jakiś czas od tego szamba bo jak będziesz tak wierzył we wszystko Jarkowi to będziesz w sandałach zimą pomykał powtarzając nieaktualne wyświechtane hasła.

 11. Taaa. Słynne 200 miliardów. Od pewnego czasu wg. pisowskich publikatorów jest to już 300, a nawet 400 miliardów. Ja oczywiście wierzę i bardzo się cieszę, że dzięki p. premierowi udało się te pieniądze odzyskać i przejąć, że dzięki temu mamy teraz potężne rezerwy finansowe na czarną godzinę, jak Niemcy i nie musimy wściekle dodrukowywać dziesiątków miliardów na kolejne „tarcze”. Chłe, chłe!. Również jestem pełen podziwu dla ministra Ziobry, który wyłapał ten tłum pełowskich hochsztaplerów, którzy wypełniają teraz więzienia w całej Polsce. Nazwiska tych pełowskich złoczyńców Ziobro opublikował na specjalnych listach, dostępnych na stronie ministerstwa sprawiedliwości.
  Jak mawiał minister Goebbels, kłamstwo powtarzane wielokrotnie, staje się prawdą.

 12. @Przytomny – Jakaś wiara się we mnie tliła, że potrafisz wznieść się, ale… jak grochem o ścianę.

  Twoja króciutka wyliczanka (zapomniałeś o Banasiu 🙂 ) w porównaniu chociażby z 250 mld złotych!!!, które wydrenowały z budżetu za czasów PO-PSL mafie vatowskie pokazuje… no właśnie co? 😀 Mam Ci przypomnieć taśmy Neumanna? Albo te starsze taśmy Sowa i przyjaciele? Nie ośmieszaj się już bardziej.

  A, i dzisiaj TK orzekł, że władza sądownicza NIE POSIADA władzy prawotwórczej, co było do przewidzenia i oczywiste dla każdego rozumnego człowieka. I to są te Twoje „elyty”.
  9 dni – jupi 😀
  bez odbioru.

 13. Atrakcyjne trzydziestolatki plus Sukiennik i Wojciechowska, zwane „aniołkami”, zarabiają w Narodowym Banku Polskim jako asystentki pisowskiego prezesa Glabińskiego po 50-65 tysięcy miesięcznie. Kwalifikacji nie mają żadnych. Ale są wysokimi krągłymi blondynkami. Wojciechowska ukończyła filologię rosyjsko – ukraińską, a Sukiennyk była modelką i reklamowała rajstopy. Wojciechowska jest ponadto przedstawicielką NBP w radzie nadzorczej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a Sukiennik w radzie nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
  Więc kto tu panie NYC nie ma mózgu?

 14. 61-letni Krzysztof O., z nadania PiS prezes Parku Śląskiego, został zatrzymany przez oficerów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Przedstawiono mu zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 100 tys. zł.
  W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób. Chodzi m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Wśród zatrzymanych jest były rzecznik prasowy MON Bartłomiej M.[isiewicz] oraz były poseł PiS Mariusz Antoni K.
  Gerald Birgfellner, austriacki przedsiębiorca, który odpowiada za publikacje związane z tak zwanymi taśmami Kaczyńskiego, zeznawał w poniedziałek, 11 lutego, przed prokuraturą. Opowiedział wtedy, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nakłaniał go do wręczenia łapówki księdzu, znajdującemu się w radzie fundacji im. Lecha Kaczyńskiego.
  „Szczery i prawy” z PiS: Dawałem łapówki. Poprzedniego dnia, w środę w sądzie przesłuchiwany był oskarżony Bogdan K.
  Agenci CBA z Delegatury w Krakowie zatrzymali dziś założyciela i prezesa znaczącego inwestora na rynku nieruchomości, członka zarządu developera, prezesa zarządu spółki Małopolskie Dworce Autobusowe, wiceprezesa zarządu małopolskiej fundacji i biznesmena. Jak wiadomo, jeden z zatrzymanych to syn senatora PiS Stanisława Koguta. Śledztwo CBA dotyczy korzyści majątkowych na 1 mln 170 tys. zł. Według doniesień portalu wPolityce.pl zatrzymany ma by także sam senator.
  CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława K., jego syna i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.
  Chcesz Pan jeszcze? Oprzytomnij wreszcie.

 15. Przytomny, proszę nie rozśmieszaj mnie.
  Nie, to nie jest kwestia kilku piratów drogowych czy drobnych kradzieży (ciekawe, dlaczego skupiłeś się na takim małym kalibrze spraw? może nie masz argumentów na te o cięższym? a może po prostu o nich nie wiesz, bo oglądasz tylko JEDNĄ telewizję?). Chodzi np. o sędziego, który w porozumieniu z komornikiem ustalał taki wyrok, że człowiek tracił majątek swojego życia za bezcen. I to są sędziowie do wyrzucenia z zawodu. Oczywiście nie generalizuję. Jednak jest to zawód najwyższego zaufania! I nie każdy nadaje się do bycia sędzią. Skoro sędzia sam z siebie nie jest w stanie przestrzegać najwyższych standardów, przepisów prawa, to pomoże mu w tym Izba Dyscyplinarna. Czy gdyby pan Czarek ukradł cokolwiek, usłyszałby w sądzie: No dobrze, już dobrze, nic się nie stało, to takie przecież było pańskie roztargnienie? Oczywiście, że nie! Dostałby wyrok i tyle. Idziesz do sądu w dobrej wierze, chcąc sprawiedliwości i taki powinien być wyrok:SPRAWIEDLIWY. A nie np. na telefon, jak to miało miejsce kiedyś. No tak, ale Ty nic o tym nie wiesz, bo oglądasz tylko JEDNĄ telewizję. Nie oglądasz „rządowej”, nie oglądasz programu „Kasta”. Ponadto zauważam, że masz zawyżony poziom strachu i przyznam szczerze, że tylko jedna stacja TV potrafi tak zmanipulować (ze mną było kiedyś tak samo). Oprzytomnij – radzę po raz drugi. Bądź dzielny, weź pilota i przełącz kanał. Nic Cię to nie kosztuje, a może okazać się, że jednak PiS nie sączy jadu, chociaż tak Ci wmawiają… Zacznij myśleć samodzielnie. Odwagi 🙂
  I na koniec: Nie dyskredytuję KO. Mogę napisać tak: po owocach ich poznacie… mówiąc kolokwialnie – sami się zaorali…

 16. Белорусский трикотаж Свитмода|Молодежная женская одежда Свитмода|Одежда женская больших размеров Свитмода Бай|

 17. Drogi Panie Nijaki,
  Mam dla Pana dwie propozycje:
  1. Zacząć, tak tytułem eksperymentu, przez dwa tygodnie przestać oglądać wiadomości TVP i czytać szczujnie w rodzaju GP, Tysola, czy Do Rzeczy. Jeśli nie ma Pan ochoty na Wyborczą, to może przynajmniej np. Rzeczpospolitą? Potem porozmawiamy.
  2. Pomyśleć: mamy w Polsce coś z 10 tysięcy sędziów i asesorów. W mediach rządowych nagłośniono kilka przypadków sędziów, z których jeden ukradł w markecie pendrive’a, drugi i trzeci jakiś podobny drobiazg, czwarty czy piąty został złapany na jeździe pod wpływem. To oczywiście głupie i naganne. Lecz przez powtarzanie tych przypadków w kółko pisowskiej propagandzie udało się stworzyć u niektórych wrażenie, że „sędziowie kradną”. Tylko czy uważa Pan, że tych powiedzmy nawet 10 osób to dużo? Albo czy odsetek nieuczciwych sędziów jest wyższy od liczby nieuczciwych hydraulików, kasjerek, kwiaciarek, urzędników skarbowych? Jakoś wątpię. To po prostu część szerszej kampanii pis mającej zdyskredytować inteligencję, czyli „elyty”, których jego wyborcy nie lubią. Pis sączy jad i mówi: „elity kradną, elity żyją luksusach, są zdeprawowane, zadufane w sobie. Czas je wymienić na nowe”. No to lud się cieszy, tak jak cieszył się i klaskał w dłonie, gdy tracono arystokratów na placu de la Concorde. W ten sposób pis wyrasta na obrońcę ludu, zdobywa głosy i poparcie maluczkich dla czystek, dzięki którym pisowskie kreatury przejmują władzę i stanowiska.
  Beria też tłumaczył, że jeśli wśród aresztowanych przez niego są ludzie uczciwi, no to nie mają się czego bać.

 18. Dziś nie Policja, nie Prokurator i nie Sądy rządzą. Pełnię władzy ma Sanepid. Zgłosić trzeba, że nasz Bohater-Podpalacz ma duszności i na suchy kaszel cierpi. Od razu zamkną go, przynajmniej na 14 dni.

