Informacje

GROJEC. Potrącenie 8 latka przebiegającego przez ulicę. Apel do rodziców!

W czwartek 28 września o godzinie 7.40 służby ratunkowe interweniowały w Grojcu na ulicy Jagiellończyka, gdzie kierująca samochodem osobowym potrąciła małoletniego pieszego przebiegającego przez ulicę.

Jak wstępnie ustalili policjanci 53 – letnia mieszkanka gminy Polanka Wielka, kierując samochodem marki Skoda  potrąciła 8– letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który wprost z chodnika wbiegł na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd. Małoletni pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala. Stwierdzono u niego uraz obojczyka i wstrząśnienie mózgu.

Policjanci apelują do rodziców, aby edukowali swoje dzieci w zakresie bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym

Policjanci apelują do rodziców, aby  bezustannie przypominali swoim dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, a także uświadamiali im konsekwencje braku ostrożności. Należy dzieciom przypomnieć, że przez ulicę przechodzimy tylko wtedy, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża. Ponadto przez przejście dla pieszych lub przez ulicę (w przypadku braku przejścia), należy przechodzić, a nie przebiegać.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. @Eryk To może napiszesz, jak nazywa się idiota, który zabrania skręcać w PRAWO z Górnickiego?

  2. Tel. 663 … nie ma najlepszych notowań. Komentarze nie są zbyt pochlebne, a czasem wręcz dosadne.

  3. ZIBI wielu kierowców wyjeżdżając z ulicy Górnickiego mimo zakazu skręca w prawo.

  4. Przyjdż i popatrz jak jeżdżą kierowcy na skrzyżowaniu Dąbrowskiego, i Górnickiego. Od strony placu Kościuszki na czerwonym przejeżdża conajmniej 2 – 3 samochody, a od Górnickiego mam zielone ruszam , i przed nosem przejeżdża autobus MZK. Piesi nie mogą wejść na przejście chociaż mają zielone.Szefowa MZK powinna zrobić przegląd monitoringu w autobusach.

  5. Kiedy Policja weźmie się za kierowców, którzy na skrzyżowaniu ulic Nojego i Dąbrowskiego lekceważą czerwone światło? To jest już plaga.

  6. Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

Send this to a friend