Kultura

OŚWIĘCIM. Nasze Kino pokaże nagrodzone filmy na Festiwalu „Kochać Człowieka”

6 i 7 lutego 2024 roku w Naszym Kinie zostaną zaprezentowane filmy nagrodzone podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”, który odbywał się, pod patronatem „UNICA” – Union Internationale du Cinéma / Międzynarodowej Unii Kina i Prezydenta Miasta Oświęcim, w Oświęcimskim Centrum Kultury w dniach 25-27 stycznia 2024 roku.

Kochać człowieka to … pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By, mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko „tu i teraz” , ale „zawsze i wszędzie” ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Do udziału w festiwalu zostały nadesłane 123 filmy z 15 krajów. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 66 filmów z 13 krajów (Australia, Brazylia, Czechy, Chile, Francja, Hiszpania, Iran, Kolumbia, Niemcy, Polska, Portugalia, Szwajcaria, USA)

W pracach jury wzięli udział: Maria Malatyńska (filmoznawca, krytyk filmowy), Andrzej Celiński (reżyser, operator filmowy, aktor, dramaturg), Aleksander Dyl (operator filmowy), Andrzej Przeździecki (przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce, wiceprezydent „UNICA” – Union Internationale du Cinéma / Międzynarodowej Unii Kina).

wstęp wolny


Galeria Zdjęć z 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend