Biznes, Informacje

OŚWIĘCIM. Tak będzie wyglądała nowa dwupoziomowa restauracja w Starym Mieście

W Starym Mieście w Oświęcimiu pod adresem Mickiewicza 2-4 powstanie nowy, dwupoziomowy lokal restauracyjny o powierzchni bagatela 500 m2. Zobacz plany i rzuty nowego miejsca.

Według informacji zamieszczonych przez OTBS, wysokość czynszu wyniesie 19 tys. zł / miesiąc oraz 2,3 tys. zł za media. To niejedyny wydatek, jaki będzie musiał ponieść przyszły wynajmujący. kaucja za 500 m2 lokalu w sercu Starego Miasta wynosi ponad 228 tys. zł.

rzut parteru
rzut piwnicy

Poprzedni artykułNastępny artykuł

33 komentarze

 1. Trochę wyrozumiałości wobec bliźnich panie M. Niektórzy słysząc, że tusk niemcom odda lasy i grzybów Polakom zbierać nie pozwoli, rzeczywiście mogli się troszkę zdenerwować.

 2. @masterkosa
  jesteś żałosny.
  jesteś żałosny, bo na siłę łączysz cudze opinie, ze swoimi,
  podobnie jak małpiszon, usiłujesz rozbić każdą dyskusję głupimi sugestiami o powiązaniu durnych postów z politycznymi preferencjami.
  Starasz się podtrzymać mit „oblężonej twierdzy” , nudy masterkosa, nudy, chcesz być jak małpiszon? Ok musisz jeszcze odrobinę się postarać.
  Nudzisz mnie masterkosa, a ja nie lubię się nudzić więc nie zamierzam więcej z tobą dyskutować, również dlatego, że chcę, by patrzący z boku widzieli różnice.

 3. @czytający w zbożu

  Dno dna,
  Komunista z PO,
  Zaprzaniec,
  Gumofilc.

  To kolejna porcja epitetow, od innych nicków. Ty również sporo bluzgasz.

  No i jak? Piecze tyłek? Posmaruj maścią…

 4. @masterkosa
  manipulujesz, jak na ciebie, głupio, bardzo głupio.

 5. @ czytający w zbożu

  Uderzyłem w stół, nożyce same się odezwały…

 6. @masterkosa

  bzdurzysz, bo nic innego nie potrafisz
  wisi mi na kogo głosujesz, możesz nawet na olszańskiego, ważniejsze jest co np. tu pisujesz a ty tylko w przerwach masz przebłyski rozsądku poza tym bzdurzysz.
  na więcej mój ty biedny pokrzywdzony przez zycie, los i wyborców (prawdopodobnie) PiS.

  Na koniec…
  Nie mam wyrzutów sumienia, bo nie mam powodów, w odróżnieniu.

 7. @masterkosa
  nie manipuluj
  na razie jeden wyborca (prawdopodobnie) PiS.

 8. Przygłupy z PO,
  Trole,
  Patologia,
  Nieroby,
  Wykolejeńcy.

  A was jak dziś nazywają wyborcy PiS???

 9. W urzędach państwowych trwa lustracja. Sprawdzają czy urzędnicy mieli kontakty ze służbami PRL-u. Ciekaw jestem jak potraktują tow. Jarosława za kontakty z agentem KGB Anatolijem Wasinem, z którym spotykał się wielokrotnie. Zapomniałem, że Rosjanie dokumentów nie udostępnią. Zaraz, przecież są dokumenty sporządzone przez ABW i Kancelarię Sejmu. Na pewno nie rozmawiali o zbieraniu grzybów w wolnych lasach. Zresztą niebawem na grzyby będziemy jeździć do Chin. Nasze lasy już tam są.

 10. Tak. Znowu patologia z PO tworzy przekręt.
  Ale nikt normalny już nie broni przygłupów z PO.
  Tylko trole, patologia, nieroby i wykolejeńcy.

 11. „Więcej pieniędzy w kieszeni Polaków”, „Portfele Polaków są coraz grubsze”, „Wstajemy z kolan” itp. itd.

  Tu nie ma co narzekać. Za PiS mamy tyle hajsu ,że przeciętna rodzina będzie się mogła tam stołować prawie codziennie.

 12. W tej lokalizacji nawet mała winiarnia nie wypaliła. Lokal o takiej powierzchni miałby sens, gdyby to był lokal w którym odbywałyby się fajne biletowane koncerty, ale czy restauracja?. Może jakieś Bierhalle miałoby sens…..gdyby tu chociaż dałoby się czymś dojechać i wrócić wieczorami i nocą z ościennych powiatów, ale komunikacji zbiorowej niet! To nie wypali.

