Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. To koncepcja lodowiska oświęcimskich architektów. Co sądzicie?

Oświęcimska pracownia architektoniczna Susuł & Strama Architektura i Budownictwo pochwaliła się swoim pomysłem na modernizację lodowiska. Teraz ciekawi są opinii mieszkańców na temat swojej koncepcji?

Braliśmy udział w konkursie na nowy kompleks lodowisk w Oświęcimu. Niestety nie udało się nam zakwalifikować do drugiej fazy konkursu w ktorej pozostały 4 zespoły. W naszej pracy staraliśmy się uwzględnić wszystkie warunki konkursowe a w szczególności wykorzystanie istniejących łuków hali oraz możliwość etapowania prac budowlanych. Nasze doświadczenia poprzez uprawianie amatorskie hokeja oraz działania na rzecz rozwoju młodzieżowego akademickiego pozwalały nam myśleć wielowątkowo na rzecz rozwoju hokeja. Informuje pracownia na swoim koncie społecznościowym.

Arena lodowa miała w naszej pracy spełniać się jako obiekt wielofunkcyjny od hokeja seniorskiego i łyżwiarstwa figurowego, poprzez juniorów i amatorów, a także jako hala sportowa wielofunkcyjna i koncertowa. Szatnie dla amatorów, szafki z opcją suszenia, pralnia i wiele innych rozwiązań pozwalających skomercjalizować obiekt na przestrzeni całego dnia. Szczegóły projektu w załączonych obrazkach. Czekamy na wyniki konkursu! Mamy nadzieję że zwycięska praca spełniać będzie warunki konkursowe i potrzeby oświęcimskiego hokeja! Dodają architekci.

Źródło: Facebook.com

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Projekt bardzo przeciętny. Pokazany tylko z zewnątrz. A wewnątrz? Tam pewnie po staremu, bo tylko jakieś rysunki techniczne dodaliścue.

  2. Jak można nie dać zarobić lokalnej firmie? Oj panie JCh… Kwiecień się zbliża.

  3. Projekt nie rzuca na kolana, ale doceniam drzewa które pojawiły się w wizualizacji. Gdyby zamiast drugiej tafli miałaby powstać tam galeria handlowa projekt byłby wart uwagi. Przeciętny.

Send this to a friend