Informacje

OŚWIĘCIM. Rząd nie przyznał miastu dofinansowania

Nowoczesny kompleks oświatowy, który ma powstać na osiedlu Stare Stawy nie znalazł się na ogłoszonej niedawno liście inwestycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto wnioskowało o 9 mln zł na realizację tego projektu. – Ponad 4 mld zł decyzją premiera zostało rozdzielone według klucza partyjnego. Przyznano je samorządom, w których rządzą politycy z Prawa i Sprawiedliwości lub z nimi sympatyzujący. Tylko w samej Małopolsce niektóre samorządy otrzymały nawet po 20 mln zł zł, podczas gdy prawie 90 samorządów zupełnie pominięto –  mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. W powiecie oświęcimskim wsparcie otrzymały Brzeszcze i Zator, a w powiecie chrzanowskim jedynie Alwernia.

Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnego obiektu edukacyjnego, który zapewni opiekę maluchom, a matkom umożliwi powrót do pracy. – Mimo wielokrotnych deklaracji rządzących, że priorytetem jest  polityka prorodzinna i zadania związane z aktywizacją zawodową młodych matek nasz projekt został odrzucony. To jest skandaliczna sytuacja, gdy nie ma jasnych reguł i decyzje mają jedynie charakter uznaniowy, a najważniejszym kryterium jest przynależność polityczna. Mechanizm podziału pieniędzy w ramach funduszu wzbudził ogromne protesty i niezadowolenie w środowisku samorządowców. Pominięto i skrzywdzono przede wszystkim mieszkańców, którzy  oczekują na takie społeczne inwestycje – podkreśla prezydent.  I dodaje, że zapotrzebowanie na żłobek w Oświęcimiu jest ogromne. W placówce opiekuńczej przy ulicy Czecha jest spora kolejka oczekujących na miejsce.

Miejski samorząd  chce wybudować żłobek wraz z przedszkolem na osiedlu Stare Stawy, które dynamicznie się  rozwija i gdzie przybywa nowych mieszkań w budynkach Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Ma gotowy projekt budowlany oraz niezbędne pozwolenia. Inwestycja ma kosztować 12,7 mln zł. Składając wniosek do rządowego programu miasto liczyło na dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości przedsięwzięcia, czyli prawie 9 mln zł. – Bez wsparcia z zewnątrz nie podołamy budowie żłobka i przedszkola z własnych funduszy. W tej sytuacji będziemy musieli przesunąć termin realizacji i szukać innych źródeł finansowania – wyjaśnia.

W piętrowym budynku obok przestronnych sal do zabawy i wypoczynku zaprojektowano odrębne kuchnie dla maluchów i przedszkolaków,  jadalnie, szatnie oraz zaplecze sanitarne dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych. Żłobek i przedszkole będą miały odrębne wejścia. W budynku znajdą się pomieszczenia administracyjne. Nowa placówka oświatowa będzie miała zaplecze rekreacyjne wraz z ogrodem oraz parking.

Obiekt będzie ciekawy architektonicznie. Zaprojektowano w nim rozwiązania z myślą o niepełnosprawnych dzieciach.

UM Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

74 komentarze

 1. Nie wiedziałem, że tajny agent Kazimierz poszedł na rynek, żeby podsłuchiwać. Pewnie zresztą kłamie, jak to zwykle dobra zmiana. A do polskiego kościoła pedofilnego – rzeczywiście nie ma po co chodzić.

 2. Jak prezydent krzyczał na rynku wy……ć, to go widać usłyszeli. Ciekawi mnie czy w Święta uda się do Kościoła i złoży rączki czy usłyszy w progu wy….ć, a powinien.

 3. Jak to muzeum bohaterskich mieszkańców ziemi oświęcimskiej nie jest potrzebne?!!! Giną narody, które nie pamiętają o swojej historii. Jak co roku takie muzeum zwiedzi 100 milionów ludzi, to za 80 lat wszyscy na świecie dowiedzą się o bohaterstwie Polaków i gdy taki Polak pojedzie na wakacje np do Ekwadoru, to wszyscy Ekwadorczycy z szacunkiem powiedzą: ooo, Polak, czapki z głów.

 4. Bardzo dobrze że wam nie przyznali!!. Mniej wydawajcie na nikomu nie potrzebne muzea a więcej na potrzeby mieszkańców to będziecie mieć pieniądze na wszystkooo!!

