Informacje

OŚWIĘCIM. Stanowisko Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha

Stanowisko Przewodniczącej Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Pani Klary Kołodziejskiej-Połtyn oraz Naczelnego Rabina Polski Pana Michaela Schudricha w sprawie wypowiedzi amerykańskiego rabina Elchanan Poupko.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

51 komentarzy

 1. Panie as – przeczytałeś Pan jeden głupi artykuł (napisany pismową, z sensacyjnymi wykrzyknikami) i myślisz, że pozjadałeś wszystkie rozumy. System rezerw cząstkowych funkcjonuje już od średniowiecza, co w tym dziwnego?

 2. @HIHI

  Użytkownik „hotin” wprowadza ten portal w XXII wiek. Nie jest moderatorem portalu. On moderuje rzeczywistość.

 3. HIHi Czesław odpowiedział już na twoje pytanie. hotin obrażał tu wszystkich, którzy nie nie wyznają jego religii. W końcu ludzie się wnerwili. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

 4. @Hotin z 11:06 Jesteś tu moderatorem rozumiem i korzystasz z bazy danych komentujących? Proszę o odpowiedź właściciela portalu.

 5. @Stefan Tyn niemniej ludzie mają prawo wiedzieć przez kogo są na masową skalę okradani i skąd tak olbrzymia inflacja na całym tzw kapitalistycznym świecie.

 6. aby zmienić aktualny fundament na którym banki opierają swoje istnienie,potrzeba by było 3 wojny światowej. Wtedy mógłbyś zacząć wszystko od nowa. Od kamyków ,patyczków i muszelek…

 7. HIHI mnie jak członka jedynie słusznej opcji politycznej prawo nie obowiązuje. Prawo jest dla takich malućkich jak ty. Jestem pewny, że zmieniłeś nicka. Chyba wiesz z jakiego. 😀

 8. Cały burdel z nickami sprowokowano, aby nie odpowiedzieć na wpis as-a o drukowaniu kasy i rezerwie cząstkowej. Dla Stefana aktualny fundament działania banków to bełkot.

 9. @HIHI

  Mam dla ciebie jeszcze gorszą wiadomość.
  Ktoś cię tu trolluje…
  I chyba wciąż o tym nie wiesz…
  PS. Nie karm trolla

  Pozdrawiam i zdrowia życzę

 10. @masterkosa Nie, mam dla ciebie złą informację NIE pomyliłem nicków. Post był o Tobie do master kosy.

 11. @hotin
  20 sierpnia 2020 o 11:52

  Nick jako taki podlega ochronie prawnej. Z kolei nick „hotin” na tej stronie jest nie tyle znakiem towarowym co raczej znakiem rozpoznawczym pewnego użytkownika/użytkowników.
  Jeśli ktoś ma dylematy co do użycia jakiegokolwiek nicku to zawsze można do niego dorzucić literkę lub cyferkę i po problemie. Takie rzeczy to wiedza powszechna i chyba nie trzeba o tym nikomu przypominać…

 12. @HIHI
  Byłem ciekawy jak bardzo podatni na sugestię są stali użytkownicy „forum”. Jak widać po twoim przykładzie (pomyliłeś „master kosę” z „masterkosą”) sposób działa…

 13. Można powiedzieć: 'Pac wart palaca’. Zatem wobec mizernego potencjału opozycji, marka hotina nabrała jakiejś wartości.Brawo miałka opozycjo.Lukaszenka,Backo,stosuje te same metody.

 14. @master kosa Nawoływanie do kradzieży nicka i kradzież nicka, czyli kodziarstwo.

 15. @Eugeniusz

  No pewnie, że zaprzeczam. Nie jestem, nie byłem i nie będę hotinem.

  Z drugiej strony „peleryna hotina” to sprhtny sposób żeby w końcu wygonić trolla z groty. Wystarczy umówić się, żeby wszyscy stali bywalcy zaczęli pisać spod jego nicku. Nie na stałe tylko wtedy kiedy pod artykułem pojawi się komentarz spod nicku hotin. Jestem pewien, że zadziała.
  Co wy na to?

 16. Też nie jestem hotinem. Ale @masterkosa coś milczy. Sytuacja wymaga, by zaprzeczył swej „hotinowości”:)

 17. Tal sobie myślę, że gdyby nie rabin Poupko to o transferze nowego zawodnika dowiedzieliby się tylko nieliczni…

 18. Joseph Goebbels obwieszczał: „o tym, kto jest Żydem, decyduję ja!”.
  Jarosław Kaczyński obwieszcza: ” o tym kto jest prawdziwym Polakiem, decyduję ja!”

