Informacje

OŚWIĘCIM. Sprzedawał papierosy „spod lady”

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali   52 – letnią mieszkankę Oświęcimia podejrzaną o sprzedaż wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia i bez polskich znaków akcyzy.  W punkcie  handlowym funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek nielegalnych papierosów.

Wczoraj (20.08.2020) Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z punktów handlowych na terenie Oświęcimia sprzedawane są wyroby tytoniowe niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy. W związku z poczynionymi ustaleniami funkcjonariusze przystąpili do działania i przeszukali podejrzany punkt handlowy gdzie ujawnili, nielegalny asortyment w postaci  kilkudziesięciu paczek papierosów rożnych marek pochodzących najprawdopodobniej z Ukrainy. Policjanci zatrzymali 52 – letnią ekspedientkę  i zabezpieczyli  nielegalny towar.

Podejrzana o przestępstwo akcyzowe kobieta wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe   naraziła skarb państwa na straty,  za co grozi grzywna oraz  przepadek zabezpieczonych wyrobów.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Tak sobie myślę, hotinie: skorzystaj ze słownika zanim strzelisz byka:)

Send this to a friend