Informacje

OŚWIĘCIM. Tak wygląda dwóch bohaterów, którzy uratowali ludzkie życie

Dzięki szybkiej i dobrze skoordynowanej akcji, policjanci uratowali życie człowieka. 21 – latek, który targnął się na życie został w porę odnaleziony i trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy (28/29.09.2023).  Tuż przed godziną 4 z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktował mężczyzna. Nie podając swoich danych oświadczył, że zamierza targnąć się na własne życie. Po czym się rozłączył.

W związku z powyższą informacją aspirant sztabowy Artur Kasperek oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kętach, na teren swojej jednostki, wezwał patrole z całego powiatu oraz Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą OSP Kęty. Ustalił również dane poszukiwanego mężczyzny, którym miał być 21 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, a także wskazał miejsca gdzie należy rozpocząć poszukiwania.

W efekcie podjętych czynności już w kilkanaście minut patrol w składzie sierżant sztabowy Sebastian Tobiasz i starszy sierżant Arkadiusz Ryś funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w jednym z zagajników na terenie Kęt odnaleźli 21 – latka niedającego oznak życia. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy,  w trakcie której mężczyzna odzyskał prawidłowy oddech, a następnie przytomność.  Do przyjazdu zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonariusze monitorowali funkcje życiowe. Następnie 21 – latka przekazali pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go na leczenie do szpitala.

To kolejna skuteczna interwencja podczas której policjanci w porę zdążyli odnaleźć osobę która targnęła się na życie. Tydzień wcześniej (21.09.2023) do podobnego zdarzenia doszło na terenie gminy Oświęcim, gdzie ludzkie życie ratowali policjanci pionu kryminalnego: Gmina Oświęcim. Oświęcimscy kryminalni uratowali życie 26-latka

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.
Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, bezpłatny telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12  – bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend