Informacje

OŚWIĘCIM. Samorządowcy z powiatu oświęcimskiego poparli Marka Sowę

Symbolicznym poparciem samorządowców z powiatu oświęcimskiego swoją kampanię wyborczą rozpoczął Marek Sowa, poseł Koalicji Obywatelskiej.

W poniedziałek na Rynku Głównym w Oświęcimiu rękę Sowy uścisnęli: Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia wraz ze swoimi zastępcami, Mirosław Smolarek wójt gminy Oświęcim oraz Andrzej Skrzypiński starosta oświęcimski. Nie zabrakło również radnych samorządowych. Marek Sowa oraz Dorota Niedziela otwierają listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej w swoim okręgu.

Merytoryczną osią kampanii Marka Sowa jest tzw. „Pakiet Sowy”. Oto najważniejsze postulaty wyborcze kandydata.

 

Pakiet Sowy

 

Foto: Facebook.com

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

69 komentarzy

 1. Pan Bochenek nie dał ze swoich tylko z budżetu państwa .To się nazywa kupowanie głosów wyborczych. Przez 8 lat nic dla mieszkańców Oświęcimia nie zrobił. Przez 8 lat Państwo dofinansowało tyklo 10% (około 8mln.)do budowy szkoły specjalnej na zasolu resztę 90% musiało finansować Starostwo powiatowe w Oświęcimiu. (około 70mln.)

 2. Z tego co na razie zaproponowała partia p. Sowy jako swój program to są trzy punkty. Wszystkie niestety dotyczą innych czynności seksualnych. 1 na J, 2 na W, 3 na P. Trochę mało.

 3. „dla swoik Janusz” – Demokracja polega na wolności wyboru. Jeśli większości Polaków spodoba się masowe rozdawnictwo socjalne kosztem pracujących jeszcze + dodruki pieniędzy potrzebnych na „rząd da”, to pis mimo postępującej rujnacji gospodarki po raz trzeci wybory wygra. Wtedy pozostanie:
  1. postawić na robienie kariery poprzez intensywne lizanie tyłka władzy. Wcale nie takie trudne. Trzeba będzie tylko odwiesić na kołek takie przebrzmiałe jak widać wartości, jak uczciwość, pracowitość, poszanowanie prawdy i zastąpić je kłamstwem, kopaniem dołków, lizusostwem, dewocją na pokaz, itd. Tak też można.
  2. jeżeli ktoś mimo wszystko nie będzie mógł tego znieść, pozostanie przećwiczona za komuny „emigracja wewnętrzna”. Albo realnie wyjazd gdzieś na Zachód na stałe.

  Co tam jeszcze piszesz? Aha:
  „1) demokracja jest dotąd dopóki jest tak jak wy (tj. PO i UE) chcecie, dopóki naród głosuje na tych których wy wskazujecie, jeżeli wygra ktokolwiek inny to już nie są to wybory demokratyczne i należy je unieważnić lub siłowo odebrać władzę tym którzy wygrali” – no przecież Kaczyński gdy seryjnie przegrywał wybory do 2014 wielokrotnie publicznie twierdził, że „zostały sfałszowane”. Przestał tak twierdzić, gdy w 2015 wybory wygrał. Skleroza pisiorku?

  „2) jak uważnie przeczytasz mój wpis to ja cię nie obrażałem, natomiast ty już nie mogłeś wytrzymać” – pisiorek brzmi pieszczotliwie. O niebo przyjemniej lepiej niż inwektywy rzucane przez Kaczyńskiego i jego przybocznych. I przypomnij sobie kto zaczął. Od „zdradzieckich mord” na przykład. To co, mieliśmy dać się przez was ciągle obrażać? Ciągle nadstawiać drugi policzek? Więc informuję cię, że nadstawianie drugiego policzka już mi się znudziło.

  Słabe te twoje obelgi. Następnym razem bardziej się postaraj.

 4. Sowa jest nasz człowiek,a Bochenek to jakaś przybłeda chyba z Wieliczki. Pisowcy nie mają w Oświęcimiu nikogo na poziomie żeby mógł konkurować z Sową

 5. Drogi ZOBI coa piernik do wiatraka Bochenek do Sowy i jego kampania w . Może jesteś od soku z kwaka.

 6. a pis jest dobry da małym dzieciom laptopy może smartfony, tablety itp…………… co jest pierwszym krokiem do uzależnienia dziecka – kosmos

 7. A co zrobił Pan Bochenek dla Oświęcimia tyle lat przy korycie nic kompletnie nic. Będzie pewnie 1 z naszego okręgu wyborczego.

