Informacje

OŚWIĘCIM. Anonimowe zgłoszenie pomogło zatrzymać pijanego kierowcę

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 48 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował samochodem mając w organizmie 1,1 promila alkoholu. Drogowy przestępca wpadł dzięki anonimowemu zgłoszeniu.

W piątek (4.08.2023) tuż przed północą operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące samochodu marki Volkswagen za którego kierownicą najprawdopodobniej znajduje się nietrzeźwa osoba. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pojazd porusza się po osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Informacja natychmiast trafiła do patrolujących miasto policjantów. Jeden z patroli wypatrzył poszukiwany pojazd jadący ulicą Śniadeckiego. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy volkswagen zjechał na pobocze policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 48 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,1 promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się zgłaszającemu.  Podejrzewając, że za kierownicą może znajdować się nietrzeźwa osoba natychmiast powiadomił służby.

Widzisz przestępstwo? Reaguj.
Nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze czy na parkingu zawsze powinno wzbudzić uwagę osób postronnych. W takich przypadkach wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Podczas dokonywania zgłoszenia należy podać operatorowi miejscowość,  ulicę, kierunek jazdy, a także markę i kolor pojazdu oraz w razie możliwości także jego numer rejestracyjny. Podejmując decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend