Informacje

OŚWIĘCIM. Radny Jakub Przewoźnik wziął udział w „Oświęcimskim Ringu Samorządowy” [ZDJĘCIA]

W piątek 2 lutego w miejskiej bibliotece publicznej odbył się „Oświęcimski Ring Samorządowy” z udziałem Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli, Rafał Bochenek – poseł na Sejm RP oraz Jakub Przewoźnik – radny Oświęcimia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Więcej informacji już w krótce.

Źródło: Kurier Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

70 komentarzy

 1. Emerytom było tylko dobrze za rządów PiS co za bzdury wypisujesz. 13 14 były pokrywane z tego co dodrukował Morawiecki . Maszyny pracowały pełną parą, żeby starczyło na pokrycie wydatków rządu.

 2. 30 tys kwoty wolnej od podatku od 2022, czyli też nie tak od razu, po złożeniu obietnicy, za to coś się przy okazji podziało ze składką zdrowotną🤣

 3. @Pelikany łykają wszystko

  W niedziele możesz chodzić do wszystkich sklepów i ogólnie wszędzie gdzie zechcesz ale zakupy zrobisz tylko w tych sklepach, które będą czynne.

  Mam nadzieję, że pomogłem.

 4. Gwoli ścisłości trzeba powiedzieć, że 30 tyś. kwoty wolnej od podatku PiS wprowadził w roku 2022 czyli po 6 latach rządzenia.Tak więc prośba do pelikanów,i innego ptactwa o rzetelne informacje na ten temat.Nie siej taniej propagandy.

 5. Najpierw trzeba zrobić audyty wszystkich państwowych spółek skarbu państwa rozliczyć poprzedni rząd z wydatków, uporządkować prawo a dopiero potem spełniać obietnice wyborcze.Czas pokarze czy wyborcy dobrze wybrali.

 6. Nowy rząd rządzi 2 miesiące oni rządzili 8 lat. Dziura budżetowa jest ogromna ,i pewnych rzeczy nie da się spełnić od zaraz. Tusk nie drukuje pieniędzy tak jak to robił rząd Szydło,i Morawieckiego.Porzyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie rządowi Tuska.

 7. @Gumiś
  PiS obiecał 30 tysięcy i dał 30. Tusk obiecał 60 tysięcy, wygrał wybory i temat jak i inne odpuścił. Naiwniacy

 8. PiS przez ostatnie 8 lat nie potrafił podnieść kwoty wolnej od podatku,i pomóc Frankowiczom.

 9. Można już w niedzielę chodzić do sklepów czy w tej kwestii też platforma okłamała wyborców, tak jak z kwotą wolną 60 tysięcy i innymi konkretami z listy.

 10. Jeszcze bardziej przede wszystkim baner wisi na prywatnym nośniku, więc nie podpada pod kodeks wyborczy.

 11. @GUMIŚ

  Na banerze umiejetnie naklejono podziękowania za poparcie więc nie jest to już baner wyborczy.

  Teraz co najwyżej dziękczynny.

 12. @anonim , radny to nie polityk . Radny jest od pracy dla miasta . I za to bierze kase .

 13. Ciekawe czy baner pana Bochenka który wisi za rondem na zasolu w kierunku Rajska to baner wyborczy?. Bo jeśli tak to są za to kary. Stać ich na płacenie takich kar .Dziwne.

 14. @Anonim

  Chyba nie zrozumiałeś mojego komentarza.

  PS. To co nazywasz „próbą zakulisowego dogadania z PiS” (oświęcimskim) brzmi trochę jak oksymoron zwłaszcza biorąc pod uwagę postawę radnych PiSu.

 15. masterkosa, słyszałeś o czymś takim jak podział obowiązków? Od kiedy radni mają robić robotę za prezydenta i jego urzędników? Mają załatwiać sprawy do których nikt ich nie upoważnił? Teraz kilku harcowników Tuska wyskoczyło przed szereg i w przyszłości pewnie będą mieć poważne zarzuty. Przy okazji: czy pan prezydent próbował się dogadać choćby zakulisowo z politykami PiS? No chyba jednak nie. Musiałby oddać część

 16. po co te spotkania, i tak prezydentem zostanie publicysta Maciej Klima

 17. Przewoźnik i Łoziński teraz dwoją się i troją ponieważ obaj zatrudnieni są jeszcze na etacikach z nadania politycznego. Jeśli pis przerżnie wybory stracą je i swoje nieliche jak na warunki oświęcimskie pensje. A wszystkich wylanych pisowców przecież nie przyjmie Glapiński w NBP, jak to masowo czyni od pewnego czasu. I co wtedy? Wtedy obaj panowie będą musieli zabrać się za jakąś uczciwą pracę.

