Informacje

KĘTY. Mieszkanka powiatu oświęcimskiego została wicemarszałkiem sejmu

W poniedziałek 13 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji, wieczorem posłowie wybrali wicemarszałków Sejmu.

Wicemarszałkami Sejmu zostali:

 • Monika Wielichowska i Dorota Niedziela z Koalicji Obywatelskiej,
 • Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy,
 • Piotr Zgorzelski z Trzeciej Drogi,
 • Krzysztof Bosak z Konfederacji.
Dorota Niedziela
Poprzedni artykułNastępny artykuł

55 komentarzy

 1. Trzeba znowu walczyć jak w 1980 r.

  Solidarność sprzeciwia się likwidacji IPN
  i przywróceniu przywilejów emerytalnych esbekom.

 2. Jak mnie cieszy skowyt przegranych pisowców i ich zwolenników . Niech szczekają i się wściekają bo już nic nie mogą więcej .

 3. Wyciekły dane ,i plany rządu na najbliższe 4 lata .Likwidacja 13 14 ,wygaszanie 500+ najpierw obniżenie do 300+ potem całkowita likwidacja tego świadczenia. Morawiecki tak mocno zadłużył budżet państwa, że były przygotowane plany cięć.Może wreszcie Polacy przejżą na oczy co planował PIS.

 4. Smutne informacje Nie- dzieła dostała ciepłą posadę za to że się z nikim nie dzieli. Jak w Nazwisku.

 5. Gdzie jest Bochenek, drodzy wyborcy? Na pewno o Was nie zapomni, mieszkańcy powiatu oświęcimskiego…

 6. Zezwierzencona opozycja totalnie demokratyczna, nieźle.

 7. Dorota Niedziela, nowa wicemarszałek Sejmu – „Chcę, żeby można było wejść na teren Sejmu z psem” – i to ja rozumiem. A nie jakieś pierdoły typu CPK.

 8. Totalna zdziczała demokracja z KO
  zaprowadzi nas pod jurysdykcję niemiecką.
  Pani Dorocie Niedzieli i jej wyborcom
  to nie przeszkadza
  .

 9. Pani weterynarz D. Niedziela bedzie zabiegala, aby na teren sejmu mogly wchodzic psy…a, ze KO to przeciez partia „tolerancyjna” to zgodza sie jak ktos przyniesie ze soba chomika, zolwia, weza itp…460 klaunow w tym cyrku nie wystarczy?

 10. Ośmiogwiazdkowe osobniki opanowały sejm,
  przykro oglądać jego obrady i wypowiedzi
  posłów z KO, którzy swoim zachowaniem
  przypominają dzikusów, a nie cywilizowanych ludzi.

 11. Tak tak trzymajcie się Polacy za kieszenie już nie długo dowiecie się ile długu zrobił Morawiecki ,i to on będzie ponosil odpowiedzialność nie Tusk .Polska niebezpiecznie zbliża się do deficytu budżetu 60 %…Potem już będzie tylko przepśc.i kłopoty z Unią europejską. Zataili to przed wyborami żeby społeczeństwo się nie dowiedziało bo przegrali by wybory jeszcze bardziej.

 12. Giertych najprawdopodobniej czeka na wyprowadzenie Kaczyńskiego w kajdankach. Taka mała osobista satysfakcja.

 13. Anonim znowu się naćpał jakiś dopalaczy ,i sieje propagandę ciekawe ile mu za to płaci PIS.

 14. Pani Beata Szydło z kolei napisała:

  „Marszałek Hołownia obejmując stanowisko, oprócz zachwalania swojego podcastu, mówił wiele o „demokratyzowaniu” Sejmu i potrzebie „nowej polityki”. Jak te piękne i górnolotne słowa mają się do praktyki, zobaczyliśmy niedługo potem, gdy PiS – największemu klubowi parlamentarnemu – odmówiono swobodnego wyznaczenia kandydata na wicemarszałka Sejmu. Im więcej Hołownia i inni przyboczni Tuska mówią o demokracji, tym bardziej należy się o demokrację obawiać”.

 15. Co ma piernik do wiatraka, podobnie Norwid do Tuska.

  „W Parlamencie Europejskim w tej chwili jest procedowany projekt likwidacji państwa polskiego. O tym mówi się w Polsce bardzo mało. Musimy z tym przekazem trafić do polskich obywateli i przekonać ich, że jeśli nie zrobimy jakiejś ogromnej akcji protestacyjnej, to Tusk podpisze te wszystkie nowe traktaty. Wtedy jedyne, co rząd w Polsce będzie mógł realnie zrobić, bez zgody Niemiec, to zorganizować jakiś lokalny festyn – ale nie patriotyczny, ani rodzinny. To jest dziś najpoważniejsze wyzwanie” – powiedział na antenie TVP Info, a chyba wie co mówi, eurodeputowany PiS, Patryk Jaki.

 16. „Pawiem narodów byłaś i papugą” – Juliusz Słowacki

  „Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł – i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi…” – Cyprian Kamil Norwid

  To dopiero SKANDAL! I oni maja w Oświęcimiu ulice swojego imienia! Gdzie jest Chwierut i dlaczego nic z tym nie robi?

 17. Co ty masz z tymi pisiorami nie ma innych? Obserwuje cie i rzeczywiście wypadłeś z kapusty jako ten środek czyli głąb!

 18. W przeciwieństwie do Rostowskiego Kaczyński przyjął następującą filozofię: najpierw pożyczymy 100 miliardów. Za pare lat: co, nie mamy z czego ich spłacać? To pożyczmy 300 miliardów, z których 150 przeznaczymy na spłatę poprzedniego długu (z odsetkami), a drugie 150 miliardów pójdzie na jeszcze większe rozdawnictwo. Ludzie jeszcze bardziej będą nas kochać.I tak dalej. W ten sposób uda nam się rządzić z 10 lat. A w międzyczasie nakradniemy tyle, że gdy już – co nieuchronne – w końcu rypnie, to i tak będziemy zabezpieczeni do końca naszego życia. A reszta Polaków? A co nas to obchodzi. Głupie ludzie były, dały się nabrać, więc sami sobie winni. He, he, he.

 19. Właśnie o to chodzi! Teraz pieniądze są. Na wszystko. Tylko że pożyczone. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się pytając rodziców, którzy przećwiczyli identyczny manewr za Gierka. W latach 1970-1976 ludzie też byli zadowoleni. Tylko że Gierek nabrał znacznie mniej kredytów i przynajmniej całkiem nie rozpierniczył na głupoty. A i tak skończyło się – jak się skończyło, wielkim rypnięciem.

  Gdy pójdziesz do banku i weźmiesz np. 100 000 zł kredytu, po czym wynajmiesz mieszkanie, na które cie nie stać, kupisz samochód, na który normalnie nie byłoby cie stać, i tak dalej, ale później okaże się, że nie masz rat z czego spłacać – to jest wina banku? To jest twoja cymbale wina.

  Jaki z tego morał? W szkołach zamiast religii powinno nauczać się ekonomii.

 20. Z okazji legalizacji prawa aborcyjnego pani wicemarszałek zapewne upiecze pyszne pierniki, tym razem ozdobione hasłem „dość!”

 21. Warto przypomnieć, że w latach 2007-2015
  pod rządami PO i premiera Donalda Tuska
  „piniendzy nie było i miało ich nie być”.

 22. Najśmieszniejsze, że obraził się pisior o ksywie „Won!” Bo jak pisior wyzywać – to dobrze. A jak pisior być zwyzywanym – to źle.

 23. „PO przez osiem lat już było, I wtedy nic dobrego dla Polski NIE ZROBIŁO” – nudno było, co? Nikt nikogo (poza Kaczyńskim) nie obrzucał wyzwiskami, afer było tyle, co kot napłakał, dochód narodowy rósł, inflacja była zerowa, nikt się z Polski nie śmiał/spoglądał z politowaniem na Polskę za granicą. Nudy.

  Ale gdy pis doszedł do władzy od razu zrobiło się weselej. Zwłaszcza w kwestii zadłużenia – bilion do spłacenia więcej. Ale lud się cieszył, bo władza rozdawała pożyczone i dodrukowane, o sobie też nie zapominając.

  Było zabawnie. Ale się skończyło.

 24. Pierwszy dzień i pokazali co są warci ,nikt ciebie nie nazywa chołotą, no ale ty po dyszce jesteś więc czego się spodziewać!

 25. Zamiast się cieszyć, że mamy swoją przedstwicielkę w rządze,i w sejmie Panią wicemarszałek Dorotę Niedzielę to ludzie skaczą sobie do gardeł.No cóż te ostatnie 8 lat odcisnęło piętno na tej grupie ludzi.Codziennie pranie mózgu ideologią PISU pozostawiło to po sobie.Ci ludzie są żałośni i beznadziejni. Totalna cholota.

 26. Anonim – „zabijaniu nienarodzonych dzieci” – nie można zabić czegoś, co się jeszcze nie urodziło. O wielkości 5 centymetrów.
  Aborcja jest kwestia światopoglądową, głównym przedmiotem agitacji kół kościelnych (jakby KK nie miał nic innego ludziom do zaproponowania).
  Wszędzie w całej Europie aborcja jest dozwolona, tylko w Polsce nie. Czyby więc pół miliarda mieszkańców Unii z gruntu się myliło, tylko polskie kaczyńsko-jędraszewskie fundamentalisty miały akurat rację?
  W tej sprawie natężenie emocji jest tak wielkie, że rozwiązaniem może być tylko referendum. I najlepiej ograniczone do samych zainteresowanych – kobiet w wieku dajmy na to do 49 lat. Z wynikiem wiążącym przez następne 10 lat.

 27. Proszę upiec i wysłać pani Wicemarszałek
  takie pierniki tym razem z siedmioma gwiazdkami „j … ć KO”.

 28. Panie Żabo – nie spodziewam się, że ruszą wszystkie powiatowe inwestycje. Ale oczekiwałbym przeprowadzenia prostych działań arytmetycznych: Pcimie i inne propisiowskie samorządy powinny teraz otrzymać dotacji o tyle samo mniej, ile poprzednia/obecna władza w ostatnich latach odebrała Oświęcimiowi. I vice versa. Ani złotówki mniej, ani więcej. Nie chodzi o jakąś zemstę, tylko o elementarną sprawiedliwość.

 29. Jeśli Dorota Niedziela tak lubi pierniki, to jeden specjalnie upiekę i wyślę do nowej wicemarszałek.

  Ps A tak poważnie, czy wszyscy mieszkańcy Kęt i Łęk są takich wysokich lotów?

 30. Myślę że wywiąże się z obietnic o aborcji czyli zabijaniu nienarodzonych dzieci Komuchy już chcą składać projekt czekam!

 31. Pani Dorota Niedzielę z Kęt w poprzednich latach zasłynęła… z bożonarodzeniowych pierników udekorowanych ośmioma gwiazdkami – wulgarnym hasłem atakującym Prawo i Sprawiedliwość.

 32. Nie ma się z czego cieszyć,
  PO przez osiem lat już było,
  I wtedy nic dobrego dla Polski
  NIE ZROBIŁO.

 33. Jaki prestiż, pokazali chamstwo i buractwo ,daleko nie zajadą ludzie głupi nie są!

 34. Jeśli komuś się wydaje, że teraz ruszą wszystkie powiatowe inwestycje, to gratuluję inteligencji. Rozluźni się tylko obyczajówka. Kasy dużej nie będzie, ale będziemy mieli prestiż.

 35. Gratulacje dla p. Niedzieli. Jestem pod wrażeniem tego, co wydarzyło się wczoraj. Pokazaliście, że rozliczenia nadużyć będą. Tzw. pisiewicze też powinni stracić pracę i ponieść konsekwencje swoich decyzji.

 36. Gratulacje dla Pani Niedzieli i powodzenia w operowaniu laską 🙂

  Każda partia powinna mieć swojego vice marszałka , ale nie oznacza to z automatu, że każda osoba może nim zostać.
  Wybór vice marszałka Pis-u nie może być bezwarunkową wewnętrzną sprawą partii z prostej przyczyny. Wskazana przez Pis osoba na pokrewnej funkcji deprecjonowała ten urząd upartyjniając go do szpiku kości .Jej ponowny wybór byłby niczym innym jak legitymizowaniem łamania standardów demokratycznych. Nie można przymykać oka i dawać przyzwolenia na takie praktyki tylko je eliminować co dziś miało miejsce. Gdyby sprawowała urząd godnie ,nie byłoby lepszej legitymacji i oceny jej pracy niż dzisiejszy skuteczny wybór przez podobne gremium, którym zarządzała na sali plenarnej. Niestety, fasadowość debaty parlamentarnej za jej kadencji w pakiecie z wspomnianą wyżej falandyzacją przepisów jest wystarczającym powodem do czerwonej kartki pokazanej przez parlamentarzystów , którzy reprezentują m. in .mnie.
  Niech Pis wystawi innego mniej kontrowersyjnego kandydata. Panią Witek prędzej czekają konsekwencje jej decyzji a nie nowe stanowiska rządowe i kwiaty.

Send this to a friend