 5. Do : ” Chamska holota o zdradzieckiej mordzie ” …. Szanowny Panie/Pani ( tu mam zawsze dylemat z kim ew. wymieniam poglądy i opinie na portalu na którym mieszkańcy kryją się pod tego typu Nickiem jak wyżej) nie mam zwyczaju obrażać się na mieszkańców , jestem ich przedstawicielem , więc… !? Po drugie niezbyt dobrze orientuję się Pani/ Pan w tym kogo ja reprezentuje w RM !? …. nie należy do zadnejjjjjj partii politycznej , więc cyt ” że nie wszyscy popierają pis ” , jest kompletnie NIE trafiony i proszę to przyjąć do wiadomości !!! … W tym okładaniu się „palami” pomiędzy zwolennikami tzw KO i PiS są jeszcze inni zdrowo myślący obywatele / mieszkańcy . Serdecznie pozdrawiam , życząc samych miłych i radosnych dni na przyszłość 🙂🙂👋🙂🙂👋 Ps : warto wrócić do rzeczowej dyskusji, bo temat jest ważny ! Dt rozwoju Naszego Miasta …..

 6. Brak argumentów zawsze prowadzi do obrażania się, frustracji a na końcu przemocy — w myśl zasady: kto głośniej krzyczy ten ma większą rację. Typowe dla przegranych. A skoro nie jesteśmy na ty to proszę się do mnie zwracać „panie wredny”.

 7. Radny obraził się na Polaków? Że nie wszyscy popierają pis? A powinni. Muszą. Przecież.

 8. StefanB ….. ( i wszystkich innych ) W punkt !!! , ja przestałem komentować, wyrażać opinie , proponować rozważania BO ??? …. właściwe każdy temat przekształca się w mało merytoryczną „pyskówkę” ….. pozdrawiam

 9. Szanowni państwo wyobrażcie sobie kolejne posiedzenie Rady Miejskiej, gdzie dyskusja na temat kolejnej lokalnej inwestycji zamienia się w podobną poniższej ,dyskusję na podobnie niezidentyfikowany temat. Upfff!

 10. Ja występuję przeciw każdej dyktaturze – faszystowskiej, czerwonej czy pisowskiej.
  Nie jesteśmy na ty!

 11. Właśnie obraziłeś tych co w 70-tym roku wystąpili przeciwko czerwonej dyktaturze. Gratuluję.

 12. w 1970 r. (właśnie minęła rocznica) stoczniowcy a w 1981 r. górnicy w kopalni „Wujek” też nie wykonywali poleceń milicji – czy to też była adekwatna i prawidłowa reakcja władzy? Czy teraz też na łamaniu rąk pokojowo protestującym ludziom ma się nie skończyć? Do czego ta władza się jeszcze posunie? Kibolom 11 listopada podczas zadymy jakoś nic nie połamali.

 13. do olo
  No i odezwał się PO-wski beton.
  Co do innych uwag to:
  Boli, że przejmuje się z powrotem za psie pieniądze sprzedany majątek, media itd to rzeczywiście bardzo boli. Co do TK to na własnej skórze przećwiczone mam jak mi odebrano moją własność a ten TK za rządów PO uznał to za zgodne z konstytucją. TV jest teraz pod kontrolą PIS, przedtem była tubą propagandową PO a jak się zmieni rząd to będzie jedynie słuszną prawdę mówiła po nowych myśli rządzących. I tyle czy się to komuś podoba czy nie.

 14. @wredny
  To nie jest żadna naprawa państwa a tylko chęć przejęcia instytucji państwowych aby służyły interesom tylko jednej partii. To zawsze się działo ale nigdy w takiej skali jak obecnie. Wiele instytucji państwowych przejętych przez PIS uległo degeneracji. Wystarczy spojrzeć np. na TVP (tak prymitywnej propagandy nie było od upadku komuny), ręcznie sterowaną prokuraturę i policję (ściga tylko przeciwników politycznych zawsze twierdząc że wszyscy są równi wobec prawa), Trybunał Konstytucyjny (pozostała atrapa bez jakiegokolwiek szacunku w środowisku prawniczym) i wiele innych.
  Z tym trybunałem to ciekawa sprawa, pomijam oczywistą kwestę „sędziów dublerów”. Ciekawe są te gwiazdy pisowskie które tam trafiły w ramach akcji „odkomuszania” . Pawłowicz, Przyłębska – działaczki Socjalistycznego Związku Studentów Polskich (przybudówki PZPR), Piotrowicz – PZPR, któryś z sędziów pracował w WSW.
  Reszta nie zapisała się do PZPR lub przybudówek tylko dlatego bo nie zdążyli (konstrukcję psychiczną myślę że mieli odpowiednią skoro pracują w tej atrapie) Zrobili więc karierę za następczymi PZPR czyli PIS. Jedynym kryterium ich wyboru nie był dorobek naukowy bo u większości z nich był mizerny lub żadny (Przyłębska) tylko lojalność wobec partii.

 15. K… kolejny pasztet. Pisowski rząd wysyła pocztą pulsoksymetry, która pobiera jedyne 81 złotych za przesyłkę. Nie mogą normalnie PP oddać kasy za wybory, to robią takie jaja. Szkoda tylko, że PiS płaci za to z naszych podatków. Ile jeszcze takich przekrętów?

 16. @wredny każdy ma coś za uszami. Jedni donosili, inni współpracowali. Jeszcze inni dla korzyści należeli do partii. Większość z ochotą chodziła na pochody i uczestniczyła w czynach partyjnych. Część była stachanowcami. Każdy próbował na swój sposób odnaleźć się w nowej rzeczywistości zafundowanej nam przez aliantów. W tym Stany Zjednoczone, które nas zdradziły. Problem w tym iż bardzo dużo było nadgorliwców. Podobnie jest teraz. Ja bym za żadną partię nie umierał. Zbytnie identyfikowanie może się źle skończyć. Inna sprawa, że kacyki partyjne w krótkim czasie dorobili się fortun (patrz Kowalski), a ciemny lud biedę klepie. Czesi i Niemcy potrafili ujawnić niewygodne dokumenty. Nasi lubią nimi pogrywać.

 17. Psucie państwa to było za PO a w jego obecnej naprawie i stabilizacji przeszkadzają tacy nieliczni jak przykładowy stefan.
  A tak nawiasem: dlaczego ten który jest przeciw temu rządowi to od raci PO-wiec a jak popiera działania to PIS-owiec. To już nie można być neutralnym i mieć swój pogląd na sprawy ???????

 18. Bzdurna dyskusja i nie na temat. Jednak wyszło przy okazji ,jak wielką można mieć satysfakcję z psucia i przeszkadzania. Nie cieszcie się zbytnio, Naród wystawi wam rachunek. Zegar tyka…

 19. Żeby zamknąć tą bzdurną dyskusję : Policja działa zgodnie z prawem i procedurami. Nie leje pałą na dzień dobry. Nie słucha się ich a wręcz przeciwnie, narasta agresja i prób siłowego zmuszenia ich do ustępstw. Niech więc nie płaczą, że gnaty są połamane. Jak by mnie ktoś próbował siłą do czegoś zmusić tez by zęby zbierał z chodnika. I tyle w temacie.
  A co do PO=PZPR to widzę, że temat się ładnie rozwija. W PIS-ie pewnie też nie jeden komuch się zaszył i „udaje greka”

 20. @wykształciuch jedenasty

  – Jan Kudrelek były SB-ek, którego Macierewicz zatrudnił w biurze prawnym Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

  – Piotr Wroński – były SB-ek, zatrudniony w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
  itd.

 21. @wykształciuch jedenasty lista pezetperowców w PiS-ie jest równie długa. A może nawet dłuższa. Do tego dochodzi Wolfgang, Balbina itd. 🙂 Jak chcesz dalej szukać, to sprawdź czy twoi rodzice nie popierali partii czynem społecznym lub nie byli stachanowcami. 🙂

 22. @PIS=PZPR
  drogi chłpocze (dziewczynko) albo osobo niebinarna ..
  odpowiedz (sobie) na proste pytanie , co łączy nastepujące osoby:
  1. Andrzej Rzepliński
  2. Michał Boni,
  3. Stanisław Jałowiecki
  4. Andrzej Olechowski,
  5. Zbigniew Ćwiąkalski,
  6. Barbara Kudrycka,
  7. Dariusz Rosati
  8. Iwona Śledzińska-Katarasińska.
  Zapomniałbym, mnie nie musisz odpowiadać, ja wiem. A lista jest znacznie dłuższa niż te osiem nazwisk.

 23. @wredny nie wiedziałem, że tow. sekretarze POP PZPR Piotrowicz, Marcin Wolski, czy były minister „od sprawiedliwości” Andrzej Kryże są w PO.

 24. No pewnie że u nas nikt nikogo (jeszcze) nie morduje. U nas na razie łamią ręce i biją metalowymi pałami. W Niemczech też nie mordowali zaraz po wyborach. Też najpierw bili pałami. To tak do przemyślenia. Ku przestrodze.

 25. No właśnie. Hitler doszedł do koryta z woli większości a to, że z niego tak korzystał to inna bajka. Nie Niemcy go obalili ale ci których napadł, grabił i mordował. Samym Niemcom – w ogromnej większości – to nie przeszkadzało a opozycja była za słaba. Ale tu nie ma analogii. Tu nikt nikogo nie morduje i takie wycieczki są nie na miejscu – nie obrażajmy ofiar.

 26. Nie chodzi o to jak dana formacja objęła władzę, tylko w jaki sposób ją sprawuje i jak się to przekłada na życie obywateli. Dla przypomnienia Hitler i jego NSDAP też w Niemczech zdobyły władzę legalnie a jak się to przełożyło na życie obywateli całej Europy wszyscy wiemy.

 27. Do „całk. oczyw.”
  Rozumiem. Praworządność to łamanie przepisów prawnych obowiązujących w danym kraju. Na razie u koryta jest legalnie wybrana władza. Rozumiem, praworządność to doprowadzenie rękami kobiet, poprzednio nauczycieli – nie udane – obalenie takiego rządu. Przegrani do tej pory nie mogą zdzierżyć tego że przy korycie inni.
  Tu nie chodzi kto przy korycie ale jak do tego koryta doszedł i z niego czerpie. A co do strzelanie to jakoś krótka pamięć – na czyje polecenie strzelano do górników kiedy PO było przy korycie ????????? Jak na razie to za obecnych znam jeden incydent z postrzelonym dziennikarzem. A co do kobiet to to, że jak są nimi to niby im wszystko wolno no bo kobiety nikt nie tknie ??? W pierwszych dniach był to ruch za tym za czym i ja bym się podpisał . Dwa tygodnie później były już zmanipulowane i wrzeszczały nie o to o co poszło. Ale można być ślepym, tego jeszcze prawo nie zabrania.

 28. Szanowni radni z ramienia PIS. Czy nie przyznanie dotacji na tę wazną społecznie inwestycję uważacie za Wasz osobisty sukces?

 29. @wredny – tylko z dziś:
  – policjant złamał dziewczynie rękę w czasie demonstracji. Bielan: „tak to jest, jak się chodzi na nielegalne demonstracje”.
  – policja zatrzymywała kobiety i tym które nie chciały przyjąć mandatu, kierowała sprawę do sądu. Sądy jednak kobiety uniewinniały. Więc wtedy sanepid nałożył na nie grzywny po 6 – 10 tysięcy złotych i nasłał komorników.
  Co dalej dla zachowania koryta? Salwy z broni gładkolufowej? Obozy reedukacyjne?
  Czy to już jest ten czas, kiedy zamordyzm pisu powinien stać się dla wszystkich całkiem oczywisty?

 30. Do PIS=PZPR
  Jak się coś pisze to trzeba wiedzieć co a nie wyskakiwać z bzdurami . Jak na razie to byli PZPR-owcy mają się dobrze w PO-KO i za ich pośrednictwem + lewica z zielonymi + beton sądowniczy robią wszystko by wróciło stare a ich nie rozliczać. Jeżeli już to PO=PZPR.
  PIS nie jest święty i też ma wpadki typu brak VETA w ostatniej głośnej sprawie cz w ogóle zgadzając się wcześniej na jakieś niejasne zapisy o jakiejś niejasnej praworządności.
  Tylko obowiązujące zapisy prawne mają rację bytu i do nich się można odnosić. A tym którzy tak pyskują o tej praworządności to mogę tylko jedno doradzić – parafrazując nawiedzoną L. „wy…………. z tego kraju”

 31. Trzeba było zrobić projekt żłobka i przedszkola im. L.M. Kaczyńskich. I przed wejściem p******nąć taki duży pomnik. Pieniądze od razu by się znalazły.

