Informacje

OŚWIĘCIM. Chciała sprzedać telefon, a straciła 5 tys. zł.

Masz zamiar sprzedać coś za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego  – przeczytaj uważnie, aby nie stracić wszystkich pieniędzy z konta bankowego lub nie stać się kredytobiorcą mimo woli.

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa internetowego, którego ofiarą padła 26 – letnia mieszkanka Oświęcimia. Kobieta przez popularny portal ogłoszeniowy chciała sprzedać swój stary telefon komórkowy.

W niecałą godzinę od momentu wystawienia oferty na portalu ogłoszeniowym, za pośrednictwem komunikatora internetowego Whatsapp, ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem telefonu.

Kupiec chciał zapłacić za towar z góry !!! i żeby nie fatygować sprzedającej, umówić kuriera we własnym zakresie!!!  W celu potwierdzenia odbioru pieniędzy za towar sprzedająca miała tylko kliknąć w przesłany link!!! 26 – latka zgodziła się na warunki transakcji i skorzystała z przesłanego linku, który jak się później okazało, prowadził na fałszywą stronę banku, w którym miała założony rachunek. Na tej stronie podała swoje dane logowania do bankowości elektronicznej. Kilka chwil później kobieta nadal miała swój stary telefon, ale nie miała już na koncie ponad 5 tysięcy złotych.

Policjanci informują, że sprawca posiadając tak ważne dane w bankowości internetowej, mogą również zaciągnąć kredyt, który później będzie spłacał właściciel konta.

W związku z powyższym funkcjonariusze apelują do internautów o wyjątkową czujność podczas dokonywania zarówno zakupów jak i sprzedaży za pośrednictwem sieci internetowej.  Ostrożność powinna wzrastać im bardziej atrakcyjna oferta kupna czy sprzedaży. 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. To banki udzielają kredyty bez legitymowania klienta, kiedyś były potrzebne 2 dokumenty???

Send this to a friend