Informacje

OŚWIĘCIM. Straż miejska przechodzi pod zwierzchnictwo policji

Straż Miejska w Oświęcimiu od dzisiaj na podstawie decyzji Wojewody Małopolskiego została poddana zwierzchniemu nadzorowi policji. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut uzgodnił zasady współpracy strażników miejskich z komendantem powiatowym policji insp. Robertem Chowańcem.

Strażnicy miejscy będą odpowiedzialni za kontrolę miejskich placów zabaw, boisk sportowych, terenów nad Sołą, parków. Sprawdzą czy  nie gromadzą się tam osoby.  Dla tych, którzy się nie będą przestrzegać obowiązujących przepisów będą kary. -Wprowadzone obostrzenia w poruszaniu się osób mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii. Będziemy czuwać, aby nikt nie próbował wyłamać się z nałożonych restrykcji. Zwiększymy więc kontrole w miejscach rekreacji czy wypoczynku – mówi Joanna Brania, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu. Podkreśla, że dotychczasowy monitoring strażników wskazuje, że oświęcimianie jak dotąd są zdyscyplinowani i pozostają w domach.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Właśnie może w końcu mieszkańcy zauważą że Straż Miejska jest potrzebna. Wiem że wielu znajdzie się przeciwników tej formacji z pretensjami itd.. ale oni wykonują polecenia swoich przełożonych i to do nich należy mieć pretensje lub uwagi jeżeli owe się zdarzają. Są miasta gdzie zlikwidowali Straż a teraz po jakimś czasie widać ich brak, miasto musi płacić firmom ochroniarskim, i nie ma kto egzekwować prawa miejscowego. A w sytuacjach takich jak teraz mamy każda formacja mająca uprawnienia jest na wagę złota.

 2. @Czesław
  Czesio gdybyś dalej nie zrozumiał, ja napisałem o działaniu hotin A, ty wyraziłeś opinię o mnie a nie o tym co napisałem.

 3. @ Czesław
  Bądź tak miły i nie przypisuje mi cudzych opinii. Odniosłem się do wypowiedzi bytu wirtualnego „hotin” A nie do człowieka (ludzi) upływającego (cych) za Avatarem. Nie pojmujesz? Tak mi przykro. 🙂

 4. Wiem, nie wolno denerwować pisowców, bo od razu się obrażają. Natomiast pisowcy mogą bluzgać na bliźnich, ponieważ mają rację.

 5. @At. No to ja też stwierdzę prosty fakt,. Jesteś draniem. Można? Można.

 6. Czesław, nie ciskaj się. Nazwanie hotina głupcem nie jest obrażaniem go, jest prostym stwierdzeniem faktu. I tak ująłem to w możliwie najdelikatniejszy sposób. Nie przypominam sobie, aby np. ktokolwiek w historii tego forum ocenił hotina inaczej. A piszą tu różni ludzie.

 7. Bez metafor, komentować na temat, każdy może mieć swoje zdanie. Jak tu Masterkosa pisał, za obrażanie ( nie opinie ) są paragrafy. To się zdecydujcie, na kogo, na wszystkich, czy wybiórczo?

 8. @Marek, @Ateista. Wyobraźcie sobie, że o was jest inna opinia.Folksdeutsche.

 9. Dokładnie. Hotin jest po prostu głupi. Prawdopodobnie od urodzenia. Więc czego się spodziewasz?

 10. @hotin
  niech zdarzy się cud i nastanie dzień, w którym napiszesz coś mądrego.

Send this to a friend