Informacje

OŚWIĘCIM. Tak usiedli posłowie i senatorowie w nowym Sejmie i Senacie X kadencji

Sprawdź, gdzie zasiada Twój poseł i senator w kolejnej, dziesiątej, kadencji w Sejmie lub Senacie. Na nowej grafice opublikowanej przez Kancelarię Sejmu i Senatu widać, które miejsca zajmą poszczególni posłowie i senatorowie każdej z partii.

W Sejmie kolejno od lewej zasiadają politycy: Nowej Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi (Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego), Konfederacji oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. „Problem znaczącej części wyborców PiS polega na tym, że poznali wynik wyborów ale wciaż go nie rozumieją….”

 2. Dobrze, może być na ty.

  Wcale cię nie zaczepiam. Nie jestem czepialski. Wyrażam tylko swoją opinię w poruszonej przez ciebie publicznie sprawie. Jeśli wyczerpałem temat, zawsze możesz przestać komentować.

 3. Zresztą akurat w tym przypadku mają rację: przedszkole powinno nosić imię Kubusia Puchatka albo Misia Uszatka, a nie Ofiar, Poległych i Pomordowanych. Tłumaczenie o co chodzi Izraelowi i Hamasowi w tej wojnie 3 – 5 latkom raczej mija się z celem.

  Szybko sprawdziłem w sieci: np. w Polsce we wsi Potok Wielki jest przedszkole im Ofiar Katynia; pewnie są też jakieś przedszkola im. Zamordowanych Wyklętych. To podobne szaleństwo.

 4. @ Ty znowu zaczepiasz, ale po raz kolejny powtarzam, z Panem nie będę dyskutował. Weź Pan sobie to gdzieś zapisz.

 5. Panie Starostawski – ceny szczypiorku na giełdzie warzywnej w Penemuende spadły dziś o pół euro za tonę. To oczywiście ma bardzo istotny związek z tym, co stało się dziś w Warszawie.

  Pewnie boi się pan, że Tusk = zdrajca = niemiecki podnóżek sprowadzi jutro do Polski dziesiątki tysięcy śniadych imigrantów. I że dlatego Chwierut buduje teraz na Starych Stawach nowe bloki, aby ich tam umieścić?

  Brawurowa teza. Ale chyba jednak niedorzeczna. .

 6. Działające od kilkudziesięciu lat w niemieckim miasteczku Tangerhütte przedszkole straci imię swej patronki Anny Frank. Usunięcia imienia i nazwiska żydowskiej dziewczynki, ofiary nazistowskich Niemiec zażądali rodzice imigranci, którzy twierdzą, że mają kłopot z wyjaśnianiem swoim dzieciom historii patronki tej placówki.
  Nazwa placówki ma być bardziej przyjazna dzieciom i lepiej pasować do koncepcji – różnorodności. To jest ważniejsze niż globalna sytuacja polityczna
  tłumaczy burmistrz nawiązując do wojny Izraela z terrorystami Hamasu.

 7. Dorota Niedziela została wicemarszalkiem sejmu .Co wy na to cieniasy Oświęcimskie Starzec,Łoziński, Przewoźnik.

 8. Nie oczekujmy postawy propaństwowej od pisowskich nominatów.To ludzie całkowicie bezwolni intelektualnie.Dlatego właśnie zostali predysponowani na stanowiska.Pis ma taki elektorat ze wyznaczylby goryla na prezydenta i tez ich elektorat poprze taką kandydaturę bo tak prezes mowi.
  Złudzeń co do Adriana nie miałem żadnych. Plusem bedzie niemiłosierne poniewieranie pinokiem przez arytmetyke sejmową.Tylko popcorn i patrzeć jak się miota biedaczysko w swojej wirtualnej rzeczywistości Na koniec niech wyjęczy ” kończ Waść , wstydu oszczędź” :)Szkoda tylko tego zmarnowanego miesiąca na pudrowanie politycznego trupa , no ale koryto dopoki w posiadaniu bedzie zawsze priorytetem dla tej szarańczy.

  .

 9. Głosowanie w sejmie opozycja kontra pis 260 :193
  Głosowanie w senacie 66 : 33

  I teraz pytanie: komu prezydent wszystkich Polaków Andrzej Duda powierza misje sformowania rządu? Jakieś wątpliwości? Oczywiście, że nie!

  Pan prezydent wszystkich Polaków Andrzej Duda powierza misje sformowania nowego rządu Mateuszowi Morawieckiemu.

 10. Z ciekawości zajrzałem jakie newsy o dzisiejszych wydarzeniach przygotowało tvpinfo.

  „Grunwald 1410”. Już dzisiaj w TVP1 premiera filmu dokumentalnego”

  „Bojówkarze KOD rozwinęli w sejmie gigantycznych rozmiarów transparent”

  Przyszły trzy baby z transparentem: (ok. 5 metrów) z napisem: „Szczęśliwej Polski”

  „Komunikacyjny armagedon w Warszawie”. Co szykuje mieszkańcom prezydent Trzaskowski?”

  Szykuje zakaz wjazdu do centrum Warszawy samochodów starszych niż 18 lat. Podobnie jak Kraków i wiele innych miast w Europie.

  I króciutko: „Pis bez wicemarszałka”. Tyle.

 11. Przy takim stylu, jaki dziś zaprezentował pan Kaczyński, do wiosny PiS-u nie ma. Ludzie wreszcie zobaczą, jak to działa. Chyba do dziś nie wierzyli, że rozliczenie będzie. Od dziś powoli zacznie to do nich docierać… czekam na nowy gabinet p. Morawieckiego.

 12. Naczelnik przyszedł na posiedzenie sejmu przespać się choć trochę.bo w nocy nie może usnąć bo się obawia zamachu na niego.

 13. Nie dość, że się spóźnił to jeszcze sobie drzemkę uciął. Dziadek powinien już iść na emeryturę.

 14. Polecam debate na wicemrszalków.Kazdy przedstawiciel partii przedstawia swojego kandydata na to stanowisko w sposob rzeczowy i kulturalny.Jeden Kaczynski zamiast brac przyklad to pluje jadem na cala reszte.Wy to, Wy tamto…..Rzygac sie chce jak go widze a sluchac sie tych bredni po prostunie da.
  Slusznie minione czasy.

 15. Podatnik – sami zaczęliście. Myślałeś, że będziemy tak stać i nastawiać drugi policzek w nieskończoność?

  Jakoś nie słyszałem, aby Tusk nazywał Kaczyńskiego „kurduplem z Żoliborza”, A chamskie odzywki prezesa to norma.

  To się nadaje do komisji etyki poselskiej – i po pensji. A uzyskane w ten sposób pieniądze na przykład na fundusz in vitro.

 16. Szkoda strzepic ryja na tego zoliborskiego tetryka zakotwiczonego mentalnie w latach 90 XX wieku.
  Narod pokazal tym farbowanym neokomuchom srodkowy palec i szybciej sie z tym pogodzą tym lepiej.

 17. @
  A my teraz przez 4 lata wzorem Herr tusk ” wypierdalać” i J…ć rząd…. Tylko wulgaryzmy ,hejt, pogarda i hipokryzja to dało tej egzotycznej koalicji wygrać wybory. .My naród od pierwszego dnia ich rządów zaczynamy ich rozliczać…..a jak nie to wychodzimy na ulicę i wpierdol…..

 18. „Tusk to ostatni lump”!
  „Dał pokaz niebywałego niemieckiego chamstwa”!

  A teraz my, członkowie pis, oczekujemy od opozycji poszanowania dobrych parlamentarnych obyczajów. .

Send this to a friend