Informacje

OŚWIĘCIM. Stalker z zarzutami, zakazem zbliżania i kontaktowania się

Policjanci z oświęcimskiej Komendy Policji postawili zarzut nękania 40 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, natomiast prokurator chroniąc pokrzywdzoną przestępstwem,  zastosował wobec podejrzanego zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzoną, a także policyjny dozór.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji przez kilka tygodni prowadzili sprawę zgłoszoną przez 38 – letnią mieszkankę Oświęcimia, której kłopoty zaczęły się w maju br. kiedy oficjalnie zakończyła znajomość ze swoim partnerem. 40 – latek nie pogodził się z decyzją kobiety i zaczął ją nękać telefonami, esemesami,  listami. Mężczyzna śledził ją i nachodził w miejscu zamieszkania, a także w miejscu pracy. Podejrzany swoim zachowaniem wzbudził u kobiety strach oraz poczucie zagrożenia.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że pokrzywdzona stała się ofiarą nękania ze strony byłego partnera  w związku z powyższym został mu przedstawiony zarzut nękania. Dodatkowo, aby chronić osobę pokrzywdzoną tym przestępstwem  (w dniu 22.08.2020) prokurator, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, policyjny  dozór oraz poręczenie majątkowe.

Stalking to uporczywe nękanie i prześladowanie osoby, za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Szanowni Państwo! Istnieje i nasilił się w tych czasach stalking samotnych kobiet „polujących” na, jak im się wydaje, zamożnych, żonatych mężczyzn, którzy ich nie chcą, a raczej stalking ten stosowany jest wobec żon tych panów, żeby wszelkimi sposobami zdobyć faceta – czytaj kasę i lekkie życie / jak się im wydaje!/. Tylko te żałosne ofiary, mowa o „polujących”, NIE WIEDZĄ W CO SIĘ PAKUJĄ! PRAWDA ŻONY??????????…. Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada! CO SIEJESZ, TO ZBIERZESZ!

  2. Choć miałem wątpliwości to miałem pana @hotina za kontrowersyjnego ale jednak coś wnoszącego interlokutora , ale po komentarzu na temat artykułu wątpliwości muszę rozwiać. Nękanie i stalking to jedno z bardziej ohydnych przestępstw tych czasów i robienie sobie z tego zabawy tekstami „Ech te kobiety.. ” to jakby cytować „klasyka” który wyrażał zdziwienie ze kobietę najstarszego zawodu świata można skrzywdzić.

  3. Widać, że Hotin ma problem z kobietami, skoro w takim wypadku oskarża Bogu ducha winną kobietę.
    To już wiemy skąd to zgorzknienie, frustracja i gorycz u Pana.

Send this to a friend