Informacje

POWIAT. Policjanci ruszyli z pomocą seniorce

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy  75 – letniej, niepełnosprawnej  mieszkance Oświęcimia,   po sygnale od ratownika z „Małopolskiego Tele-Anioła”. 

W nocy z wtorku na środę (11/12.08) tuż po godzinie 23.00 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji  został powiadomiony przez krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potrzebie podjęcia interwencji w jednym z oświęcimskich mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że ratownik  realizujący zadania w ramach programu „Małopolski Tele – Anioł”,  otrzymał sygnał alarmowy od niepełnosprawnej seniorki, która spadła z łóżka i nie może samodzielnie się podnieść.

Najbliżej miejsca zamieszkania  starszej pani znajdowali się policjanci ogniwa patrolowo interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Następnie weszli do mieszkania i odnaleźli seniorkę leżącą obok łóżka. Ustalili, że w wyniku upadku kobieta,  nie doznała żadnych obrażeń ciała, w związku z tym przenieśli ją na łóżko.

Przypominamy, że w związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, samotni seniorzy lub osoby niepełnosprawne, które pozostają w domach, również mogą liczyć na pomoc Policji. Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej komendy lub w aplikacji „Moja Komenda” lub  telefonicznie poprosić o pomoc oficera dyżurnego danej jednostki Policji. Dzielnicowy lub dyżurny, po otrzymaniu zgłoszenia powiadomi odpowiednią instytucję.

Apelujemy również do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, czy w sąsiedztwie starsza, samotna lub niepełnosprawna osoba potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon do służb, aby jej pomóc.

Ważne informacje o projekcie „Małopolski Tele-Anioł”.

Przypominamy, że samotnie mieszkającego, niesamodzielnego seniora lub samotnie mieszkającą, niesamodzielną osobę niepełnosprawną można zgłosić do programu „Małopolski Tele – Anioł”. W tym celu wniosek należy złożyć w Departamencie  Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.  Szczegóły programu „Małopolski Tele-Anioł”:  

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend