Informacje

OŚWIĘCIM. Rusza remont kamienicy przy ul. Mickiewicza 2

Kamienice przy ul. Mickiewicza 2 do 4 w przeciągu najbliższych 12 miesięcy zmienią swój wygląd. W tych dniach ruszają prace przywracające świetność zabytkowym budynkom. Obejmą przebudowę dachu, odnowienie elewacji. Wewnątrz powstanie 19 mieszkań oraz dwa lokale użytkowe na parterze oraz w podziemiach. Inwestorem jest miejska spółka Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Dwa budynki przylegające do siebie powstały najprawdopodobniej na przełomie XIX i XX wieku. Czas jednak zrobił swoje. Chociaż wciąż na elewacji widać ślady dawnej świetności. – Zaczynamy rewitalizację tych obiektów. Inwestycja jest planowana do zrealizowania w ciągu 12 miesięcy. W kamienicach zastosowana zostanie nowoczesna technologia ogrzewania mieszkań zimą i chłodzenia ich latem. Ten system to specjalne maty, które poprzez sufit będą dawały chłód i ciepło, a dostarczane będą z pomp ciepła umieszczonych na zewnątrz, w gruncie, poprzez odwierty. Udogodnieniem będzie winda – zapowiada Tyberiusz Kornas, prezes Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Wykonawca w pierwszych tygodniach będzie pracował przy porządkowaniu wnętrza budynków.

Wspólnym staraniem miasta i spółki odnowiono już trzy kamienice w Starym Mieście, w których oddano też mieszkania dla 20 rodzin i 4 lokale usługowe. Wśród nich jest budynek przy ul. Mickiewicza, placu Słonecznym i ul. Klasztornej. Spółka wyremontowała też część kamienicy w Rynku Głównym. Znajduje się w niej hostel.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. „Wspólnym staraniem miasta i spółki odnowiono już trzy kamienice w Starym Mieście, w których oddano też mieszkania dla 20 rodzin i 4 lokale usługowe. Wśród nich jest budynek przy ul. Mickiewicza, placu Słonecznym i ul. Klasztornej.”
  Tak to prawda, ale nie cała. Wyremontowany budynek przy ulicy Mickiewicza 5 ma też prywatnego współwłaściciela, o którym „zapomniał” Pan Administrator przygotowując się do pisania tego artykułu. I to głównie dzięki niemu budynek został wyremontowany. Troszkę rzetelności Panie Administratorze

 2. Zegarmistrz byl wlasnie w tym budynku, mickiewicza 4.
  Lata tam chodziłam, pracowala tam taka miła, sympatyczna pani. Szkoda, że tego sklepiku juz nie ma ☹

 3. @Maria
  Nawiedzenie to by była przyjemność dla nowych wlascicieli 😁
  Tam problemy sa w ścianach.
  Stare cegły, lokale socjalne o ktore mało kto dbał, efekt grzyb siegający po okna.
  Wisienka tej kamienicy to właśnie lokale po handlu, zalane. Podobno rura strzeliła na piętrze i od 2 lat nikt tego nawet nie suszył.
  Pamietam tam sklep z zegarkami, mieli czerwoną ściane, inne jasne, teraz jest zielono czarna. Lokal obok chyba po t-mobile to samo.
  Tak łatwo uda im sie tego pozbyć ?
  Dali tym grzybkom tyle czasu na „wgryzienie się” w tą cegłe.

 4. Nikt kto zna historie tych budynków z ostatnich kilku lat raczej sie nie zdecyduje na te lokale, za duże ryzyko.

Send this to a friend