 19. To widocznie jakaś nowa teoria spiskowa dla ludu ciemnego, piszą o tym w internetach, że Żydzi – jak dawniej zatruwali wodę w studniach – tak dziś drukują pieniądze i je sobie zabierają. A skoro w internetach piszą, to musi być prawda.
  Chwilowo mniej piszą o tym, jak to Żydzi wyprodukowali wirusa, żeby zarobić miliardy na tych szczepionkach, które już od dawna mają.

 20. @Tutejszy Żyd Nie jesteś Żydem. Każdy Żyd od urodzenia wie, że żaden rząd w uni nie może drukować kasy. Może POŻYCZYĆ od drukarzy, tym samym zadłużając się jak cały świat.

 21. Każdy, kto nie wie, skąd się biorą tryliony pustych dolarów i euro tu znajdzie wytłumaczenie działania rezerwy cząstkowej, czyli kradzieży doskonałej
  h+t++tps://3obieg.pl/kreacja-pieniadza-przez-kredyt-kradziez-doskonala/
  Zlikwidować plusy przed otwarciem strony

 22. Raz Żydzi i rada napisali prawdę 40% przed wojna, a nie jak w muzeum 60% na ekspozycji.Spis narodowy nie kłamie z końca lat 30. Czas poprawić.

 23. Doczekał się Januszek podziękowania od Żydów. Został potraktowany za swoje lizusostwo wobec mniejszości wyznaniowej żydowskiej tak jak się podlizywał. Oni tak mają tylko się oni liczą i od innych zawsze coś oczekują. Może czas Januszku coś od nich zażądać dla mieszkańców i zbitego BURMISTRZA. (nawet oni doceniają Januszka za zasługi na poziomie burmistrza ).

 24. Mądry rabin. Wie, że interesy lubią ciszę. A tu chodzi o grubszą kasę.

 25. Drukiem kasy zajmuje się przede wszystkim pis Tylko w ciągu II kwartału dodrukował ponad 100 miliardów złotych. Nikt w rządzie nie chce się przyznać ile dodrukowali od początku roku, pewnie drugie tyle. Czesław udaje, że nie wie? A przecież każdy przedszkolak …
  Proboszcza w Oświęcimiu – skoro już poruszyłeś ten temat – chętnie zapytałbym natomiast: gdzie jest ksiądz Szymon C?

 26. A generalnie, należałoby się spytać któregoś oświęcimskiego proboszcza, czy wypowiadał się krytycznie na temat ostatnich transferów do Chicago Bulls, i czy w związku z tym burmistrz Chicago wyraził kategoryczny sprzeciw.

 27. @Tutejszy żyd Sam głupim wpisem wystawiłeś sobie laurkę, bo przecież druk kasy jest faktem, znanym nawet licealiście.

 28. Poza tym zatruwamy wodę w studniach, a nasi lekarze podają wam truciznę w pigułkach zamiast lekarstw. Jesteśmy jednocześnie i komunistami (którzy chcą wykończyć kapitalistów) i kapitalistami (którzy chcą wykończyć komunistów).
  Zapomniałem: porywamy też chrześcijańskie dzieci i przerabiamy je na macę.

 29. @Tutejszy Co wy Żydzi robicie w katakumbach to wasza sprawa, za wyjątkiem prawa do druku światowej kasy, którą macie prawem kaduka.

 30. „Burmistrz Janusz Chwierut i lokalni mieszkańcy dzisiejszego Oświęcimia”. W jednym zdaniu: 1 błąd merytoryczny i 2 rażące nieścisłości. Kto to pisał? Czy oni w ogóle czytają dokumenty, które podpisują?

 31. Eugeniuszu to nie jest koniec. Z czasem znajdzie się kolejny rabin, który zaatakuje Polaków. To co się stało to jest powtórka z 1995 roku. Wtedy to rabi Weiss skakał przez płot i próbował nam układać życie. Na szczęście są to wyjątki, ale łyżka dziegciu jest w stanie zniszczyć beczkę miodu.

 32. Widzisz Czesławie, my Żydzi nie mamy swojego papieża. Mamy natomiast Radę Mędrców Syjonu, która zbiera się corocznie w paryskich katakumbach i zastanawia się jakby tu rządzić światem. Dziwię się, że o tym nie wiesz. Przecież każdy porządny antysemita wysysa taką wiedzę z mlekiem matki.

 33. @Tutejszy Czekam na odpowiedź twojego szefa, który Rabin jest dla niego ważniejszy.

 34. Kto dał pozwolenie niemcom na wybudowanie centrum handlowego w miejscu, gdzie żaden polak pozwolenia nie dostawał?

 35. Naczelny Rabin przemówił, causa finita. Moim zdaniem, mądrze przemówił. I koniec z tym tematem, bo żenujące to wszystko było. Dajcie już ludzie spokój…

Send this to a friend