Informacje

OŚWIĘCIM. Sprzedawał papierosy „spod lady”

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali   52 – letnią mieszkankę Oświęcimia podejrzaną o sprzedaż wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia i bez polskich znaków akcyzy.  W punkcie  handlowym funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek nielegalnych papierosów.

Wczoraj (20.08.2020) Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z punktów handlowych na terenie Oświęcimia sprzedawane są wyroby tytoniowe niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy. W związku z poczynionymi ustaleniami funkcjonariusze przystąpili do działania i przeszukali podejrzany punkt handlowy gdzie ujawnili, nielegalny asortyment w postaci  kilkudziesięciu paczek papierosów rożnych marek pochodzących najprawdopodobniej z Ukrainy. Policjanci zatrzymali 52 – letnią ekspedientkę  i zabezpieczyli  nielegalny towar.

Podejrzana o przestępstwo akcyzowe kobieta wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe   naraziła skarb państwa na straty,  za co grozi grzywna oraz  przepadek zabezpieczonych wyrobów.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Tak sobie myślę, hotinie: skorzystaj ze słownika zanim strzelisz byka:)

  2. Na va bank doniósł na ekspedientkę jakiś PiSowiec,widząc długą kolejkę biednych POwców,którym Prezydent RP nie obniżył zaciągniętych rat bankowych we CHF na swe wymażone i wypasione domki z dala od plebsu i beneficjentów 500+,300+,13-i 14 emerytury,czy młodych do 26 roku życia zarabiających bez podatku PiT.

Send this to a friend