 32. Jaki Janusz kodziarz.Takie miasto.A ludzi tylko w nim ubywa i CH…z takimi pseudo inwestycjami. Też bym nie dała.

 33. Na Kościeleckiej bajzel i poligon.Ktos kontroluje ten chaos z firmą kogucik na czele???

 34. Skoro p. Łoziński czytuje ten portal, pozwolę sobie,w imieniu mieszkańców Oświęcimia zadać jedno pytanie:
  -Co ,jako oswiecimski radny ,myśli Pan o całej tej sprawie ?

 35. Panie Łoziński nie Pana miałem na myśli, ale skoro się Pan odezwał znaczy chyba się Pan wstydzi za niektóre poczynania kolegów. Mama rację, czy się mylę?

 36. Ja nie widzę problemu po prostu dzieci pisowców nie powinno się przyjmować, chyba że odpłatnie

 37. Do Adamaszek.
  Pewnie nasze listy będą podobne. ale ostatnie to np. 50 tyś na nagrody dla hokeistów, słynny już parking czy baza dla ratowników nie wiadomo dlaczego na odludziu zamiast przy basenie.
  Można też się doczepić dlaczego zrobiono światła na skrzyżowaniu przy gazowni zamiast ronda. Na pewno będą tacy co są pewni że dadzą radę jeszcze przed czerwonym. A jaki cel ma ta autostrada przy lodowisku i basenie to tylko sam twórca wie, a może i nie.

 38. Nie każdy Waldemar nazywa się Łoziński, ja się nie wstydzę podpisać to co napisałem bądź napiszę.

 39. Do Wredny: Poproszę więcej konkretów??? Ja oczywiście mam swoją listę tych „inwestecji” , które z szastaniem publicznych pieniędzy się kojarzą !!! …..
  ….. A w temacie : to należy żałować że te pieniądze nie pojawią się na tą konkretną ( potrzebna w Mieście) inwestycję !!! Pozdrawiam

 40. Tow. Waldemarze to po kiego grzyba twoi właściciele remontują linię kolejową do Krakowa? Wy z tą linią pitolicie się od lat. Chwierut był szybszy od was. Terminy jej oddania już dawno przekroczone. Jak pociąg do Krakowa dojedzie w godzinę, to sam chętnie zostawię samochód na tym parkingu. Na razie to tylko wybudowaliście przystanek kolejowy, bo dworcem tego nie można nazwać. Nawet wiaduktu przy Szpitalnej nie potraficie normalnie wyremontować. Piesi dalej będą się poruszać jezdnią pod nim. Mam nadzieję, że w tym wieku skończycie remont torów. Jedno co wam wychodzi dobrze, to propaganda wzorowana na czasach gierkowskich.

 41. Do Pana Tutejszego.
  To Pan Chwierut zaczął budować parking bez porozumienia z nikim. Wiem to po rozmowie z ówczesnym Panem przewodniczącym Rady Miasta kolegą Pana Chwieruta. Ważne było wzięcie dofinansowania z Unii a nierzetelna dyskusja o potrzebie parkingu, tylko mityczne korzyści z jego istnienia i korzystania. Przypominam, że Pan Sowa kolega partyjny Pana Chwieruta zlikwidował połączenia do Czechowic-Dziedzic rozsierdzając brać kolejarską w Oświęcimiu bo wielu z nich dojeżdżało tam do pracy. PARKING PRZED DWORCEM BYŁ ZAWSZE. W mojej ocenie na ok. 50-60 miejsc i teraz też jest. Czy ktoś widział dworzec PKP w Polsce bez parkingu czy choćby zatok postojowych ? To jest rozumienie potrzeb mieszkańców przez Pana Chwieruta. To brak umiejętności gry do jednej bramki polskich instytucji w tym samorządowych. O MOŚCIE DUCHÓW nie wspominam bo to jeszcze większe kuriozum.

 42. Trudno komuś przyznać jakąkolwiek kasę jeżeli swoją nie szanuje i nią szasta.

 43. Prark&drive miałby panie Łoziński sens, gdyby pis nie zburzył dworca i w tym miejscu nie zrobił, jestem przekonany że celowo, konkurencyjnego parkingu, gdyby – jak obiecywano – istniały połączenia czteroma liniami kolejowymi z Oświęcimia (a nawet piątą do Tychów) a nie tylko jedną, do Katowic.