 8. Co zrobił Sowa dla Oświęcim nic a tyle lat przy korycie. Za to obsadził kolesi i braciszka w spółkach oto intratne stanowiska. Rodzice straszą dzieci Sowy plakatem że zabierze 500+ .

 9. Do małpy: Miałeś pisać o Weberze a nie o Kaczyńskim. O Weberze da się napisać tyle dobrego co o programie wyborczym PO – czyli nic, więc twój wpis jest tradycyjnie o tym o czym na wiecach wyborczych mówi PO – czyli o tym jaki to Kaczyński jest straszny, a PiS niedobry.
  Z tego co piszesz wnioski są dwa:
  1) demokracja jest dotąd dopóki jest tak jak wy (tj. PO i UE) chcecie, dopóki naród głosuje na tych których wy wskazujecie, jeżeli wygra ktokolwiek inny to już nie są to wybory demokratyczne i należy je unieważnić lub siłowo odebrać władzę tym którzy wygrali
  2) jak uważnie przeczytasz mój wpis to ja cię nie obrażałem, natomiast ty już nie mogłeś wytrzymać („Pisiorze”) co już macie w tym PO wpojone we krwi, aby przeciwników w dyskusji która miała być merytoryczna obrzucić inwektywami i wulgaryzmami. Widocznie inaczej nie potraficie, więc nadrabiam zaległość i przepraszam za wcześniejsze niedopatrzenie: małpo – ty POkraku, ty POpaprańcu, ty POczwaro, ty POpierdułko (tych wulgarnych oszczędzę czytelnikom aby nie zniżać się do poziomu tych z ośmioma gwiazdkami na koszulkach)

 10. „nie załapał o co w tej demokracji chodzi” – oczywiście, że załapał. Demokracja oznacza wolny wybór: chcesz głosować na indywidua w rodzaju Kaczyńskiego – proszę bardzo. Jego program jest już dokładnie znany:
  1. drukuje lub zapożycza Polskę na setki miliardów złotych, część z tego rozdaje jako socjal swojemu betonowemu elektoratowi (klasie próżniaczej), część pozwala kraść swoim wspólnikom, a część marnuje na bezsensowne inwestycje.
  2. kreuje się na superpatriotę, a gdy ktoś zaczyna się zastanawiać dlaczego towary w sklepach podrożały dwukrotnie i dlaczego szlag trafił oszczędności życia tego ktosia, Kaczyński wskazuje winnego – wroga. Wrogami są „zdrajcy”, „spiskujący Niemcy” oraz „idąca na ich pasku Unia Europejska”.
  3. dysponując nieograniczonymi środkami na propagandę robi ludziom pranie mózgu, Kaczyński powtarza w kółko te same slogany licząc na to, że przynajmniej część (tych głupszych) w nie uwierzy.
  Więc czy takiemu Weberowi musi się Kaczyński podobać? Nie musi. Czy koniecznie powinien chcieć z nim współpracować? Też nie. Czy może czuć odrazę do metod Kaczyńskiego? Jasne, że może. Weber może też nie chcieć współpracować z Łukaszenką, choć nie obraża i nie jest wrogiem narodu białoruskiego.
  Na tym właśnie pisiorze polega demokracja.

 11. małpo, może na objaśnisz dlaczego taki europejski demokrata jak Manfred Weber który zawsze chce bronić demokracji i praworządności nie załapał o co w tej demokracji chodzi? Skoro uprawnieni do głosowania w danym kraju UE w wolnych demokratycznych wyborach wybierają większością głosów partię która tworzy rząd, to dlaczego on próbuje nieustannie ingerować w demokrację w Polsce mimo iż nie ma tu prawa do głosu wyborczego? Dlaczego już przed kolejnymi wyborami zaznacza z którą partią w Polsce będzie współpracował w UE a z którą nie i próbuje wpłynąć na wyborców w Polsce? Czy demokracja wg Webera ma polegać na tym że wygrać ma w PL ta partia której on jako Niemiec jest zwolennikiem bo w przeciwnym razie wyboru Polaków nie uzna? Przecież to jest ewidentna „demokracja kontrolowana” przez Brukselę (a tam Putin ma dobrze osadzonych agentów)

 12. stop chamskiej i prymitywnej moderacji w tym temacie !!! Czytają „to” jeszcze jacyś normalni ludzie???

 13. @,hotin

  Byczku. Popracuj nad pamięcią. Przecież to twoje słowa na temat PiS.
  Internet nie zapomina… Na, na, na…

 14. Bracia Homa czekali na osobiste zaproszenie przez Sowę. Zaproszenie nie doleciało, Homy też.

 15. Hu……,Hu…….,a może CHu……..,CHu……..- Kiedyś mówiło się,-,,na mydło do Bobrku” dziś zamieniono to na Glin [Al] równierz się topi.

 16. @hotin

  Spoko – możesz dla nie swoich.
  Łap hasło:
  Kradnie – ale się dzieli….

 17. Tak można bez końca panie Tus. A elektrownia w Ostrołęce, samochód elektryczny, mieszkanie +, wybory kopertowe, respiratory, „te pieniądze im się należały”, Kuchciński Airlines, San Escobar…

 18. Małpa co ty p…….sz! Napiszmi jak by było w Polsce gdyby ryży nie wybudawał rury z Norwegi,gazoportu bez armii ,i popierał wojnę na Ukrainie ,bo jak nie to kacap by pozakręcał wszystko ,tunel pod Świną, bez autostrad bez S-ów bo slawek dalej by kradł i chował siano w nogach od mebli,kluzik powiedziała nie ma kasy dla nauczycieli ,arlukowicz nie ma kasy na służbę zdrowia ,ryży z…..ł OFE, a miał z…..ć ZUS i lasy państwowe i co jeszcze?

 19. Małpo a to nie czasem Tusk proponował jeszcze większe rozdawnictwo? 1000 plus od czerwca 2023, kredyt 0% na mieszkanie itd. Czy to nie PO głosowało ramię w ramię za wszystkimi proinflacyjnymi ustawami? Gubisz się lizusie.

 20. Obywatelu – naiwnością jest domagać się od polityków aby byli takimi, jakimi w naszym mniemaniu być powinni. Wskaż mi kraj gdzie tacy się rodzą. Co najwyżej możemy głosować na „tych lepszych” i pokazać środkowy palec „gorszym”. Co mimo wszystko ma sens.

  Mamy do wyboru w praktyce: albo pisowski model populistyczno – autokratyczny (coś pośredniego między Orbanem a Łukaszenką), albo model w oparciu o konsensus sił demokratycznych: konserwatywno – centrowo – socjalistycznych, tak jaki w większości jeszcze krajów UE i w Ameryce Północnej.

  Być może mamy jeszcze wybór. Albo już nie. Prawdopodobnie nachalna propaganda oparta o piarowskie sztuczki i masowe rozdawnictwo pieniędzy w zupełności wystarczą do utrzymania się pisu u koryta przez długie jeszcze lata.

  W Argentynie inflacja wynosi cos ze 120% i ciągle rośnie, ceny szaleją, lud biednieje. Ale – co ciekawe – społeczeństwo wcale nie protestuje, ponieważ uwierzyło, że źle nie jest z powodu pisopodobnej polityki gospodarczej i rozkradania przez posopodobną nomenklaturę majątku narodowego . Społeczeństwo wini za wszystko tzw. zagranicę i antyargentyńskie spiski, bo taką papkę im wkłada do głów codziennie państwowa telewizja.

 21. Cała polska polityka to nic innego jak zgniły moralnie spęd „starych dziadów”. Beton. Całe to towarzystwo, od lewa do prawa, tkwi w polityce bo to dla nich całkiem przyzwoite źródło dochodu. Ameryki nie odkryłem. Od momentu transformacji kradną, kombinują i mordę sobie wycierają wartościami. Czy którkolwiek z ekip rządzących szła do wyborów z zamiarem wprowadzenia jakiś rewolucyjnych zmian? Np. odchudzenia parlamentu, wprowadzenia obowiązku wyborczego, uszczelnienia systemu wydawania publicznych pieniędzy na każdym szczeblu? Nie! Mamy tyle dziedzin, które są niedofinansowane, które mogłyby lepiej funkcjonować. Drodzy Państwo, niestety taką mamy jakość w polityce i takim naiwnym narodem jesteśmy. Zmuszeni jesteśmy do głosowania na miernoty a nowoczesności w sposobie zarządzania państwem brak.

  Nie jestem zwolennikiem PIS-u, KO i całej reszty. Raczej jestem wkurzony na zmarnowany czas. Zero nowoczesności, zero czerpania z mechanizmów, którem dobrze funkcjonuję w świecie. Eksponowanie „narodowego”, „katolickiego” itp. Ciemnogród!

