Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Tak wygląda zwycięska koncepcja na modernizację miejskiego lodowiska

Dziś ogłoszono wyniki dwuetapowego konkursu na opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy hali lodowej w Oświęcimiu, w którym pracownia MOC Architekci otrzymała pierwsze miejsce.

Ogromnie się cieszymy, dziękujemy jury za docenienie oraz gratulujemy pozostałym nagrodzonym. – Napisał zespół autorski: Ewa Janik, Błażej Janik, Małgorzata Karolak-Góra, Karolina Supron, Klaudia Kwaśny.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. @ zorientuj się misiu kolorowy kto zasiadał w komisji konkursowej z ramienia miasta, a później przeproś.

 2. Czy przy wyborach samorządowych nie powinno odbyć się referendum lokalne w sprawie tego lodowiska? Przecież to będzie jakiś gigantyczny koszt. Pewnie ponad 100 mln.

 3. Dzięki nowemu lodowisku powstaną nowe miejsca pracy? Czy będzie to rozwój Oświęcimia?

 4. Pisior Osiem bzdur: „a nie opieranie się (też) na zdaniu wszystko wiedzącej (czyt. nic nie wiedzącej) pani dyrektor MOSiR”..

  Gazeta Krakowska: „zwycięska koncepcja została wybrana w konkursie architektonicznym przeprowadzonym wspólnie przez miasto i Stowarzyszenie Architektów Polskich”.

  I tak pisior złapany za rękę na kłamstwie, udający dobrze poinformowanego.

 5. Może konsultacje z mieszkańcami (użytkownikami) by się przydały przy tak dużym projekcie, a nie opieranie się (też) na zdaniu wszystko wiedzącej (czyt. nic nie wiedzącej) pani dyrektor MOSiR.

 6. Bierut też mówił, że jest patriotą. Właściwie wszyscy dyktatorzy tak twierdzą, zapewniają naród o swoim super patriotyzmie po dziesięć razy dziennie. A tak naprawdę chodzi im tylko o rozkoszowanie się władzą.

 7. Czyli wolisz TW Balbina tajnego wspólpracrównika SB. Konfidenta.Dlatego SB 13 grudnia 1980 w stanie wojennym nie aresztowano go.Mamusia schowała go pod pierzynką.

 8. @
  Wolę dziadka Kaczyńskiego patriotę, niż dziadygę pomarszczonego kolaboranta niemieckiego Tuska…

 9. Albo głupie – patrz tzw. igrzyska europejskie w Małopolsce. Czy ktoś jeszcze o nich pamięta? Funkcjonuje za to nadal sztab organizacyjny tych kretyńskich igrzysk i urzędasom nadal wypłacane są pensje (jeszcze co najmniej przez pół roku).

 10. a ile to będzie kosztowało może lepiej ludziom dać podwyżki w tych przyszłych kryzysowych latach

 11. Przypominam, że Grecja tez chciała mieć olimpiadę i nawet ja zorganizowała. A zaraz potem – Grecja zbankrutowała.

 12. Panie Kibic – „ewentualna zimowa olimpiada w Małopolsce” – nie strasz Pan.

  Polska ma obecnie coś ze dwa biliony złotych długu (dziękujemy ci ekipo pis), więc zamiast olimpiady czekają nas poważne cięcia w wydatkach publicznych. O żadnych olimpiadach – mam nadzieję – nie mam mowy.

 13. To marszałkizm, częsta u włodarzy choroba objawiająca się ekstatycznym uniesieniem na widok makiet, szkiców i wizualizacji obiektów, które „zmieniają oblicze miasta”. Byleby duże, imponujące i „nowoczesne”, z wodotryskami, przestrzeniami spotkań i centrami rekreacyjnymi. Ja wiem, że architekci też chcą zarobić, ale – na miły Bóg – kto za to zapłaci? Bo ja, z moich podatków, nie mam ochoty.

 14. Przede wszystkim pojemność jest za mała, żadnej dużej imprezy hokejowej tam nie zorganizujemy, żadna ewentualna zimowa olimpiada w Małopolsce tam nie zagości przy takiej pojemności. Żeby się później nie obudzić z ręką w nocniku jak z basenem, że brakuje krzesełek do zorganizowania np. Mistrzostw Europy.

 15. Miesięczne utrzymanie basenu w mieście wynosi ponad 200 tys zł.

  Prezydent Chwierut oszalał! A most duchów na kamiencu dalej jest aktualny?

 16. Nie wierzę, aby udało się w najbliższej przyszłości pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych na tak wielkie zadanie – i mam tu na myśli środki zewnętrzne, bo na jakiś znaczniejszy wkład własny z budżetu miasta nie ma chyba co liczyć. A jeśli nawet zdarzy się cud i znajda się pieniądze, to samo wybudowanie dużego kompleksu sportowego oznacza też równie duże nakłady w przyszłości na jego utrzymanie. Mamy już dużą i kosztowną pływalnię, a kompleks lodowiskowy stanowiłby dodatkowe obciążenie dla miasta. Krótko mówiąc: generalny remont – tak, wielkie inwestycje – nie!!!

  Jest wiele innych dyscyplin sportowych, x razy tańszych w utrzymaniu, które równie dobrze zaspokajają potrzeby środowisk kibicowskich (przyjmuję, że takie są); w innych miastach za „wiodące dyscypliny”, po jednej, służą koszykówka lub siatkówka lub piłka ręczna, itp. Więc właśnie „lub”. My zaś chcemy mieć i hokej, i jazdę figurową, i pływanie, a teraz jeszcze inwestujemy w lekką atletykę. A dlaczego nie w wyścigi formuły pierwszej? Fajnie byłoby pooglądać, prawda? Jest tylko jeden drobny szkopuł – wszystko to są cholernie drogie przyjemności.

 17. Pit77 .Jak coś nowego powstaje to ma być piękne i użyteczne, projekt do śmierci. Lodowisko to nie buda dla psa

 18. Poza tym @ poczytaj opinie na forum hokejowym co ludzie myślą o tym projekcie – same pisiory wychodzi na to…

 19. @ to że uważam że ten projekt to kpina nie oznacza że jestem pisowcem. Od frontu trochę desek a w środku zmiana koloru krzesełek i sufitu i to ma być koncepcja nowoczesnego lodowiska warta kupę kasy? Jak chcesz za takie badziewie płacić to ze swojej kasy kodziarzu!

 20. Ta koncepcja to chyba jakiś kiepski żart . Brzydsze jeszcze niż obecnie i na pewno nie na miarę XXI wieku. Architekt się w ogóle nie wysilił a ci co go wybrali to już poniżej krytyki… Chyba czas na zmiany bo Chwierut już całkiem odleciał…

Send this to a friend