 18. @Hiacenta

  Ci młodzi ludzie, o których piszesz mieki kilka lat a czasem więcej niż jedną kadencję by działać. I co? I nic. Jedyne z czego słynie oświecimski PiS to dezawuowanie Chwieruta i pomysły kompletnie oderwane od rzeczywistości. Teraz, gdy wybory samorządowe za pasem radni PiS nagle przypominają sobie o mieszkańcach. Trochę poźno droga Hiacento. Bycie radnym zobowiązuje ale chyba Przewoźnik i Łoziński o tym zapomnieli w ostatnich latach. Mieli szansę ale się nie sprawdzili a teraz dwoją się i troją
  bo liczą na głosy. Pokazali, że bycie radnym ich przerasta. Lepiej im zrobi prowadzenie najrzadziej oglądanego kanału na „Jutubie”…

 19. @Zatroskany stanem…

  Poza internetem istnieje też świat realny. Posiadanie kont w mediach społecznościowych nie oznacza bycia nowoczesnym czy bycia smart. Pokazał to właśnie przykład Kaczynskiego, któremu załozono konto i potem sam go nie ogrniał lub Dudy, który raz zarapowal o „ostrym cieniu mgły” a śmieją się z niego do dziś. Być może jesteś tak mądry jak smartfon którego używasz. Być może prowadzisz tak wspaniałe życie jak kreujesz w mediach społecznościowych. Jeśli jednak w ten sposób określasz bycie nowoczesnym to nie zazdroszczę…

 20. A jak tam uśmiechniętą młodzież? 60 tysięcy kwoty wolnej już jest? Nauczyciele dostali po minimum 1500 zł? Nawet mi was nie żal że daliście się nabrać na obietnice starego lisa.

 21. PS. Co się stało z najszybciej czytającą notariusz z Warszawy?

 22. Mam pytanie, skoro liderem tej nowoczesnej Polski jest Janusz Chwierut, to gdzie znajdę jego profil na fejsie, twiterze czy gdzieś? Ma jakiegoś emaila czy trzeba mu gołębia wysyłać? Kaczorowi to chociaż założyli później i nawet jak ktoś mu to ogarniał, to ogarniał… No więc jak jest z tym smart city?

 23. Widzę, że dawni zetempowcy walczący o nową Polskę, którzy poprzez PZPR, UD, UW (czasem SLD) trawili do platformy dalej śnią, że młodzi=lepsi obywatele. Nie zauważyli, że sami stali się bezzębnymi starcami.

 24. stefanb uwierz mi, że bardzo młodzi też dają się w obić w wuja i i to na grubą kasę. Wszystko zależy od stopnia chciwości. Możliwość łatwego zarobku spowalnia procesy myślowe.

 25. I to jest fakt bezsprzeczny.
  Może Polska powoli staje się krajem emerytów , co zaczyna byc coraz bardziej widoczne na ulicach , lecz nie musi to byc powodem do tego by wybierali za mnie , zatem Szanowni Państwo , wiosną nie zasypiać przy urnach wyborczych !

 26. 2 tyg temu na ul. Zawidzkiego okradziono staruszkę ,otóż 2 kobiety zapukały do jej mieszkania by pozyczyć kartkę i dlugopis rzekomo w celu zostawienia wiadomości dla jej nieobecnego sąsiada . Gdy ta poszła szukać długopisu , złodziejki ogołociły ja z gotówki .
  Czy podobna historia mogła przytrafić się komuś n. po 40-tce? Byc może tak , ale w mniejszym procencie niż komuś po 70-tce.

 27. Widz – z całym szacunkiem dla staruszków: czy potrafisz wytłumaczyć, dlaczego przestępcy dokonujących oszustw według metody „na wnuczka” czy „na policjanta” nie próbują raczej swoich oszustw na 20 – 60 -latkach? Hę? Robią tak ponieważ starsi ludzie są przeważnie dość łatwowierni.

  Dokładnie ten sam mechanizm wykorzystuje Kaczyński. W grupie emerytów pis ma największe poparcie – w ostatnich wyborach aż 53,4%. Zakładam, że we grupie 70 – 80-latków ta przewaga jest nawet jeszcze większa.

  Ponadto staruszkowie i staruszki oglądający w kółko darmową tvpinfo nie potrafią dotrzeć do innych źródeł informacji lub po prostu ze swoich chudziutkich emerytur oszczędzają i nie stać ich na zakup abonamentu za internet albo płatną tvn24. Wielu z nich przyzwyczaiło się też do traktowania oficjalnych przekazów jako prawdziwych, „bo przecież by nas tak nie okłamywali, no nie?” Gorzej, jeśli rząd jednak kłamie, na potęgę, w takiej sytuacji staruszkowie są właściwie skazani wyłącznie na odbiór propagandy pis, wzmacnianej jeszcze kazaniami z ambon. Stąd średnia wieku na spotkaniu radnego Przewoźnika – jak widać na zdjęciach – jakieś 70+.

  Pozytywne w tym wszystkim jest to, że pis tak się zaplątał w swoich kłamstwach i oszustwach, że nawet w jego najbardziej wiernym wiekowym elektoracie poparcie w porównaniu z poprzednimi wyborami trochę mu spadło. Tym większy szacun dla tych emerytów, którzy dostrzegli czym tak naprawdę jest propaganda pis. .

 28. Wysmiewanie starszych ludzi, ze sa glupi bo sa starzy to argumenty na poziomie przedszkolakow…jak napisal ktos z komentujacych, sa to ludzie doswiadczeni zyciowo, przezyli rozne rzady, maja czas interesowac sie polityka …niedlugo tez bedziecie w ich wieku i czy fajnie bedzie czytac, ze .owno wiecie, bo jestescie starzy?

 29. Czy da radę przestawić przyczepę z wizerunkiem naszego uśmiechniętego misia radnego bliżej wejścia do Castoramy?Zasłania brzuszkiem zjazd z ronda…

 30. Ale największe jaja to 100 mln zł dla fundacji księdza egzorcysty przyznane z funduszu sprawiedliwości prokuratora ZERO na wypędzanie złych duchów z dzieci salcesonem.

 31. @Hiacenta – mam poprzeć panów, którzy przykładowo krytykowali zasadność powstania P&R i jeszcze kilku inwestycji, co do których czas pokazał, że nie mieli racji, chcą inwestować na terenach, które do miasta nie należą (prywatnych – teren obok cmentarza), podsuwają nam „dobre praktyki” z innych miast, gdzie przedsięwzięcia, o których mówią, są powszechnie krytykowane, piszą o budowie dworca PKS itp. bzdury. Czy naprawdę chcielibyśmy powierzyć im publiczne pieniądze i decyzje? A poza tym reprezentują z PiS – przejrzyj na oczy i zobacz jak działała ta PiS-owska władza, ile złych decyzji inwestycyjnych podjęła w kraju. Nie stać nas na taki styl.

 32. Obrony miasta? ktoś nas atakuje?

  tu chyba odezwał się ktoś najbardziej zainteresowany.

 33. Droga Hiacento. Uwaga mówię: jestem największym polskim patriotom. Wszyscy inni to zdrajcy Ojczyzny na żołdzie niemieckim. Wierzysz mi?

 34. Szanowni Panstwo autorzy powyższych komentarzy…Czytajac je odnosi się wrażenie ogromnej nienawisci do Pisu i wszystkich zaangazowanych , którzy mają chęć i determinację do przeprowadzenia wielu korzystnych dla Was i miasta zmian…Kto wpoił WAN taka nienawiść TVN? Obudzcie sie wylaczcie kłamliwe informacje i zacznijcie szukać prawdy..Ci mlodzi Panowie chca działać dla miasta i dla Was jego mieszkańców.. Dajcie im szanse wykazać się i rozwinąć skrzydła…Tylko wtedy możecie oceniać ich dobre lub niedobre działania…Nie wróżyć z fusów niewiadomego pochodzenia..Młodość to energia, ambicja i chęć istotnych korzystnych zmian…Nie wypada wylewać pomyj na człowieka, którego się tak naprawdę nie zna i nic się o nim nie wie…Więcej kultury w tych pseudo ocenach i wypowiedziach…Starsi owszem maja swój wiek , ale maja duze doświadczenie i mądrość zyciowa , której powyższym komentatorom raczej brakuje…To jest droga do nikąd….Zycze MADRYCH I PRZEMYSLANYCH WYBOROW DLA WASZEGO DOBRA I DLA OBRONY MUASTA I POLSKI…POZDRAWIAM

 35. Jeśli Bochenek wystartuje w Oświęcimiu to będzie strzał w kolano. Po pierwsze nie ma nic wspólnego z Oświęcimiem, po drugie symbolizuje PiS na szczeblu centralnym za którym będą się w najbliższych miesiącach ciągnąć coraz większe kłopoty i spadek poparcia dla tej formacji jest murowany.

 36. Pani Fijalkowska przecież wrzuciła post o zmianach więc wiadomo, taka przybudówka oświęcimskiego pisu, niby osobno ale to PiS. Nie można ich dopuścić do władzy bo zrujnują miasto i powiat tak jak pis zeujnował przez 8 lat Polskę i samorządy. Nigdy więcej pis

 37. Czytając komentarze można dojść do wniosku że prezydent może krytykować innych ale prezydenta nie wolno.
  Jedni mogą powtarzać w kółko to samo innym nie wolno. Po drugie niektórzy uprawiają tu marketing polityczny wyjęty rodem z Rancza związaną z rybą…Gdyby ktoś intersowałby się samorządem przez ostatnie 4 lata to zauważyłby że Radni z Pisu wnieśli kilka uchwał ale zostały odrzucone przez radnych obecnego prezydenta. Pierwszy przykład zmniejszenie opłaty adiestacyjnej z 50% od wzrostu wartości działki do 1% została napisana nowa przez koalicjntów 15%. Co do promocji miasta Oświęcimia szansa została zmarnowana w 2019 r

 38. Na mieście wróble ćwierkają że PiS wystawi Przewoźnika oraz … z drugiej, lokalnej listy niejaką panią Fijałkowska….

 39. Sam Bochenek to też nie jest jakiś mistrz intelektu , po prostu wyszczekany pupil pani premier , dostał rozkaz i przygotowuje sobie grunt pod lądowanie w Oświecimiu.
  Ale co go łączy z naszym miastem , prócz partyjnego polecenia??? Zal mi tylko ludków którzy na niego zagłosuja , w jakiej muszą być głębokiej depresji by pokładać nadzieje w kimś takim…

 40. Natomiast staruszkowie chodzą na w wybory samorządowe i PiS wygra. Będziemy mieć osiemset pięćdziesiąty pierwszy pomnik JPII.

 41. Młodzi nie chodzą na wybory samorządowe, jeśli dojdziemy II tury Chwierut przegra.

 42. PiS nie bez powodu ściąga posiłki z innych regionów Polski bo wie , że nie ma szans na wygraną z Chwierutem.Same miernoty ,i nieudaczniki . Ja myślę, że któryś spadochroniarz będzie chciał startować w wyborach prezydenckich w Oświęcimiu.Ja stawiam na Tolka Banana czyli Bochenka.

 43. Więc to chyba jednak nieprawda. A szkoda, byłaby z nich taka piękna para.

 44. Czy to prawda, że p. Szymeczko ogłosi w przyszłym tygodniu zaręczyny z radnym Przewoźnikiem?

 45. 1. Pani Szymeczko i jej organizacja ma inne plany związane z polityką.
  2. Zibi, od kiedy to radni są od załatwiania czegoś?

 46. Podobno start p. Szymeczko został zablokowany przez JCh. Prawda to?

 47. To nie ring tylko kuweta…. tłustych kotów

  Już widzę jak podczas debaty prezydenckiej, bo pewnie taką ktoś zorganizuje, polegnie doktor Przewoźnik, nawet z panią Szymeczko.

 48. Świetna inicjatywa! Brawo dla oświęcimskiego pisu. Tak trzymać panowie – wiosna będzie wasza!

 49. Zmierza to na szczescie w kierunku kieszonkowej partii z kategorii lekko- śmiesznej.I całe szczęście dla tego kraju.
  Ot taki polityczny folklor .
  Polacy przeglądają w końcu na własne oczy i separują to całe szemrane towarzystwo od wszelkiej publicznej własności.

 50. Szkoda mi tylko tych starszych biednych ludzi ,że zostali zmanipulowani, i wykorzystani przez tych fanatyków do swoich rozgrywek politycznych.Obiecanki cacanki.

 51. @Marek Nazarowski – nie było ringu, bo z PiSem nikt nie chce rozmawiać. Żeby stawać do debaty, trzeba mieć poważnego rywala, a ci panowie już parę pomysłów mieli… krytykowali też prezydenta a czas pokazał, ze nie mieli racji… niech się klepią po plecach. Mieszkańcy zrobią swoje.

 52. Jeżeli ktoś przychodzi słuchać dyrdymałów takiego kretyna jak Bochenek to znaczy że ten naród się uwstecznia, Jeszcze idźcie i zagłosujcie na niego do Europarlamentu żeby się w Brukseli Jeszce z Polski i z jego patokatolickich frazesów pośmiali.

 53. Demokracja . Mogą urządzać takie spotkania . Mogą mówić tam dosłownie , co im ślina na język przyniesie . Ich prawo .
  Gośc z ostatniego zdjęcia tak mi rower naprawil że musiałem go sobie sam po nim ogarnąc bo do uzytku się raczej nie nadawał. Ale na symbol oświęcimskiego wyborcy i entuzjasty PIS nadaje się znakomicie.
  Facet w kraciastej koszuli z pierwszego zdjecia ongiś uwalił pomysł oswiecimskiego klubu wodnego pozostawiajac po sobie nie sprzątnięty bajzel przy jeziorze na Krukach .
  Ogólnie udane towarzystwo .
  Aaa , i jeszcze ten Łoziński . Chłopiec z baneru. Parking pod cmentarzem chce kopać? Podcmentarny???

 54. To nie był żaden ring. Na ringu bowiem uczestnicy klepią się po buzi a nie po pleckach 🙂 Chyba że był to „bratobójczy” pisowki pojedynek pomiędzy „rewitalizatorem” stalowowolskich mokradeł za 65 mln zł a oświęcimskim „świętym Mikołajem” obiecującym wszędobylską linię autobusową nr 1 za zupełną darmoszkę 🙂 Bareja byłby z Was dumny 🙂

 55. parafrazując Bohdana Smolenia pytam : „Ludzie, czemu jesteście tacy smutni? Przecież zmierzacie do pracy dla ojczyzny!

 56. Jedyna rzecz jakiej nam w Oświęcimiu brakuje to pisowcy spadochroniarze. Skoro Przewoźnikowi i jego kumplom tak źle w Oświęcimiu to w drodze wymiany niech wyskoczą w Stalowej Woli lub Wieliczce

 57. Pan Łoziński dalej drąży temat budowy parkingu przy cmentarzu Parafialnym.To dlaczego przez ostatnie 8 lat nie załatwił kasy na wykup działki od prywatnego właściciela,i nie dogadał się z prezydentem Chwierutem o wspólnej inwestycji czyli budowie parkingu. Mógł tą kasę pozyskać z ministerstwa kultury Glińskiego, na remont cmentarza, i budowę parkingu .No ale po co dawać Chwierutowi satysfakcję , że on coś zrobił dla miasta Oświęcim. PiS w Oświęcimiu był przecież totalną opozycją.

 58. Do dzieła:
  Podaj jakiś przykład wdrożenia pomysłów pana Łozińskiego i Przewoźnika. Przez ostatnie 9 lat nie pamiętam żeby coś pożytecznego dla miasta i mieszkańców Oświęcimia zrobili .To są tylko puste słowa, i pomysły bez pokrycia. Mają chłopaki pełną garść pomysłów,i nic poza tym. Jesteście bezużyteczni,i daremni .

 59. Tacy oderwani od rzeczywistości jak PiS na szczeblu centralnym. Patrząc na poczynania prezesa i spółki zastanawiam się, jak tacy ludzie mogli rządzić w tym kraju?

 60. To kiedy właściciel terenu przy Cmentarzu Parafialnym straci swoją własność? Trzej muszkieterowie chcą wejść na teren prywatny bez żadnego trybu i wybudować tam parking. Tak przynajmniej to wygląda.

 61. A w ringu sami ze sobą bo sens to miałaby debata. Ludzie tego nie kupią.

 62. Przynajmniej mają głowy pełne pomysłów na samorząd. Nie są zmęczeni. To dzieła Panowie! Kwiecień jest Wasz!

 63. Co to za czubek na tym ostatnim zdjęciu chyba go wypuścili z białego domku.Same dziadki emeryci ,i emerytki mocherowe berety.Tylko taki elektorat popiera PiS . Młodzi ludzie w średnim wieku już dawno zmienili swoje poglądy polityczne. Codziennie dowiadujemy się o machlojkach ,i przekrętach poprzedniej władzy. setki milionów było wydawane tylko na swoich .Reszta obywateli się nie liczyła bo był to drugi sort.Totalny obciach,i żenada hipokryci. Masę pomysłów tylko skąd wziąć pieniądze na finansowanie tych pustych pomysłów. Udają ,że są aktywni,i chcą coś zrobić dla mieszkańców i miasta Oświęcim,ale kończy się to tylko na pustym gadaniu po to tylko żeby zaistnieć w przestrzeni publicznej.

Send this to a friend