 44. Pisowskie gminy w rodzaju Osieka nie powinny z budżetu powiatu dostać ani grosza!

 45. Rozwiązanie jest proste: trzeba pisowskich rodziców wysyłających dzieci do szkół i przedszkoli obciążyć „opłatą wyrównawczą” w wysokości np 1000 złotych miesięcznie, potroić opłaty za parkowanie samochodów pisiorskich kierowców, poczworzyć opłaty za wodę do pisiorskich domów, ustalić, że niepisior ma zawsze pierwszeństwo w urzędach itd. Tak byłoby sprawiedliwie.

 46. Czy Kaczyński wyobraża sobie, że w miastach którym odebrano pieniądze w następnych wyborach ludzie zagłosują na pis? Chyba, że go to nie obchodzi, bo już wie, że żadnych wolnych wyborów już nie będzie.

 47. Różne rządy były w Polsce po 89′ ale takiego chamstwa i podłości jak teraz ten nie pamiętam

 48. Przecież nie chcesz więcej „doić” to za co chcesz to („pięć hal sportowych i dwa stadiony. Nie mamy także toru kolarskiego, lodowego i skoczni mamuta”) budować? Jedni cieszą się że nasze Miasto się rozwija (na szczęście jest nas więcej – widać w wyborach samorządowych) a innym wiecznie źle. Jeżeli nie chcesz pomagać to przynajmniej nie przeszkadzaj!

 49. można jeszcze wybudować pięć hal sportowych i dwa stadiony. Nie mamy także toru kolarskiego, lodowego i skoczni mamuta.

 50. Nie wszyscy pisowcy tak myślą. Tylko ci, którzy podziwiają ważność szkieletora przy dworcu , ważność wymiany kopciuchów i ważność szkoły.

 51. Przed majowymi wyborami Gowin postawił się Kaczyńskiemu. Zapomnieliście?

 52. Roztrwonili je pisowcy na pińćsetplusy, majowe wybory, respiratory widma i inne afery

 53. Nie Chwierut dostał na Park Pokoju tylko mieszkańcy Oświęcimia dostali. Park Pokoju jest realizowany. Czy według ciebie to powinno wystarczyć już do końca życia miasta? Żadna inna inwestycja nie może być realizowana? Czy wszyscy pisowcy tak myślą?

 54. Pewnie hotin, masz rację. Po co dotować żłobki skoro te dzieci, jak dorosną, to jeszcze mogą zagłosować na PO. Jak się to ma do ochrony życia poczętego forsowanej przez pis i jego trybunał?

 55. Avalon jak chcesz się wyskrobać to się wyskrob, jak nie chcesz, to się nie skrob ale nie wkładaj nosa w nie swoje sprawy! To nie twoja brocha! I wara wam od życia innych! Pilnuj własnego nosa! Zrozumiano?!!!

 56. Teraz głos powinny zabrać skrobaczki ze strajku kobiet… Po co złobki,przedszkola,szkoły….? Aborcja jest oki.I zrobić pomnik bezpłodnej,wulgarnej lesbijce-twarzy strajku kobiet,,,,

 57. PIS w ten sposób każe wszystkich oswiecimian. Tych co glosowali na PO czy SLD ale też tych którzy glosowali na PIS. Wprowadzają państwo partyjne , „kto nie z nami ten wróg”. Krzywdzą przede wszystkim dzieci i młodych rodziców. Mają pełne usta frazesów: polityka prorodzinna, troska o kazde dziecko. A jak przyjdzie do konkretów, wsparcie budowy żłobka na przyklad w Oświęcimiu to mają to gdzieś. Wstyd i hańba

 58. a gdzie sa te pieniądze na budowę obwodnicy Oświęcimia, które przed laty obiecywali przedstawiciele rządu, kiedy Chwierut startował na prezydenta. Sam Tusk klepał go po plecach na konferencji przed strażą pożarną…

 59. Tak się pomaga dzieciom narodzonym. Życie powinno chronić do śmierci, a nie tylko do narodzin. Wstyd panie i panowie z PiS-u.

 60. Czekam na komentarz hotina i innych pisowców, a w szczególności jednego z radnych.

Send this to a friend