Informacje

OŚWIĘCIM. Policjant z Kęt ukarany naganą w związku z akcją poszukiwawczą 14-latki

Oficer dyżurny z komisariatu w Kętach został ukarany naganą w związku z działaniami związanymi z akcją poszukiwawczą 14-letniej Natalii z Andrychowa – przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzecznik małopolskiej policji podinsp. Katarzyna Cisło.

Według niej dyżurny z komisariatu w Kętach otrzymał naganę z powodu niedopełnienia obowiązków. „Policjant dobrowolnie poddał się karze” – wskazała Cisło.

Rzeczniczka zaznaczyła, że wciąż trwają postępowania dyscyplinarne wobec czterech policjantów z komisariatu w Andrychowie. Sprawdzane jest m.in. to, czy funkcjonariusze właściwie zareagowali na zgłoszenie ojca o zaginięciu córki.

Postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów wszczął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie w grudniu ub.r. Tragiczne zdarzenie jest także przedmiotem śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Jednym z wątków tego śledztwa jest zbadanie przez prokuratora prawidłowości prowadzonych przez policję działań poszukiwawczych.

Źródło: TVP3 Kraków

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Policjant nie wypelnil obowiazkow, ktore na nim spoczywaly. NIE ZYJE 14 LETNI CZLOWIEK! Kara nagany?! To jakis czarny zart.

Send this to a friend