Informacje

OŚWIĘCIM. 35-latni sprawca pobicia ekspedientek zatrzymany

Policja

Oświęcimscy policjanci postawili zarzuty uszkodzenia ciała 35 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna dopuścił się aktu agresji wobec dwóch ekspedientek jednego z marketów spożywczych. Sprawca został błyskawicznie zatrzymany podczas pościgu, w którym bezcenne okazały się wskazówki udzielone przez klientów sklepu.

W piątkowe przedpołudnie (17.04.2020) policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę marketu spożywczego o pobiciu dwóch ekspedientek przez nieznanego mężczyznę. Sprawca tuż po zdarzeniu wybiegł ze sklepu, wsiadł na rower i odjechał.   Z relacji zgłaszających wynikało również,  że mężczyznę zdenerwował fakt, iż nie został wpuszczony do sklepu, ponieważ zgodnie z wytycznymi w godzinach pomiędzy 10.00 a 12.00 zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia.

Na poszukiwania sprawcy natychmiast ruszyło kilka patroli. W trakcie penetracji Osiedla Chemików mundurowi dowiedzieli się, że dwoje klientów sklepu pojechało swoim samochodem za sprawcą, przekazując wskazówki dotyczące rysopisu oraz drogę jego ucieczki. Uciekiniera stracili z oczu, gdy wjechał na tereny zielone lecz tam szybko zlokalizowali go policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został postawiony zarzut uszkodzenia ciała dwóch osób, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczególne podziękowania za wzorową postawę obywatelską zasługuje dwoje mieszkańców Oświęcimia, którzy pomogli policjantom w szybkim namierzeniu sprawcy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

Send this to a friend