Informacje

POWIAT. Do 12 lat więzienia za usiłowanie rozboju

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj sprawcy,  podejrzani o usiłowanie rozboju na 62 – letnim mieszkańcu gminy Oświęcim. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek (10.12.2020) wieczorem. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany o napadzie na 62 – letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że tuż przed godziną 18.00 dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do domu 62 – latka, po czym grożąc mu przedmiotem przypominającym broń,  zaczęli przeszukiwać jego mieszkanie. Wtedy na teren posesji przybiegli sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyk mężczyzny, więc sprawcy zbiegli.

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli intensywne poszukiwania rozbojarzy. W trakcie czynności natrafili na ślad wskazujący, że z napadem mają związek  dwaj mieszkańcy powiatu oświęcimskiego: 19 – letni mieszkaniec Przeciszowa oraz 26 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania.  Podczas przeszukania posesji młodszego z podejrzanych  funkcjonariusze odnaleźli atrapę pistoletu oraz narkotyki w postaci 88 tabletek ecstasy.  Obaj podejrzani trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W sobotę przed południem podejrzani zostali doprowadzeni  do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Następnie trafili przed oblicze sędziego, który zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy, do którego zostali doprowadzeni jeszcze tego samego dnia.

Za usiłowanie rozboju grozi kara do  12 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

Send this to a friend