  Pan Sowa głosi zwykłe populistyczne hasła w programie. Diagnozę wszyscy znamy. Gdzie konkrety rozwiązania tych problemów? Demografii Pan nie oszuka. Jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. Podobnie jak cała Europa. Że służba zdrowia niedofinansowana i kiepsko zarządzana – tak, od dziesięcioleci. Skróci Pan kolejki? Jak pytam. Invitro finansuje wiele samorządów. Odpolitycznicie szkołę? Wow! Dacie podwyżkę nauczycielom? Wow. Biedują odkąd pamiętam. Zresztą nie jedyni. Tak Panie Sowa – praca musi się opłacać! Jak Pan sprawi żeby Polacy zarabiali więcej? Produkujemy świetne okna, meble, wydobywamy węgiel i co? Montujemy dla zachodnich koncernów za pół darmo – stąd u nas inwestują. Jakiem innowacyjne w świecie technologię posiadamy? Naprawicie bałagan prawny po PIS-ie? Będziecie ich karać i rozliczać? Sukces! I dlatego mam na Pana oddać głos? Słaby ten program. Ale proszę się nie martwić! W tej słabiźnie nie jest Pan odosobniony.

 22. Małpa jak czują się nasi towarzysze wydymani przez tuska i kolodziejczaka ?

 23. Co tu się dzieje! Nawet hotin jest na pasku Niemiec.

  ?

  No przecież napisał, cytuję: „Für Deutschland…….”.

 24. Donald Tusk pozwał TVP, Danutę Holecką i Jarosława Olechowskiego za przypominanie jego słów „fur Deutschland”, które miały niszczyć jego wizerunek. Lider PO domaga się m.in. przeprosin i wpłaty pieniędzy na cel społeczny.
  „Wiadomości” TVP uderzając w Donalda Tuska, często wykorzystywały wypowiedziane przez byłego premiera i słynne już „fur Deutschland”. Na sytuację zareagowała nawet Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która upomniała publicznego nadawcę za wykorzystywanie wyrwanych z kontekstu słów Tuska, które padły podczas zjazdu niemieckiej partii CDU.
  Od dłuższego czasu w TVP nie pojawiają się materiały z byłym premierem mówiącym po niemiecku. Internauta o pseudonimie „Flash”, który wyłapuje wszystkie powtarzające się schematy w programach, wyliczył pod koniec sierpnia 2022 r., że w głównym wydaniu programu informacyjnego telewizji publicznej wypowiedź Tuska, w której użył słów „fur Deutschland”, pojawiła się 152 razy.

 25. Tak hotinie, zapamiętamy te kłamliwe pisowskie stado.
  Zrozumiałeś co powiedział ten Weber, czy nie bardzo ci się udało?

 26. Kolejny niemiecki europoseł tj Daniel Freund domaga się wstrzymania jakichkolwiek pieniędzy z UE dla Polski. Mówi on, że zobaczy czy mechanizmy które obecnie stosują wobec Polski działają tzn czy na jesień przegra PiS. Wskazuje on, że europa powinna brać czynny udział w dyskusjach wyborczych w Polsce.

  Macie jeszcze jakiekolwiek złudzenia, że jedynym celem działań zachodnich sąsiadów jest doprowadzenie do stworzenia rządu w Polsce wedle uznania niemieckich zaborców? Nie interesuje ich, że większość obywateli polskich popiera PIS. Oskubią nas z należnych pieniędzy aby tylko polski chłop się ugiął pod niemieckim butem i zaczął słuchać rozkazów

 27. Małpa dlaczego zlod,ieje i łapówkarze chowają się za imunitetami?Pamiętajcie wg kolodziejczaka macie świńskie ryje i skończycie na tacy!

 28. Polak ma pracować za grosze do śmierci na rzecz Niemieckiego Pana! Nic się nie zmienił ten obraz od 1939 roku.

 29. PO by spokojnie wygrało wybory jak by zmniejszyli wiek emerytalny kobiety – 50 lat mężczyzni – 55 lat (oczywiście wliczając odpowiedni staż pracy )

 30. fajnie mówi ale gorzej z realizacją programów wyborczych obiecanki cacanki a głupiemu ………jak to przed wyborami . A po wyborach to już ……………………..