 13. Czy dziś 1.04? 😆 Trochę pojęcia o ekonomii mam, ale jakoś mi się to wszytsko nie spina. Restauracja z potencjałem, ale nie w naszym wypiździszewie.

 14. Stare Miasto będzie jak krakowski Kazimierz. Kto będzie chciał mieszkać w imprezowni. Nikt mi nie powie, że bez wyszynku i hulanek lokal o takiej powierzchni jest w stanie przetrwać.

 15. Niech upadają skoro mają marże 200 procent. Jak to jest że nad Bałtykiem piwo kosztuje 10-12 zł a u nas 13-16?
  Co to kurort?
  Jak to jest że nad Bałtykiem obiad jednodaniowy można zjeść za 17-20 zł? A u nas niem..

  Bez komentarza

 16. Chwierut, jak to ma w zwyczaju, martwi się o niewłaściwą rzecz. Zamiast skupić się na tym gdzie w Oświęcimiu zarobić na stołowanie się w restauracjach to on je zakłada za publiczne pieniądze. To będzie jego „lotnisko w Radomiu” 🙂

 17. Oświęcimski matrix. Mała gastronomia ledwo zipie. Właściciele się zmieniają, próbują, rezygnują ( przykłady: restauracje w Park Shop, restauracja na Więźniów Oświęcimia-3 właściciel w ciągu 3 lat, Chińczyk na Łukasiewicza-zamyka się i otwiera, Churrosy na dworcu PKP padły, kebab na Dąbrowskiego padł, na Bulwarach też właściciele się zmieniają co chwilę…..) Dobrze działają tylko restauracje z domowymi i nie drogimi obiadami na wynos/dowóz, takie gdzie jedzonko jest na wagę z bemarów . Raczej nie zagrożone są nasze sprawdzone pizzerie, Tawerna, która nadrabia przyjęciami, Trattoria, która ma dobrej klasy hotel, Taormina z naprawdę pyszna pizzą i odrobiną rozrywki tanecznej.W jedynej restauracji na Rynku tłoku nie ma.Jeśli ktoś myśli, że w tej mieścince, gdzie życie zazwyczaj zamiera o 19-tej wypali lokal dwupoziomowy o takiej powierzchni to czym prędzej powinien udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego!

 18. Oglądam sobie czasem Ramseya albo Gessler. Często problemem knajp jest np. brak porządnego dojazdu i miejsc parkingowych. Czy w Oświęcimiu jest tylu aspirujących nowobogackich, by to się utrzymało na powierzchni? Po raz kolejny ekipa z Zaborskiej bawi się w biznes.

 19. To jakiś żart? Gastronomia w Oświęcimiu ledwo przędzie….
  Lokale się zamykają, a oni chcą otworzyć restauracje 500 m2?
  Serio, myślicie że znajdziecie na to jelenia?
  Znam takich, co do dziś spłacają długi, bo spełnili swoje marzenia o prowadzeniu restauracji w tym mieście.
  A tak poza tym, to na tym metrażu mogłoby powstać 10 pięknych mieszkań

 20. To będzie pierwszy lokal z ceną piwa 30 zł. Z pewnością złotą kartę stałego klienta z rabatem 50% będzie miał prezydent Oświęcimia i prezes OTBS.

 21. Powodzenia życzę Najemcy. Podsumujmy miesięczne koszty tej restauracji: miesięczny czynsz to 19 000, prąd około 5 000, ogrzewanie około 4 000, pracownicy minimum 15 osób po średnio 4 000 na rękę to 60 000, ZUS na siebie i pracowników to około 35 000, woda i kanalizacja to około 500, telefony to około 1 000, zezwolenia na alkohole to około 1 000, do tego podatki dochodowy(ale to od zysku jak będzie), od pracowników i VAT. Trzeba najpierw tą restaurację wyposażyć, to koszt nawet 1 000 000. Razem tylko miesięczne koszty to około 130 000. Jeszcze trzeba doliczyć wydatki na towar potrzebny do przyrządzania jedzenia. Ile trzeba obsłużyć klientów żeby coś zostało dla siebie, gdzie zysk? Powodzenia życzę.

 22. do kierowcy,
  trzeba było więcej czasu posiedzieć nad książką
  Kierowca kierowcy też nie równy. ty jesteś chyba kimś między woźnicą a szoferem

Send this to a friend