 19. @ Przytomny – oprzytomnij.
  Sędziowie przestraszeni? No to chyba jedynie tacy, którzy łamią prawo? Jeżeli dobrze i sprawiedliwie wydaję wyroki, to czego mam się bać?
  Boją się jedynie ci, którzy mają coś na sumieniu, czyż nie? Teraz dzięki Izbie Dyscyplinarnej SN może kuriozalne wyroki będą jedynie przeszłością. Już pomijam kradzieże czy piractwo drogowe niektórych sędziów. A co? to są jacyś nadludzie? Bogowie? Ci ludzie powinni świecić najwyższym przykładem. Jeżeli tego nie rozumieją, to są przecież inne zawody…
  Sąd Najwyższy jest owszem przyczółkiem oporu tych sędziów, którzy orzekali w czasach komunistycznych. Z tego oporu wynika, że chcą nadal ustalać swoje zasady. TSUE ich podsumowało (skoro tak ważne są dla Ciebie opinie niepolskich instytucji).
  Proponuję zmień stację telewizyjną, poszukaj innych informacji niż te, które podaje jedna z polskojęzycznych stacji telewizyjnych i być może zobaczysz coś więcej, a może i inną Polskę?
  Ja chcę żyć w Polsce dumnej, wielkiej i sprawiedliwej. A jeżeli Ty wolisz żyć w kraju kombinatorów, nieuczciwych kontrahentów czy niesprawiedliwych wyroków, to… żal mi Ciebie.

 20. @xyz
  Też się nad tym zastanawiałem. Co mógłby zrobić prezydent – nie wiem, chyba tylko wysłać straż miejską, która wlepiłaby mu może mandat, którego nie zapłaci, ponieważ nie ma z czego.

 21. Prezydent miasta też oczywiście nie ma wpływu ani nie wie kogo ruszyć w sprawach swojego podwórka, tak jak „nie miał” wpływu na możliwość zrobienia ścieżki rowerowej na ulicy Konarskiego.

 22. Czesławie, może nie zauważyłeś, ale ministrem sprawiedliwości jest Ziobro. Sędziowie zostali już w końcu skutecznie spacyfikowani i zastraszeni, a ostatni przyczółek oporu w postaci Sądu Najwyższego właśnie został przejęty. Protest z Brukseli zwyczajnie zignorowano. Teraz pełna odpowiedzialność za to, co się dzieje w policji, prokuraturze i sądownictwie, spoczywa w rękach pis-u.

 23. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale w końcu dojdzie tam do jakiejś bijatyki czy czegoś gorszego. Ci ludzie mieszkający w pobliżu nie będą przecież w nieskończoność czekać na reakcję władz, cały czas w strachu że ich spali i wdychając trujący dym z palonych mebli. Ciekawe kto będzie wtedy za to odpowiedzialny.

 24. Za mało zrobił by poddać go badaniom psychiatrycznym? Są przepisy, tylko nie ma kto ich zastosować. Służby czekają aż spali kogoś żywcem. Banda nieudaczników.

 25. Faktycznie sundy nie podlegają PiS-owi, bo Ziobro nie należy do PiS-u tylko do Solidarnej Polski.

 26. @Czesław
  No to zróbmy do cholery ten eksperyment. Niech go najpierw policja złapie, a prokurator niech wystąpi o tymczasowe aresztowanie i wysmaży akt oskarżenia. Jeśli potem sąd go wypuści, będę nawet gotów się z tobą zgodzić. Ale najpierw muszą zadziałać policja i prokuratura.
  Jak na razie agendy państwa pis w prostej sprawie kompromitują się na całego.

 27. Ranyściewy. Masz rację. Sądy n ie łapią przestępców. Sądy ich wypuszczają natychmiast po złapaniu przez policję.

 28. Administrator pisze były milicjant a ten pan przeszedł pozytywnie weryfikacja i był w policji dobrego szefem jednej z jej kominek Temu człowiekowi potrzeba pomuc

 29. Widziałem rano tę akcję. Normalka i rutyna. Ciekawe ile kosztuje jeden wyjazd do takiego pozaru. Bo jeśli by je wszystkie skalkulować to świra można było by już zlicytować dawno temu.
  Musi mieć na prawdę „plecy” tu i ówdzie że go tak tolerują. Albo „haki” na tego czy owego…

 30. Droga policjo, to już zaczyna przechodzić ludzkie pojęcie. Moglibyście go przynajmniej zatrzymać na 48 godzin. Wtedy przynajmniej byłoby wiadomo, że winna jest nieudolna prokuratura. Czy macie tam jakiegoś rzecznika prasowego? Ma coś do powiedzenia? Ciekawe czy gdyby świr zaczął palić ogniska na Żwirki i Wigury – też prokurator machnąłby ręką.

 31. Sądy głupku nie łapią przestępców. Od łapania przestępców jest państwowa policja. Poziom twojego zidiocenia przekracza stan alarmowy.

 32. Żeby sąd go skazał państwowa policja musi wuykonać czynności w efekcie których będzie miała podstawy go zatrzymać bądź nadać status oskarżonego a państwowa prokuratura musi przedstawić zarzuty w oparciu o materiał dowodowy zgromadzony przez państwową policję.Wszystkie te instytucje nawet lokalnie podlegają pisowskim urzędnikom państwowym.Pytanie za 100 punktów: co zrobily te instytucje żeby sąd mógł go skazać??

  Aa zapomniałem … wina Tuska,Hfieruta i peło:):)

Send this to a friend