Kultura, Wideo

OŚWIĘCIM. Premierowy pokaz filmu Piotra Struczyka pt. „Kataryniarz”

Ponad sto osób wystąpiło w filmie „Kataryniarz” Piotra Struczyka L.F. Produkcja zrealizowana z dużym rozmachem – jak na film amatorski – będzie miała swoją premierę na dużym ekranie Oświęcimskiego Centrum Kultury w sobotę 28 października o godz. 17-tej.

Film „Kataryniarz” opowiada o przemianie człowieka. Zdjęcia były realizowane w okolicach Oświęcimia, ale głównie w pałacu w Rajsku, w maju i czerwcu br. W głównych rolach wystąpił Marek Wawro i Piotr Seremak. Marek Wawro, emerytowany nauczyciel muzyki, udziela się w teatrze amatorskim działającym w brzeszczańskim domu kultury. Ma bogate doświadczenie sceniczne. Natomiast Piotr Seremak pierwszy raz w życiu stanął przed kamerą w charakterze aktora, ale z nowym zadaniem poradził sobie doskonale. Film napisał i wyreżyserował Piotr Struczyk L.F. kojarzony z Amatorskim Klubem Filmowym „Chemik” w Oświęcimiu od prawie trzydziestu lat. Aktualnie prowadzi własną firmę produkcyjną STUDIO Struczyk L.F. W filmie „Kataryniarz” wystąpiło ponad stu aktorów, epizodystów i statystów w różnym wieku.

Premiera obrazu odbędzie się w sobotę 28 października o 17:00. Czas trwania filmu to 51 min. WSTĘP WOLNY.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

  1. Byłem nigdy więcej, dno dna ,dzieci masz rację są mądre, a los ,no cóż. Reasumując beztalencie, dobrze że państwo nie łoży na taki chłam .Czysta postać frustracji!
    .

  2. Autorowi wszystkich negatywnych komentarzy oznajmiam, że Powiat Oświęcimski sfinansował mniej, niż 8% kosztów produkcji, gdyż przeznaczył na ten cel 500 zł brutto. Procent ten byłby jeszcze mniejszy, gdyby aktorzy pobierali gażę. Podaję tę informację, ponieważ jest ona jawna.

    Równocześnie proszę, abyś nie wykorzystywał dzieci z sierocińca do leczenia własnej frustracji. Napisz sobie jeszcze kilka razy, że mój film, którego nie widziałeś, jest chłamem, ale dzieci zostaw w spokoju. Los wystarczająco okrutnie je doświadczył.

  3. Kupcie dzieciom zeszyty i kredki do domu dziecka a nie wyrzucać pieniędzy,y w błoto !

Send this to a friend