 31. Tak się robi w popapranej Polsce kariery. Na CPN-ie w Bobrku paliwa nie umiał dobrze nalać ten Nikodem Dyzma

 32. Do pisiora o tysiącu nicków:

  Manfred Weber, polityk bawarskiej CSU i szef Europejskiej Partii Ludowej (EPL), udzielił w niedzielę (6.8.2023) wywiadu niemieckiej telewizji ZDF, po którym znowu „zawrzało”. Ale zawrzało tylko w polskich mediach i w komentarzach polityków PiS w mediach społecznościowych.

  W trwającym pięć i pół minuty wywiadzie odnosił się przede wszystkim do możliwości współpracy CDU w parlamencie europejskim z prawicowo-populistyczną „Alternatywą dla Niemiec” (AfD) oraz częściowo podobną „Bracia Włosi” premier Giorgi Meloni.

  Wymienił trzy podstawowe cechy programowe partii, która dla CDU może być partnerem:
  1. musi być za Ukrainą walczącą z Rosją,
  2. musi chcieć kształtować Europę, „a nie ją likwidować – jak tego właściwie chce AfD”.
  3. musi przestrzegać praworządności, zatem CDU nie chce współpracować np. z działaczami PiS, „którzy systematycznie atakują państwo prawa i wolne media”.

  „Każda partia, która te trzy pryncypia akceptuje, może być demokratycznym partnerem EPL – podkreślił. „I wszyscy inni, którzy tego nie przestrzegają, jak niemiecka AfD, Le Pen we Francji czy PiS w Polsce, są dla nas przeciwnikami i będą przez nas zwalczani”. Wymieniając te ugrupowania, Weber odnosił się do „politycznej konkurencji” i użył słowa „przeciwnik” (niem. Gegner).

  Coś się nie zgadza pisiorki? Więc dlaczego kłamiecie twierdząc, że w swojej wypowiedzi „Weber atakuje Polskę” i „Niemiec nie będzie uczył Polaków demokracji” itp.?

 33. Prezydent Oświęcimia wierny swojemu stylowi: „polish cocktail dress code” tzw. prawdziwy Janusz.

 34. I wszystko jasne ! Byle do żłobu i dalej rozkradac i niszczyć Polskę! A kolodziejczak?

 35. Podobno Paweł Jezierski z Pawlem Kobieluszem swoją inaugurację łakną zorganizować w Karmie Zaborzanka? To doskonała decyzja.

 36. Oddany głos na Marka Sowę jest gwarancją przyszłej kariery zawodowej.

 37. Osobiście pana Marka Sowy nie popieram
  i radzę innym, aby to samo zrobili.

 38. Dobrze, że też pojawił się Leszek Szuster, przypuszczalnie jako jedyny najlepiej rozumie sens słów Manfreda Wenera.

 39. Do Andrzeja Saternusa burmistrza Chełmka trzeba mówić tylko po polsku, ewidentnie widać, że nie zrozumiał wyborczego dresscodu.

 40. A gdzie bracia Michal i Kazimierz? Gratulacje że nie przyszliście na ten cyrk. Gratuluje odwagi.

 41. W jaki sposób poseł Sowa pomógł pracownikom starostwa powiatowego i urzędu miasta w walce o godne zarobki? Gdzie wtedy był? Teraz zbiera uściski dłoni od Starosty i Prezydenta Oświęcimia, ale nie miał na tyle odwagi i mocy aby zadziałać coś w sprawie zarobków urzędników. Wtedy Oświęcim go nie widział. Dlatego nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje na tego człowieka. Jego słowa nie współgrają z jego działaniami.

 42. Jak widać wydarzenie cieszyło się OGROMNYM zainteresowaniem wśród mieszkańców! Z tego co można usłyszeć od mieszkańców to mają już dość gęby tego posła wyskakującej z każdego zakamarka miasta i powiatu. Niektórzy boją się otworzyć lodówkę bo i z tamtąd sowa zahuka.

 43. Brawa dla p. Bojarskiego za rozsądek! Szacunek że nie brał z tym żenujacym wydarzeniu udziału.

 44. Nie widziałem tam Bojarskiego – najwyraźniej nie chciał firmować swoim nazwiskiem tego kabaretu …i za to chłopa szanuję !

 45. Marcin – i w ten sposób pozwolisz zagłosować za siebie kościółkowym dewotkom. Bo one na pewno do wyborów pójdą. Do tego się to sprowadza.

 46. No chyba padnę! Praca musi się opłacać? Serio? Co na to urzędnicy w urzędzie miasta i starostwie? Gdzie był p. Sowa jak pracownicy protestowali. Żenujące.

Send this to a friend